Главная Обратная связь

Дисциплины:


Подоба Світлана МихайлівнаПолтавський національний педагогічний університет

Імені В.Г.Короленка

 

Кафедра загальної педагогіки та андрагогіки

 

 

Досвід роботи класного керівника

 

Підготувала:

студентка 5 курсу

фізико-математичного факультету групи Ф- 51

Клочко Вікторія

 

Полтава – 2012


Досвід роботи класного керівника

Подоба Світлана Михайлівна

Категорія: вища категорія.

Подоба Світлана Михайлівна 1970 року народження, працює в Зіньківській спеціалізованій школі №2 вже 22 роки з них 15 років класний керівник. Вона є відповідальною за кабінет світової літератури в школі.

Світлана Михайлівна класний керівник 10 – Б класу. В 10 – Б класі навчається 24 учні, з них 10 хлопців, 14 дівчат. Клас сформовано з учнів 9 – Б класу. З 01.09.2012 в клас влилися з 24 учнів 5 учнів з сільської місцевості. Клас є дуже дружнім, з яскраво втраженими лідерами класу. З 24 учнів класу, достатній рівень знань мають 5 учнів класу; високий рівень знань мають 5 учнів класу; решта середній рівень знань.

Батьки цікавляться життям дітей у школі, їх поведінкою. Завжди з′являються на батьківські збори.

Протягом 2012/2013 року у виховному процесі Світлана Михайлівна працює над такими завдання:

- формувати особисті риси громадянина України, патріота з почуттями обов′язку і громадянською зрілістю;

- виховувати моральну, духовну, художньо – естетичну, правову, екологічну, родинно – сімейну культуру. Вести пропаганду про здоровий спосіб життя.

- співпрацювати із батьками з метою вивчення психологічних, матеріальних осбливостей сімей.

Працює над проблемою: «Формування активної позиції та особистої відповідальності»

Світлана Михайлівна працює над особистісно – орієнтованою моделлю виховання.

Світлана Михайлівна брала участь в районному конкурсі кращий класний керівник року, де виступала з власною розробкою «Здоров′я – це перша сходинка до щастя». Неодноразово Світлана Михайлівна проводила відкриті виховні години, але найбільш яскраво вираженою була виховна година на тему «Людина починається з добра». Світлана Михайлівна дотримується десяти заповідей класного керіника, тому її клас є дружнім, добре організованим, кожен учень класу має свої обов′язки та своєчасно їх виконує. Між класним керівнико та учнями класу панує цілковита довіра і взаємодопомога а також ввічливе ставлення один до одного.

Озайомившись з календарно – тематичним плануванням класного керівника я зрозуміла, що вона проводить виховання в таких напрямках: національне, патріотичне, естетичне, екологічне, духовне, трудове, та інші. Тому заплановані проведення таких виховних заходів:«Шкідливі звички руйнують особу»

«Снід – тяжка хвороба»

«Виховання свідомої дисципліни» (бесіда)

«Що таке правила і чому їх треба дотримуватися» (рольова гра)

«Допоможи сама собі людино» (бесіда)

«Примиритися зі злом – це значить стати аморальною людиною»(бесіда)

«Гра детектор брехні»

«Лицарський турнір» та інше.

Під час проведення виховних годин та позакласних заходів Світлана Михайлівна, для заохочення дітей проводить з ними тестові завдання та анкетування по даній тематиці. Це сприяє не тільки зацікавленню учнів в даній темі, а свідомо сприймати матеріал який повідомляється. Світлана Михайлівна не тільки для дітей підбирає тестові завдання, а тестові завдання застосовує при роботі з батьками, на батьківських зборах «Родина для вас на першому місці». Класний керівник не тільки бачиться з батьками учнів на батьківських зборах, а й час від часу відвідує батьків своїх вихованців та розмовляє з ними по телефону.

Світлана Михайлівна проводить батьківські збори на такі теми:

«Роль сім′ї у вихованні майбутнього сім′янина»

«Здібності та професійна самовизначеність підлітка»

«Роль батьків у формуванні всебічно розвиненої особистості»

В школі Світлана Михайлівна користується повагою серед колег і серед учнів, тому що вона любить справедливість, завжди в будь-якій неприємній ситуації, яка складається з її учениками, наказує чи жаліє по заслугам. Вона дуже добра, лагідна, щира та відкрита людина, а саме це привертає завжди увагу дітей.

Вона дуже добре володіє багатьма педагогічними прийомами, що допомагає їй в роботі з учнями. Враховуючи свій досвід та досконале знання матеріалу, вона дуже вміло планує свою роботу. За весь педагогічний досвід Світлана Михайлівна має велику кількість дидактичного матеріалу. Ним вона ділиться з молодими спеціалістами, котрі приходять на практику в школу. Вчитель дуже любить свою роботу. Залюбки допомагає всім, хто цього потребує: учням на уроці або під час перерви, колегам в навчальних і особистих ситуаціях, залюбки допомогла і мені під час проходження практики методичними порадами, літературою. Світлана Михайлівна володіє всіма рисами, які необхідні педагогу.

 

Основні джерела дослідження:

- бесіди з вчителем;

- перегляд документації з навчальної, методичної та виховної роботи вчителя;

- відвідування уроків вчителя;

- бесіди з іншими вчителями, учнями.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...