Главная Обратная связь

Дисциплины:


Вибір типу і розміру шрифтуВзагалі ця процедура виконується за командою Формат - Шрифт, що зумовлює появу на екрані вікна «Шрифт» із трьома вкладками: «Шрифт», «Інтервал» та «Анімація». Вікно шрифтів із вкладкою «Шрифт» має вигляд, ідентичний вікну пошуку шрифту. Вкладка «Шрифт» надає користувачеві широкі можливості шрифтового оформлення тексту, такі як:

• вибір типу шрифту (Times New Roman, Baltica, Arial, Symbol та ін.) і варіанта його накреслення («звичайний», «курсив», «напівжирний» або «напівжирнийкурсив»);

• установлення або вибір із списку шрифту потрібного розміру в пунктах (від 8 до 72 пт, 1 пт - приблизно 0,35 мм);

• задания параметрів підкреслення елементів тексту («одинарне», «тільки слова», «подвійне», «пунктирне», «товстою лінією» таін.);

• керування спецефектами оформлення тексту («закреслення», «подвійне закреслення», «верхній індекс», «нижнійіндекс», «зтінню» таін.).

Вибір значень параметрів залежить від призначення і характеру документа.

Вкладка «Інтервал» вікна «Шрифт» використовується для встановлення масштабу шрифту, міжсимвольних інтервалів і зсуву символів відносно базової лінії тексту. Міжсимвольний інтервал вибирається зі списку «Інтервал» («звичайний», «розріджений», «ущільнений»). За замовчуванням системою призначається інтервал «Звичайний». Його зміна у більший або менший бік виконується лічильником. Позиція символів відносно лінії, на якій вони розташовуються («вверх», «вниз», «нема»), задається в списку «Зміщення» і також регулюється лічильником. Вкладка «Анімація» вікна «Шрифт» містить список спецефектів, що привертають увагу користувача до певного слова, абзацу або фрагмента тексту («червоні мурашки», «мерехтіння», «миготливий фон», «неонова реклама», «феєрверк», «чорні мурашки»). Анімація діє тільки під час перегляду документа на екрані монітора, на папері її не видно. Більшість із наведених вище параметрів шрифту можуть швидко активізуватися за допомогою кнопок панелей інструментів або комбінацій клавіш керування.

Форматування тексту за допомогою діалогового вікна "Списки":

• нумерований; • маркований; • багаторівневий.

Номери в списку автоматично корегуються при внесенні нового елемента.

Для того, щоб створити список потрібно виділити ті абзаци які потрібно зробити елементом списку, або встановити курсор мишки в той абзац, з якого буде починатися список.

Потім вибрати пункт меню Формат команда "Списки", або контекстного меню. Відкриється діалогове вікно натиском ЛКМ і обрати команду Змінити, в діалоговому вікні, що відкрилося, вибрати "Знак" (Маркер) і в представленому списку вибрати те, що потрібно. Треба перейти на потрібну вкладку цього вікна та вибрати потрібний вид нумерації. Якщо вибрана вкладка "Маркований список", і в запропонованих маркерах нам нічого не потрібно, слід вибрати якийсь один.При макетуванні документа, у видавничій справі дуже часто використовують форматування (верстку) по колонках. У Word в колонках можна розмістити як весь документ, так і лише його частину. Зрозуміло, що текстовий редактор не може мати всіх можливостей верстки тексту по колонках, як у професійних видавничих системах, але початкові можливості у Word все-так є.

Для того, щоб розмістити текст документа по колонках, потрібно спочатку виділити цей текст (якщо він вже створений). Тоді можна вибрати піктограму зі стандартної панелі інструментів. В результаті чого відкриється вікно, в якому імітується вигляд колонок. Помістивши в нього курсор мишки і натиснувши ЛКМ, слід вибрати потрібну кількість колонок. Після цього відпустити клавішу. На горизонтальній розмірній лінійці показуються межі колонок.

Описаний вище спосіб створення колонок не дозволяє вибрати при створенні параметрів форматування. Якщо користувачу потрібно встановити інші параметри форматування, то необхідно скористатися головним меню. Для цього в пункті меню Формат потрібно вибрати команду Колонки. В результаті - відкривається однойменне вікно.

В розділі "Тип" можна вказати кількість колонок, що будуть розміщені на одній сторінці: одна, дві, три або дві колонки різної ширини. Якщо кількість колонок повинна перевищувати три, то їх слід вказувати у полі "Число колонок".

Розділ "Ширина і проміжок" встановлює ширину колонок та відстань між ними. Якщо вибрати опцію Колонки однакової ширини, то ширина всіх колонок буде однаковою.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...