Главная Обратная связь

Дисциплины:






Гойдалка (додаткова вправа)



Мета: виявити особливості координації рухів кінчика язика.

Інструкція до виконання вправи на довільному рівні: „Поклади язик на нижню губу, а потім підніми його на верхню губу. Виконай цю вправу декілька разів”.

Особливості виконання вправи на довільному рівні: вправа виконується перед дзеркалом за зразком запропонованим логопедом. В процесі виконання вправи рот має бути напіввідкритим, а кінчик язика плавно підніматися і опускатися без супровідних додаткових рухів губ, нижньої щелепи тощо.

Вправа для дослідження твердого, м'якого піднебіння та язичка.

Покажи язик (опорна вправа).

Мета: виявити особливості будови та функціонування м’якого, твердого піднебіння і язичка, особливості тонусу м’язів кореня язика.

Інструкція до виконання вправи на довільному рівні: „Широко відкрий рот, висунь язик і з напруження вимови а.”

Особливості виконання вправи на довільному рівні: вправа виконується перед дзеркалом за зразком запропонованим логопедом. Пропонують дитині вимовляти звук а при широко відкритому роті так, щоб можна було оглянути корінь язика, його позицію у ротовій порожнині (в нормі у цій позиції корінь язика настільки опущений вниз, що видно тверде піднебіння, м’яке і рух язичка назад до задньої стінки ротоглотки). Для зручності можна запропонувати дитині трішки відкинути голову назад, так, щоб при виконанні вправи вона сама могла побачити свій язичок у дзеркалі. Якщо у дитини занадто високо піднятий корінь язика можна обережно покласти зонд на його спинку. В процесі використання зонда необхідно обережно просуватися від кінчика язика до середньої його частини (до межі прояву блювотного рефлексу) ритмічно, легко натискаючи на нього зверху вниз. Якщо легко натиснути в області рвотного рефлексу на спинку язика в задній частині він опуститься. Якщо дитина відмовляється виконувати цю вправу з зондом необхідно відкласти дослідження м’якого піднебіння і язичка на деякий час доти, поки вона не звикне до логопеда і не почне свідомо співпрацювати з ним.

Специфіка проведення спостереження за виконанням дитиною артикуляційних вправ для нижньої щелепи.

Якщо дитина не готова виконувати усвідомлено вправи за інструкціями можна поспостерігати за особливостями рухів язика у дитини в різних побутових ситуаціях: в процесі споживання їжі, маніпулювання предметами (звертаємо увагу на те, чи дитина витягує язик з ротової порожнини, облизує ним губи, лиже предмети тощо).

Вправи для вивчення особливостей фізіологічного та мовленнєвого дихання

Вправа для вивчення вдиху.

Понюхай квітку (опорна вправа).

Мета: виявити особливості вдиху.

Інструкція основна: „Понюхай квітку, глибоко втягуючи повітря”.

Особливості виконання: дитині пропонують понюхати квітку. Якщо вона при цьому вдихає повітря і носом, і ротом, її діяльність корегують за допомогою додаткової інструкції.

Додаткова інструкція: глибоко вдихни носом повітря. Уяви, що ти нюхаєш квітку.

Вправи для вивчення мовленнєвого видиху.





sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...