Главная Обратная связь

Дисциплины:


Позакласний захід для учнів 7 класуХІД ЗАХОДУ

Ведучий. Сьогодні ми здійснимо подорож до міста Математичних Загадок.

Ця історія почалася з того, що в усіх дітей зникли їхні улюблені іграшки: комп'ютери, приставки, ляльки, собачки, шоколадки — усе, що вони любили, з чим проводили вільний час, приходячи зі школи додому. Це двійки, що оселилися в дітей у зошитах, повели іграшки в місто Мате­матичних Загадок. А знайти ці іграшки зможе лише той, хто дружить з ма­тематикою. (На сцену запрошуються заздалегідь обрані 2 команди.) Не за­будьте взяти із собою в дорогу дружбу, спритність, кмітливість і гарний настрій. Все зібрали? Здається, гарного настрою обмаль. Для того, щоб його додати, кожна команда повинна заспівати пісню, в якій є цифри — це і буде першим вашим іспитом.

       
   

Проспівавши пісню, команди наші відправляються в дорогу й опиня­ються біля високої красивої брами, що перетинає шлях у чарівне місто. Брама зачинена на три замки. Розшифрувавши секрет кожного замка, ви зможете його відімкнути.

(Демонструються плакати із завданням «знайти закономірність».)

1)

Відповідь. 11 (12+15 = 27 і 11 + 16 = 27; 8+10 = 18, 7+...= 18).

2) 16, 27, 43

29, ? , 56

Відповідь 27(16+27=43,29+...=56).

3)1, 4, 9, 7, 25, 36...

Відповідь. 16.

Поки команди міркують, для глядачів проводиться міні-аукціон «Чи знаєте ви вчених-математиків?» Виграє той, хто назве ім'я та прізвище вченого останнім.

Отже, команди упоралися із завданням, брама відчинилася — і ви опи­нилися в місті Математичних Загадок. У місті багато вулиць. Кожною з них треба буде пройти, щоб відшукати вулицю Двійок.

Перша вулиця — Математичних термінів. У кожнім будинку збері­гаються предмети, пов'язані з математикою, що починаються на одну й ту гаму букву. Наприклад, у будинку № 2 знаходяться предмети, що почина­ються на другу букву алфавіту — «Б»: бісектриса, біном, бічні сторони тощо.

Перший конкурс.Яназиваю букву, а команди повинні назвати мате­матичні терміни на цю букву. На обмірковування — 5 с. Якщо варіантів немає — хід переходить до наступної команди.

Ви вдало перетнули цю вулицю і опинилися на площі Задач. Тут зберігаються ті задачі, що учні розв'язують на уроках. Ті, що ви розв'язали правильно, відпочивають, а ті, що недорозв'язували, так і кидаються на кожного зустрічного: «Розв'яжи мене!»

Другий конкурс.Розв'язування задач з теми, яку вивчають у даний мо­мент. (Задачі записано на аркушах.)

А в цей час ми перевіримо, як уміють розв'язувати задачі наші глядачі. Задача1. На водопій

До водички біжать лошата,

Разом з ними хлопчики й дівчата,

Ще й веселе мале цуценя.

Мені видно з трави двадцять три голови

Та сім дюжин маленьких ніг.

Ти скоресенько підрахуй,

Скільки буде в них вух? (46)

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...