Главная Обратная связь

Дисциплины:


Перейменування, додавання і знищення робочих аркушівВнизу екрану програми Excel пропонує назви робочих аркушів , що затрудняє розпізнавання інформації. Щоб перейменувати лист, потрібно двічі клацнути “мишею” по ярлику (наприклад, “Аркуш 1”) і ввести нову назву.

Програма пропонує стандартно 3 аркуші книги. Щоб додати новий аркуш, необхідно клацнути правою кнопкою по імені ярлика будь-якого аркуша. В контекстному меню слід вибрати команду “Додати…” і в діалоговому вікні вибрати “Аркуш”.

Для знищення аркуша необхідно клацнути правою кнопкою по імені ярлика аркуша. В контекстному меню слід вибрати команду “Видалити” і в діалоговому вікні вибрати Ок.

Для переміщення робочого аркуша треба виділити його ярлик (наприклад, “Аркуш1”) і, утримуючи ліву кнопку, поки курсор не набуде вигляду аркуша паперу, перемістити аркуш в потрібне місце і після появи чорної стрілки відпустити ліву кнопку “миші”. Для копіювання даних аркуша слід виконувати попередні дії, утримуючи клавішу Ctrl.

РЕДАГУВАННЯ ДАНИХ

Щоб виправити помилки в клітці, потрібно двічі по ній клацнути “мишею” або натиснути клавішу F2. Для заміни запису потрібно виділити курсором клітинку і, написавши новий текст, натиснути Enter.

Для пошуку даних в цілому листі можна скористатися із меню “Правка” командою “Знайти…”. У діалоговому вікні, яке з’явиться, слід вказати дані пошуку і натиснути кнопку “Знайти далі”.

Для заміни одних даних на інші можна виконати команду “Замінити…” із меню “Правка”. У діалоговому вікні, яке з’явиться, слід вказати дані, які замінять (поле Знайти), і дані, якими замінюють (поле Замінити на), і натиснути кнопку “Замінити” або “Замінити все”.

АВТОЗАПОВНЕННЯ

Програма Excel може автоматично заповнювати деякі дані, наприклад, назви місяців або днів тижня. Щоб це зробити, записують у клітинку назву першого елемента (наприклад, Січень) і виділяють вказівником “миші” маркер заповнення клітинки, який розміщений у нижньому правому куті клітинки , щоб вказівник перетворився у чорний плюс +, і утримуючи ліву кнопку “миші”, перетягнути курсор у потрібному напрямку до кінцевої клітки, після чого відпустити кнопку “миші”.

Аналогічно чинять з даними, які повторюються.

При наборі перших символів слова Excel пропонує його завершення, використовуючи подібні слова в тому стовпчику. Якщо запропонований взірець підходить, слід натиснути клавішу Enter. Якщо ж ні – продовжуємо набирати слово.

У програмі ще можна автоматизувати набір слів за їх скороченням, наприклад, з/п. на заробітна плата. Для цього відкривають із меню “Сервіс” команду “Параметри автозаміни” і у полі “замінювати” набирають варіант скороченого слова (з/п.), а у вікні “на:” повний варіант слова (заробітна плата) і виконати команду “Додати” і Ок.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...