Главная Обратная связь

Дисциплины:


Вибір оптимальної норми та умов ефективної дії гербіцидівМета. Визначити оптимальну норму застосування гербіцидів та умови їх високоефективної дії.

Метод виконання- аналітичний.

Вибір препаратів проводили на підставі аналізу їх ефективності, яка наведена для оптимальної норми застосування. Таку норму для конкретних умов визначає завжди користувач. Вона змінюється залежно від умов застосування даного препарату. В зв'язку з цим на етикетках і в рекомендаціях указується не точна норма, а її межі. Враховуючи високу екологічну небезпечність і значну вартість гербіцидів, повсюдне застосування максимальної норми недоцільне і навіть шкідливе, тому що може призвести до пошкодження сільськогосподарських культур і забруднення навколишнього середовища.

Факторами, які впливають на визначення оптимальної норми для ґрунтових гербіцидів, є механічний склад ґрунту та вміст у ньому гумусу; для післясходових гербіцидів - фаза бур'янів та стан розвитку культури. Загальними для обох груп гербіцидів є наявність у складі бур'янової синузії багаторічних бур'янів, які стійкіші проти гербіцидів і тому вимагають застосування більшої норми.

Існує загальна залежність: чим важчий механічний склад ґрунту - тим більше гербіциду він здатний адсорбувати. На цьому базується наступна рекомендація: на легких ґрунтах доцільно застосовувати мінімальну норму, на середніх за механічним складом – середню, а на важких – максимальну (з наведених у рекомендаціях щодо застосування даного препарату)

На рівень адсорбування гербіциду ґрунтом впливає також наявний у ньому гумус. На ґрунтах з вмістом гумусу до 1% застосовують мінімальну норму, при вмісті гумусу від 1% до 2,5% - середню, а на ґрунтах з вмістом гумусу вище 2,5% - максимальну рекомендовану норму. Окремі ґрунтові гербіциди в силу їхніх хімічних особливостей не рекомендується застосовувати на ґрунтах з вмістом гумусу нижче 1%. Це застереження вказується на етикетці препарату.

Відомо, що, чим старший за віком бур'ян, тим більша норма гербіциду потрібна для його знищення. Разом з тим, кожен гербіцид негативно впливає на ріст культурної рослини, тому вибрану норму узгоджують зі станом сільськогосподарської культури. Чим кращий стан її розвитку, тим більшу норму гербіциду вона здатна витримувати без пошкодження.

В зв'язку з тим, що в даних розрахунках не передбачено варіантів для фаз розвитку бур'янів та стану культур, доцільно для післясходових гербіцидів з цих параметрів брати середню з рекомендованих норм. В описі таблиці необхідно дати обґрунтування обраної вами норми внесення гербіцидів, а визначену норму записати в таблицю 16.

Система застосування гербіцидів у польовій сівозміні

№ п/п Культура згідно зі схемою сівозміни Клас забур'яненості Чисельність бур'янів після агротехнічних заходів Назва гербіциду та його препаративна форма Норма внесення гербіциду Технічна ефективність гербіциду (ТЕГ) Час застосування Спосіб застосування гербіциду Чисельність бур'янів після внесення гербіциду, шт./м2
sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...