Главная Обратная связь

Дисциплины:






Тема. Зв’язок слів у реченні



Мета. Навчити складати речення з розрізних слів. Розвивати уміння логічно та послідовно висловлювати свої думки; розвивати вдумливе спостереження над словом і реченням, привчати дітей до самостійності в роботі. Розширити та уточнити словник дітей назвами диких птахів, коригувати синтаксичну сторону мовлення учнів. Виховувати культуру мовлення, а також інтерес, любов, повагу та доброзичливе ставлення до пернатих друзів.

Обладнання. Роздатковий матеріал: картки із завданням для хвилинки каліграфії; конверти з окремими словами, надрукованими на картках з паперу двох кольорів для складання двох речень; ребус; малюнки із зображенням шишкаря; опорна таблиця „тварини”; опорна таблиця „речення”; запис на класній дошці: план до гри Хто перший (текст закритий папером ).

Xід уроку

1. Організаційний момент.

2. Розминка артикуляційного апарату.

Учитель: Сьогодні у нас урок розвитку зв'язного мовлення. Ми будемо багато говорити і повинні зробити розминку.

– "Злизування варення" (вгору і вниз широким язиком діти ніби злизують – повторити 10 р.);

– "Маятник" (ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої до правої щоки – 10 р.);

– "Цукерка" (губи міцно стиснуті, язик відштовхує то ліву, то праву щоку –10 р.);

– Губи міцно стиснуті, щоки нaдуті. Швидко переганяємо повітря то за ліву, то за праву щоку – 10 р.;

– вимова звуків [и], [у] по черзі – 10 р.;

– набравши повітря, якнайдовше вимовляти слово "Hі" з поступовим видихом – 3 р.).

3. Робота зі скоромовкою.

Учитель: Отже, ми готові повторити скоромовку зі вправами для пальчиків.

Не забувайте, що промовляючи скоромовку, треба чітко ВИМОВЛЯТИ наголошений складбез "проковтування" звуків.

 

Шишка впала – не розбилась.

Шишка в трави закотилась.

Наша Шура в ліс пішла,

Але шишки не знайшла.

 

Діти розказують скоромовку в 3-х темпах:

а) повільний: вправа "Пальчики" (діти постукують пучками пальців не відриваючи долоні від парти);

б) середній: вправа "Бігають чоловічки" (вказівний і середній пальці обох рук);

в) швидкий: стискування пальців у кулачки.

2–3 учні розказують скоромовку (індивідуально).

 

4. Хвилинка каліграфії.

Учитель: І пальчики наші готові для письма. Візьміть картки для каліграфії (діти прописують подані елементи, знаходять в них прописи букв, складають слова).

5.Актуалізація опорних знань.

Учитель: Шура шишку не знайшла, а ця тваринка обов'язково знайде (діти відгадують ребус, у якому зашифровано слово "шишкар").

 

Учитель: Нещодавно ми з вами познайомилися з цією твариною. Хто згадає, на якому уроці відбулося це знайомство? (Урок читання, оповідання Ю. Старостенка "Диво неабияке").



Опорна таблиця "Тварини"

 

ТВАРИНИ

 
 


ЗВІРІ ПТАХИ КОМАХИ

 

1) До якої групи тварин належить шишкар? (Птахи).

2) Це дикий чи свійський птах? (Дикий).

3) Де живуть ці птахи? (У хвойних лісах).

4) А чому так називають цих птахів? (Цих птахів так називають тому, що вони живляться зернятками шишок).

у чому особливість шишкарів? (Пташенята вилуплюються взимку).

 

6.Робота над деформованим текстом.

Учитель. Ми не просто так згадали про шишкарів. Сьогодні пара таких пташок мала завітати до нас у гості, але щось їм стало на заваді . А що сталося, я думаю, ми дізнаємося з цих конвертів.

Учитель роздає дітям конверти з картками, на яких надруковано слова речень:

пташенята, з'явилися, шишкарів, У.

годують, Птахи, шишок, малят, зернятами

 

Учитель: Відкрийте конверти, розкладіть картки за кольорами. Із цих слів ми складемо 2 речення. А щоб правильно скласти речення, ми повинні згадати правило

Опорна таблиця „речення”

 





sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...