Главная Обратная связь

Дисциплины:


Поняття форматуванняПоняття форматування включає такі параметри: шрифт (тип, розмір, стиль), формат чисел, спосіб вирівнювання, зміну розміру клітки, обрамлення.

Excel може автоматично встановлювати найоптимальніший варіант для активного стовпчика або діапазону клітинок. Для цього слід виконати команду меню Формат ® Автоформат, вибрати потрібний і ОК.

Щоб форматувати набраний текст, його слід виділити і скористатися командами меню або кнопками панелі інструментів.

Для встановлення типу, стилю і розміру шрифту використовують панель інструментів.

Excel може автоматично розпізнавати формат чисел при введенні. Однак існує можливість виставити для активного діапазону формати чисел. Їх можна вибрати зі списку меню "Формат"команду"Клітинки…". Увкладці"Число"зі списку"Числові формати" - ряд форматів чисел (загальний, грошовий, дата, час, дробовий та ін.).

За замовчуванням Excel вирівнює клітки по нижньому краю, текст - по лівій межі, а число - по правій. Змінити форматування можна за допомогою панелі інструментів (по лівій межі, по центру, по правій межі) або в меню "Формат"командою" Клітинки.."увкладці"Вирівнювання". Крім опцій вертикального і горизонтального вирівнювання, можна включити перенос слів, змінити орієнтацію напису тексту.

Розмір стовпчиків і рядків легше змінити "мишкою". Для цього встановлюють вказівник "мишки" на праву межу стовпчика і при натиснутій лівій кнопці переміщують "мишку" до потрібних розмірів стовпчика чи рядка, після чого відпускають кнопку. Для автоматичного підбору ширини стовпчика чи висоти рядка слід на межі двічі клацнути мишкою.

Обрамлення клітки встановлюють за допомогою панелі інструментів,попередньо виділивши таблицю.

Коли таблиця стає великою і не вміщається на екрані, то при прокрутці вниз чи вправо зникають, відповідно, верхні чи ліві рядки або стовпчики. Це може призвести до помилок при подальшому заповненні кліток. Можна закріпити заголовки рядків і стовпчиків, щоб вони залишалися на екрані при прокрутці. Щоб закріпити заголовки, треба виділити клітки, що знаходяться нижче від рядка заголовка і справа від стовпчика заголовка і виконати в меню "Вікно" команду "Закріпити області". Наприклад, щоб закріпити заголовок таблиці в рядку 2, слід виділити рядок 3 і виконати "Вікно" команду "Закріпити області". Зняти заголовок можна, виконавши "Вікно" команду "Звільнити області".

СОРТУВАННЯ ДАНИХ

Важливою функцією Excel є сортування даних. Можна проводити сортування як чисел, так і текстів. Сортування може бути як за зростанням чисел (за алфавітом), так і за зменшенням чисел (проти алфавіту). Можна сортувати всю таблицю або її вказану частину. Для сортування вмісту стовпчика, його слід виділити і натиснути кнопку " за зростанням" або " за спаданням":А Я За зростанням
Я А За спаданням

Коли відбувається сортування виділеного стовпчика чи рядка, вміст інших кліток залишається на старому місці. Щоб сортувати всю таблицю, слід виділити всю таблицю і скористатися кнопками "за зростанням" або "за спаданням" панелі інструментів або командою "Дані" – "Сортування".

Для пошуку даних в таблиці слід виконати із меню "Правка" команду "Знайти" і у вікні вказати елемент пошуку. Для заміни одних даних іншими виконують з меню "Правка" команду "Замінити".

ФІЛЬТРАЦІЯ ДАНИХ

Може виникнути потреба вибрати із таблиці лише ті дані, значення яких цікавить користувача. Така процедура називається фільтрацією даних. Для цього відкрийте в меню "Дані" команду "Фільтр" і опцію "Автофільтр". У таблиці поруч з назвами полів з'являться маленькі піктограми зі стрілками. Клацніть по одній з цих стрілок і на екрані з'явиться меню з переліком значень даного поля.

Виберіть одне значення з цього переліку. У списку залишаться тільки ті елементи, у яких значення даного поля збігається з обраним.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...