Главная Обратная связь

Дисциплины:


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМ АРХІВАТОРІВПри експлуатації комп'ютера з різних причин можливе пошкодження або втрата інформації на магнітних дисках.

Це може відбутися внаслідок як фізичного пошкодження дисків, так і пошкодження інформації вірусом. І тому, для зменшення втрат, потрібно мати архівні копії файлів.

Для отримання копій файлів, використовують команди копіювання ОС. Але в цьому випадку копії будуть займати багато місця, що змушує мати велику кількість дисків. Більш доцільно використовувати для створення архівних копій спеціально розроблені програми. В чому ж полягає ефект таких програм:

1. Заархівовані архіватором програми займають в середньому від 20 до 90% свого початкового обсягу, що дозволяє на тій же кількості носіїв зберігати більшу кількість інформації.

2. Архіватор об'єднує групу програм під одним іменем, що дозволяє запобігати втраті деяких файлів.

3. Можливе поновлення в архіві тільки нових версій файлів.

4. Архіватор зберігає в архіві імена каталогів та файлів.

5. Надає можливість написання коментарів до архіву.

6. Користувач створює архівні файли.

Одна з перших програм, яка була розроблена в 1985р фірмою SYSTEM ENHANCEMENT ASSOCIATES (SEA), отримала назву - ARG. Вона створювала файли з розширенням ARG. Літом 1986р фірма PKWARE створила пакет з архіватора PKARC та розархіватора PKXARS. Ці програми працювали швидше. В 1988р з'явилась нова програма LZHARC.COM, створена Аруасі Йошизакі, яка забезпечувала високу щільність стиску, але працювала повільніше. В 1990р була розроблена програма ARJ Роберта Янга, яка пропонувала 5 методів архівації, та великий допоміжний сервіс.

ПРОГРАМА WINZIP

Економія пам'яті для збереження копії при використанні цієї програми складає приблизно 60-70% для текстових файлів та 20-30% для запускових файлів. Програма ZIP дозволяє створити архівний файл, добавляти туди нові файли, знищувати файли з архіву, переглянути файли, що містяться в архіві, витягувати файли з архіву. Програма WINZIP використовує розширення імені *.zіp.

Вікно програми має віконне меню, панель інструментів та тіло програми.

Створити новий архів можна кнопкою "Новый" або командою "Файл"/"Новый архив". Після вибору розміщення архіву та його імені, слід вказати, які файли будуть поміщені в архів. Вибравши файли і папки для поміщення в архів, на екрані можна побачити процент від їх стиску.

Для перегляду вмісту архівного файлу слід виконати кнопку "Открыть" або команду "Файл"/"Открыть".

Додати файли до відкритого архіву можна командою "Действия"/"Добавить" або кнопкою "Добавить" і зробивши вибір у вікні "Додати файл".Розархівувати (витягнути) файли можна відмітивши їх і виконавши команду "Действия"/"Извлечь" або кнопкою "Извлечь", вказавши місце розпакування файлів.

В операційній системі WINDOWS архівація відбувається простіше. Для початку слід відмітити файли, які потрібно помістити в архів. Пізніше, для них викликають контекстне меню, де вибирають команду „Add to zip”і вказують ім’я та місце розташування архівного файлу.

Для перегляду вмісту архіву, слід двічі клацнути мишкою по його імені. У цьому вікні можна переглянути вміст архівного файлу, процент стиску файлів та час їх створення.

Для розархівації архівного файлу, слід викликати його контекстне меню та вибрати команду „Extract to і у вікні діалогу вказати шлях розархівації файлів.

Щоб додати файли до архіву, достатньо просто їх перетягнути в ім’я архівного файлу.

Дуже зручно є створення саморозпаковуючого архіву. Для цього у вікні програми WinZip вибирають команду "Действия"/"Создать .ехе файл".

ПРОГРАМА WINRAR

Архіватор WinRar дуже близький до програми-архіватора WinZip. Процент стиску даних програм може коливатись, як в одну, так і в другу сторону. Програма Rar також дозволяє створити архівний файл, добавляти туди нові файли, знищувати файли з архіву, переглянути файли, що містяться в архіві, витягувати файли з архіву. Програма WinRar використовує розширення імені *.rar.

Вікно програми має віконне меню, панель інструментів та тіло програми.

Створити новий архів можна кнопкою "Добавить" або командою "Команды"/"Добавить в архив". Після вибору розміщення архіву та його імені, слід вказати, які файли будуть поміщені в архів. Вибравши файли і папки для поміщення в архів, на екрані можна побачити процент від їх стиску.

Для перегляду вмісту архівного файлу слід виконати команду "Файл"/"Открыть".

Додати файли до відкритого архіву можна командою "Команды"/"Добавить" або кнопкою "Добавить" і зробивши вибір у вікні "Додати файл".

Розархівувати файли можна відмітивши їх і виконавши команду "Действия"/"Извлечь" або кнопкою "Извлечь в", незабувши вказати місце розпакування..

Переглянути вміст файлу, який входить до архіву rar, можна кнопкою "Просмотр" або командою "Команды"/"Просмотреть файлы".

Для роботи новачків у програмі можна скористатися командою "Мастер".

В операційній системі WINDOWS архівація .rar відбувається простіше. Для початку слід відмітити файли, які потрібно помістити в архів. Пізніше, для них викликають контекстне меню, де вибирають команду „Упаковать в архив”івказують ім’я архіву.Архівація пройде у фоновому режимі.

Для перегляду вмісту архіву, слід двічі клацнути мишкою по його імені.

Для розархівації архівного файлу, слід викликати його контекстне меню та вибрати команду „Извлечь файлы”та вказати папку для їх розархівації.

Вправи для закріплення:

1. Створіть архівний файл з іменем АВС1.ZIP для всіх файлів вашої робочої дискети. Архівний файл розмістіть у кореневому каталозі дискети.

2. Підрахуйте коефіцієнт упаковки даних.

3. Виконайте розархівацію файлів у каталог АВТО диску А:.

4. Переконайтесь, що розархівацію зроблено вірно.

Запитання для самоконтролю:

1. Чому необхідно створювати архівні копії документів?

2. Що розуміють під архівацією файлів?

3. Якими можливостями володіють архіватори?

4. Які дії виконують команди update, freshen, add, extract?

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...