Главная Обратная связь

Дисциплины:


Співвідношення права інтелектуальної власності і права власності 

Право інтелектуальної власності і правовласності на річ не залежать друг від друга. Перехід права на об’єкт права інтелектуальної власності не тягне переходу права власності на річ. Перехід права власності на річ не тягне переходу права на об’єкт права інтелектуальної власності.

Право інтелектуальної власності – це право на нематеріальний об’єкт (результат інтелектуальної, творчої діяльності). Але цей результат може сприйматися іншими особами і відтворюватися лише за умови, що він буде певним чином об’єктивованим, втіленим у визначену матеріальну форму, наприклад, добуток, втілений у книгу. Право на зміст книги (ідеї, образи, символи, думки, сентенції і т.п.) – правоінтелектуальної власності, – належить авторові або іншим особам, до яких це право перейшло на підставі закону або договору.

Особливість об’єктів права інтелектуальної власності складається в їх властивості до тиражування. Той самий результат інтелектуальної, творчої діяльності (об’єкт права інтелектуальної власності) може бути відтворений у будь-якійкі якості в залежності від потреб. Тобто, той самий об’єкт права інтелектуальної власності, втілений у матеріальний об’єкт, може бути використаний багато разово, кожен матеріальний носій може приносити доход(прибуток). У силу цієї властивості кожен такий матеріальний носій може стати об’єктом права власності окремого суб’єкта. Суб’єкт права інтелектуальної власності буде один (або декілька) автор, його правонаступники, роботодавці, а суб’єктів права на матеріальний носій інтелектуальної власності може бути стільки, скільки буде виготовлено матеріальних носіїв.

Варто мати на увазі, що коли ЦК України говорить про право власності на річ, то мова йде про право власності на матеріальний носій (річ) інтелектуальної власності. Зі сказаного зрозуміло, що право інтелектуальної власності право на матеріальний носій не залежать одне від одного. Тому перехід права на об’єкт інтелектуальної власності (зміст книги, сутність винаходу) не означає переходу права власності на матеріальний носій. Право власності на книгу (матеріальний носій) може належати багатьом власникам проданих книг. Промисловий виріб, у якому використаний винахід, також може перейти у власність багатьох покупців його виробу. Але власником об’єкта права інтелектуальної власності залишається при цьому та сама особа.

Суб’єкт права інтелектуальної власності може продати свої майнові права на цей об’єкт будь-якій іншій особі, що стає суб’єктом його права (правонаступником). Але право власності на матеріальний носій (річ) залишається в особи, що придбало книгу або інший промисловий виріб, у якому використаний об’єкт інтелектуальної власності.

Таж ситуація буде і тоді, коли право власності на матеріальний носій (річ) перейде за законом або договором до іншої особи, право інтелектуальної власності залишається в його суб’єкта без яких-небудь змін. Суб’єкту права інтелектуальної власності належить право на нематеріальний об’єкт (зміст книги, сутність винаходу), суб’єкту права на матеріальний носій належить право на річ.

 

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...