Главная Обратная связь

Дисциплины:


Прийоми управління мишкоюБільшість операцій в Windows орієнтовані, в першу чергу, на роботу з маніпулятором «миша», а не з клавіатурою. Частіше за все миша має дві кнопки. Використання правої та лівої кнопок миші призводить до різних результатів, як правило, активною є остання. Користувач - лівша може змінити установку і зробити активною праву кнопку миші. Якщо не вказана клавіша миші, то вважають, що користувач буде працювати з лівою клавішею.

Курсор миші може змінювати свою форму залежно від того, на якому об'єкті чи елементі управління він знаходиться. Цю властивість називають контекстною чутливістю. Вона спрощує роботу з системою, оскільки на екрані видно, що можна зробити з тим об'єктом, на якому знаходиться курсор

При роботі з мишкою можна виконувати такі операції:

Наведення вказівника. Якщо навести курсор миші на об'єкт чи елемент управління і затримати його на декілька секунд, часто поряд із ним з'являється підказка, яка коротко описує призначення елемента управління чи об'єкта. (Вивчення нової програми починають із проведення вказівником по всіх елементах управління і знайомляться із підказкою).

Натискання. Під натисканням розуміють короткочасне натискання на основну (ліву) кнопку миші. Натискання приводить в дію елементи управління в той момент, коли кнопку натиснули і відпустили. Якщо натиснути на об'єкті, то він виділяється.

Подвійне натискання. Подвійне натискання - це два послідовних швидких натискання на основну (ліву) клавішу. Цим прийомом виконуються операції з об'єктами: програми запускаються, файли даних відкриваються, відтворюються звукові та відеофайли.

Перетягування. Перетягуванням виконується переміщення об'єктів. Для перетягування об'єкта треба навести на нього курсор і натиснути ліву кнопку миші. Не відпускаючи її, перемістити курсор мишки в потрібне місце. Об'єкт переміститься разом з курсором. Таким способом можна переміщувати і вікна. Для цього треба навести курсор мишки на заголовок вікна, натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи її, перетягти вікно у потрібне місце.

Протягування. Цей прийом виконується при натиснутій лівій кнопці миші, але при цьому об'єкт не переміщається, а змінюється. Протягуванням, зокрема, змінюють розміри вікон. При наведенні вказівника на межу вікна він змінює форму. У цей момент і здійснюється протягування.

Натискання на праву кнопку миші на будь-якому об'єкті відкриває контекстне меню. Контекстне меню - це елемент управління, який містить пункти команд, які можна виконати над даним об'єктом. Склад цих команд залежить від об'єкта, на який наведено вказівник. У контекстному меню завжди є пункт "Свойства", який дає можливість отримати інформацію про властивості об'єкта та змінювати їх.

Якщо курсор миші змінив свою форму на пісковий годинник, то це означає, що операційна система завантажує нову програму і користувачу треба зачекати.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...