Главная Обратная связь

Дисциплины:


Зарубіжний досвід ремонту та реконструкції асфальтобетонних покриттівОдним із найбільш ефективних та економічних способів створення міцного, шорсткого, зносостійкого шару, особливо на дорогах з рухом автомобілів на шинах з шипами взимку, є втоплювання щебеню у шар гарячої асфальтобетонної суміші, спланованої та ущільненої тільки трамбувальним брусом асфальтоукладача. Шари зносу за способом втоплення щебеню застосовують при будівництві нових покриттів, реконструкції та підсиленні та ремонті будь-яких типів вдосконалених і перехідних покриттів.

При облаштуванні асфальтобетонних покриттів відразу після розподілу суміші асфальтоукладачем розсипають одномірний чорний щебінь з наступним ущільненням суміші та одночасним втоплюванням щебеню.

При реконструкції, підсиленні або ремонті покриттів способом втоплювання завчасно готують старе покриття так само, як для поверхневої обробки ( очищають покриття від сміття та пилу, проводять підгрунтовку – розлив рідкого бітуму або емульсії 0,6 – 0,8 кг/м3). Після загуснення підгрунтовки, асфальтоукладачем розсипають гарячу асфальтобетонну суміш шаром 3 – 4 см і розподіляють щебінь. Цей метод дає хороші результати при застосуванні мало щебенистих та піщаних сумішей.

Для втоплювання використовують щебінь гірських порід І і ІІ класів за міцністю, одномірний, розміром 10 – 15 , 15 – 20, або 20 – 25 мм, попередньо оброблений рідким бітумом або бітумною емульсією при нормі 0,8 – 1,2 % маси щебеню.

Щебінь розподіляють самохідними розподільниками ( див рис. ), наприклад у Швеції розподільник є причепом до асфальтоукладача.

Термін служби шару із втоплюваного щебеню становить 5 – 6 років при інтенсивному русі транспорту. Такі шари відрізняються високою шорсткістю та значно вищим терміном служби, ніж шари зносу, улаштовані за способом поверхневої обробки із застосуванням таких самих в’яжучих та мінеральних матеріалів.

Одним із перших матеріалів, який дозволяє створювати шар зносу за одну операцію є катіонні емульсії. Для приготування емульсії та розподілу суміші застосовують пересувні установки (рис. ), що мають відділення для складових матеріалів бітумної емульсії, піску, води, стабілізатора. Особливість суміші полягає у тому, що на покриття подають готову суміш емульсії з піском, суміш заповнює всі нерівності, тріщини, створюючи захисний шар. Підвищується термін служби покриття, оскільки воно стає водонепроникним, морозостійким, шорстким.

Ремонт асфальтобетонних покриттів внаслідок втрати ними рівності, наявності тріщин та інших руйнувань проводять шляхом улаштування на строму покритті нового шару зносу.

У випадку, коли немає необхідності у влаштуванні нового шару асфальтобетону, використовують асфальтобетон старого покриття. 

Можна оновити старий асфальтобетон на заводах, але цей процес дуже трудомісткий а також пов’язаний із розламуванням старого асфальтобетону та транспортуванню його до місця переробки та назад.

В Англії, США, Італії, Німеччині використовують машини, що дозволяють проводити оновлення старого асфальтобетону на місці його укладки. Машини фірми «Блаунокс» за допомогою спеціального зубчатого облаштування зрізають верхній шар асфальтобетону, що втратив свої якості. На отриманий шорсткий шар можна укладати новий тонкий шар асфальтобетону. У Німеччині фірма «Віртен» розробила автомобіль, який розігріває асфальтобетон горілками інфрачервоного випромінювання, фрезою знімає розм’якшений шар, який конвеєром подається на автомобіль-самоскид для відправки на завод. Фірма «Фігле» випускає машину, яка розігрітий і розрихлений старий асфальтобетон перемішує із новою сумішшю та укладає знову на покриття (рис. ).

 

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...