Главная Обратная связь

Дисциплины:


Види туризму, розповсюджені на території УкраїниОсновними видовими сегментами ринку й надалі залишаться рекреаційний з метою відпочинку, купально-пляжний, культурно-пізнавальний (екскурсійний), спортивно-оздоровчий, релігійний туризм. Катання на лижах є одним з основних напрямів Карпатського туризму. Тривалий і стабільний сніговий покрив забезпечує Карпатським курортам високу популярність. Співтовариство любителів лижного спорту США повідомляє, що схили в Славському (Львівська область) і Яремче (Івано-Франківська область) цілком порівнянні з відомими курортами Пікс Пік і Киллінгтон у Вермонті. Серед інших популярних серед іноземців лижних курортів в Карпатських горах - Драгобрат, Тісовец, Ворохта і Яремче. Більшість зарубіжних любителів лижного спорту - це туристи з Росії, країн Балтії, Східної Європи. Крим, в спробі продовжити сезон, виступив з привабливими пропозиціями для створення сучасних лижних курортів в Кримських горах.

В цілому на території Карпатського регіону розміщено 25 гірськолижних курортів, що пропонують комплекс туристичних послуг : від катання на гірських спусках, до готельно-ресторанних послуг. За популярністю і відвідуваністю цих курортів був складений рейтинг ТОП- 10 гірськолижних курортів України :

1.Буковель

2.Драгобрат

3.Славське

4.Піліпець і Подобовець

5.Яремче

6.Яблуниця

7.Тісовець

8.Ворохта

9.Сколе

10.Мігово

Серед курортів, які не увійшли до рейтингу, представлені такі популярні місця зимового відпочинку, як Верховина, Воловец, Орявчик, Ангарський перевал, Синяк, Ясиня, Виженка, Татарів, Тростян, Плай, Міжгір’я, Ізки, Захар Беркут, Менчул.

Незмінно упродовж декількох років лідируючу позицію на ринку займає курорт Буковель, який притягає основний потік туристів з України і зарубіжжя. Лижні траси прокладені на спеціально підготовлених схилах з трав'яною основою. Усі траси обладнані сніговими гарматами і захищені від прямих сонячних променів, завдяки чому сніг тримається значно довше, ніж в інших місцях. Траси готують для катання спеціальної снігонапилюючої і сніготрамбуючої технікою. Освітлення схилів дозволяє кататися у вечірній період. Зараз функціонують три підйомники загальною протяжністю 4200 метрів, 5 гірськолижних трас різної складності загальною протяжністю 9400 м, 25 двоповерхових комфортабельних котеджів на 300 місць.

Безперечною перевагою Буковелі вважається прекрасне транспортне сполучення з великими містами Західної України. Це особливо важливо в період святкової метушні, коли щодня на рахунку. У такі дні не хочеться витрачати дорогоцінний час на тривалі переїзди по поганих дорогах.

Драгобрат - це найвища гірськолижна база в Україні, розташована на висоті 1400 м біля підніжжя гори Стіг (1707 м). Курорт розташований в 18 кілометрах від селища Ясиня Закарпатської області.Драгобрат - другий за популярністю курорт в Карпатах - притягає туристів абсолютно унікальними природними умовами. Незважаючи на територіальну близькість до Буковелю, на Драгобрате сніговий покрив тримається значно довше. Ще однією значною конкурентною перевагою Драгобрата є наявність високих спусків, які притягають досвідчених лижників і сноубордистів як з України, так і з-за кордону.

Третім "гігантом" зимового туризму України є Славське. Селище Славське розташувалося в долині річок Опір і Славка на висоті 501 м над рівнем моря. Природне розташування курорту створює своєрідний мікроклімат - вітрів практично не буває, а сніг тримається майже до квітня місяця. Найпопулярнішою горою в Славському безперечно вважається Тростян, висота якого складає 1230 м над рівнем моря. У Славському знаходиться щонайдовша в Україні дорога крісла, її протяжність складає 2700 м Також на горі функціонує вісім підйомників бугелів, завдовжки від 250 до 1300 м

Незважаючи на схожість цих трьох основних курортів України, кожен з них має істотні відмінності і має в розпорядженні певний попит, що сформувався. Тому, жорсткої конкурентної боротьби між ними не спостерігається, хоча, згідно з ринковими законами, кожен з них прагне до максимізації свого прибутку і збільшенні туристичного потоку.

В цілому, ринок зимового туризму України можна рахувати олігополістичним: кількість гравців обмежена, доля на ринку курортів-лідерів - більше 40%. Ринок відрізняється еластичністю попиту - зростання цін трохи знижує потік туристів у зв'язку з високою привабливістю вітчизняних гірськолижних курортів із-за з природно-кліматичних особливостей розташування. Незважаючи на економічну кризу, значного падіння попиту не сталося, що свідчить про стабільність цього ринку і його стійкі темпи зростання.

Традиційним національним турпродуктом на ринку міжнародного туризму є лікувально-оздоровчій та культурно-пізнавальний туризм. Зокрема, за програмою "Намисто Славутича" розроблено понад 250 екскурсійних маршрутів, діють понад 100 курортів на основі мінеральних вод та бруду. Маркетингові зусилля спрямовані саме на просування даного традиційного продукту, а також нового, представленого екологічними напрямами та сільським туризмом, шляхом поліпшення інформаційного забезпечення, участі в міжнародних регіональних заходах та проведення національних туристичних виставок, координації з ВТО та іншими міжнародними структурами. Купально-пляжний туризм зосереджений на півдні і в Криму. Діловий туризм зосереджений в таких великих містах, як Київ, Дніпропетровськ, Харків і Донецьк. Але навіть там є присутній хронічна нестача висококласних міжнародних готелів в усіх цінових сегментах.

Урізноманітнення і розвиток пропозиції України можливі на напрямах культурно-пізнавального і екскурсійного, екологічного, спортивного, а також сільського туризму. Потребує маркетингових зусиль ринок курортно-лікувального туризму, підтримки та відновлення — ринок круїзного та спортивного туризму, розбудови — ринок гірськолижного туризму. Відносно сегментів споживчого ринку, то основні маркетингові зусилля повинні бути спрямовані на розвиток дитячого відпочинку та оздоровлення, сімейного відпочинку, відновлення та розбудову автотуризму (особливо це актуально стосовно статусу транзитної держави та створення транс’європейських транспортних коридорів), релігійного туризму. Основним споживчим ринком залишається ринок масового попиту з превалюючою мотивацію «відпочинок+екскурсії». На ринках нестандартного та елітарного попиту домінуючими можуть бути позиції спортивного та екологічного туризму. Пріоритетним напрямом розвитку є внутрішній туризм. Його активізація передбачає диверсифікацію видових субринків та ускладнення територіальної структури внутрішнього ринку за рахунок формування місцевих територіальних ринків на основі інтенсифікації ресурсної бази туризму і розбудови туристичної інфраструктури. Основним регулятором повинно стати проведення регіональної туристичної політики стимулювання малого та середнього підприємництва у внутрішньому туризмі та організації екскурсійної діяльності.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...