Главная Обратная связь

Дисциплины:


Практичні рекомендаціїДля уникнення можливого введення споживачів в оману та розповсюдження недобросовісної реклами Юридична компанія «Правовий Альянс» рекомендує рекламодавцям проводити комплексний аналіз реклами, включаючи:

1. аналіз кожної складової змісту реклами на наявність неповних, неточних та неправдивих відомостей;

2. аналіз сприйняття кожної складової змісту рекламі у наведеному контексті;

3. аналіз загального враження від реклами.

При безпосередньому здійсненні комплексного аналізу рекомендовано звернути особливу увагу на наступні складові та характеристики реклами, зокрема:

1. Незначущі твердження

Не кожне перебільшення, замовчування, неточність наведеної у рекламі інформації може ввести споживачів в оману. Допустимими до перебільшення є незначущі твердження, що не стосуються, зокрема, здоров’я, безпеки, експлуатаційних якостей чи ціни товару та очевидно не можуть вплинути на рішення споживача придбати або скористатись рекламованим товаром. Прикладом таких допустимих перебільшень є твердження, які неможливо об’єктивно виміряти та яким не завжди повірить споживач: «Шоколадні цукерки смачні», «Це найкращий сир у світі» тощо

3. Неповна інформація

Неправомірною є реклама, в якій випущено важливу інформацію, що може змінити зрозумілу для споживача сутність. Наглядним прикладом може слугувати реклама курятини, в якій стверджується, що дві порції курячої грудинки містять менше жирів, ніж, скажемо, бургер. Як наслідок, споживач отримує оманливе враження, що їсти підсмажені курячі грудинки корисніше для здоров’я, ніж бургери, що насправді не відповідає дійсності.

4. Прихована інформація

Не може вважатись правдивою реклама, що містить буквально вірні повідомлення, але має й певну приховану інформацію. Прикладом такої реклами може виступати реклама лікарського засобу, в якій зазначено, що препарат не містить конкретних шкідливих речовин, які, як виявляється, і так не використовуються та заборонені на ринку лікарських засобів. Така реклама створює хибне враження споживачів, що препарат менш шкідливий за інші лікарські засоби, та надає рекламодавцю неправомірні переваги у конкуренції.

5. Розкриття уточнюючої інформації

Недобросовісною є реклама, що містить нечітку уточнюючу інформацію та як наслідок вводить або може ввести споживача в оману. Мета зазначення в рекламі уточнюючої інформації - роз’яснити або обмежити зміст основної інформації. Тому такі уточнення мають бути зрозумілими та помітними. Однак, на практиці, уточнююча інформація, як правило, наводиться рекламодавцями маленькими, незрозумілими літерами, зазначається далеко від інформації, що уточнюється, а іноді й взагалі там, де споживач її не побачить.6. Недобросовісний спосіб викладення реклами, замовчування суттєвих фактів

Обраний спосіб викладення інформації також може виявитися проявом недобросовісної реклами. Так, наприклад, повідомлення про високу якість, ефективність та безпеку товару із замовчуванням інформації про виробника або окремих негативних властивостей товару може справити позитивне враження на споживача реклами, якого б могло не бути, якби споживач знав хто є виробником товару (в результаті певної репутації виробника на ринку тощо) або про негативні властивості товару.

7. Загальне враження від реклами

Для виявлення нечітких тверджень та опосередковано переданої інформації, що вводить або може ввести споживачів реклами в оману, слід зважати, зокрема, на контекст інформації, мову, аудіальні, візуальні та інші комплексні засоби, застосовані в рекламному повідомленні. Наприклад, якщо в рекламі апельсинового соку в упаковці зазначено: «Це чистий пастеризований сік, оскільки його виготовлено із апельсинів» та надано зображення соку, що вичавлюється із апельсину прямо в картонну упаковку, у споживача може скластись враження, що даний сік виготовляється безпосередньо із свіжовичавлених апельсинів без жодної обробки.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...