Главная Обратная связь

Дисциплины:


Розцінки фірм по прокату автомобілівФірма Ціна, ам. дол.
Аламо Авіс Баджет Долар Хертц Нешнл 215,99 210,76 217,00 219,00 210,59 217,99

Відмовившись від цінових воєн, олігополісти використовують в, основному методи нецінової конкуренції. Фірми по прокату автомобілів проводять широкомасштабні рекламні кампанії, підвищують якість обслуговування клієнтів, використовують спеціальні схеми роботи з діловими туристами або удаються до напівлегальної практики торгівлі, зокрема виплачують преміальні винагороди кращим агентам.

Олігополістічні фірми виходять з того, що прибутки будуть вищі, якщо проводиться узгоджена політика. Вони прагнуть до створення системи зв'язків, що дозволяє координувати поведінку в загальних інтересах. Така координація може здійснюватися за допомогою змови про розділ ринку. Одним з його різновидів є картель - форма економічного об'єднання, учасники якого укладають офіційну угоду про розділ ринків і встановлення фіксованих цін, що забезпечують їм отримання максимального прибутку. Хоча явні змови в більшості країн оголошені поза законом, в туризмі вони зустрічаються ще достатньо часто.

 

Одним з найвідоміших картелів в туризмі можна рахувати Міжнародну асоціацію повітряного транспорту (ІАТА) в первинному її вигляді. Вона була заснована в 1945 р. в цілях сприяння розвитку безпечного, регулярного і економічного повітряного транспорту в світі; підвищення його економічної ефективності; зміцнення співпраці між авіапідприємствами-організаторами міжнародних повітряних перевезень, а також співпраці з Міжнародною організацією цивільної авіації і іншими організаціями. Сьогодні членами ІАТА є близько 130 авіакомпаній більш ніж 100 країн світу, що виконують регулярні перевезення.

До 1978 р. ІАТА, по суті, діяла як картель. Вона займалася головним чином комерційними питаннями роботи авіакомпаній. Найважливішими серед них були встановлення рівня і правил застосування тарифів на повітряні перевезення і регламентація порядку користування пільгами і знижками з тарифів. Щорічно в рамках ІАТА проводилися конференції з перевезень, на яких приймалися вирішення про розмір тарифів, уточнювалися розклади руху повітряного транспорту і умови співпраці.

Спочатку ІАТА призначала фіксовані тарифи для спрощення міжнародних подорожей (вводилася нова форма взаємозамінних квитків), а також розрахунків між авіакомпаніями. Проте незабаром слабкі, недостатньо конкурентоздатні перевізники, що входили в картель, скористалися ситуацією і перейшли до прямого тиску на решту членів Асоціації, вимагаючи підняти і утримувати тарифи на високому рівні, щоб тим самим захистити свої інтереси. Подібні дії підривали основи картелю. В результаті багато авіакомпаній вийшли з нього, оскільки встановлення завищених тарифів на ряду маршрутів привело до скорочення попиту на перевезення і, отже, доходів, яких стало недостатньо для покриття постійних витрат.Хоча ІАТА продовжує грати важливу роль в розвитку повітряного транспорту, як картель вона припинила своє Існування. Головними причинами краху цінових угод ІАТА були наступні:

v розповсюдження ідеї вільного ринку, успіхи політики дерегулювання авіаперевезень в США, а потім в інших країнах світу;

v поява нових могутніх гравців на авіаринку, які не захотіли приєднуватися до угоди ІАТА про тарифи; у Європі це в першу чергу стосується чартерних авіакомпаній, в США після лібералізації повітряного транспорту - регулярних перевізників;

v зміна методів роботи авіакомпаній: укладання двух-трьохстороніх угод про кооперацію.

Схожі причини привели до зменшення числа і ослаблення позицій картелів в інших секторах індустрії туризму - від сектора розміщення в Греції, де діяла підтримувана державою система фіксованих розцінок на мешкання, до збутового апарату у Великобританії. Тут членам Британської асоціації туристських агентств виплачувалася комісійна винагорода встановленого розміру.

 

Угоди (в основному обмежувального характеру) про регулювання збуту можуть зберегтися і в майбутньому, проте явні змови про ціну зникають.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...