Главная Обратная связь

Дисциплины:


ПРАВИЛА ВЕРСТКИ ТЕКСТОВОЇ ПОЛОСИСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ВЕРСТКИ


Зміст поміщають у кінці книги перед вихідними даними на непарній полосі, а в спеціальних, технічних і до–вікових виданнях після титулу на непарній полосі.

Вихідні дані поміщають на останній полосі видання. Інколи їх поміщають на розвороті титулу внизу, коли є непарне число сторінок.

 

Книжкові оголошення поміщають на вільних полосах у кінці виданняабо на третій полосі обкладинки, брошури або книги.

Колонтитули і колонлінійки (якщо вони є у виданні ) заверстують у верхній частині полоси, на всіх полосах, крім титульних, спускових і полосах зайнятих вихідними даними та ілюстраціями. Колонтитули входять у заданий формат полоси і відбиваються від тексту пробільним рядком, який дорівнює кеглю основного шрифту.


ПРАВИЛА ВЕРСТКИ ТЕКСТОВОЇ ПОЛОСИ


Проста полоса з основним текстом вміщує певне число текстових рядків. Формат полос повинен бути однаковий у всому виданні.

При верстці прстого тексту потрібно дотримуватись 3–х основних правил:

1. Полосу не можна починати верстати з кінцевого рядка.

2. Не можна закінчувати полосу абзацним рядком.

3. Не парну полосу небажано закінчувати переносом.

Примітки, що поміщаються в середині тексту в дужках, називають поясненням, внизу полоси—виноскою, під абзацом тексту — внутрітекстовими, у кінці книги — позатекстовими.

Пояснення — це короткі попутні зауваження і роз’яснення автора (переклад слова, лаконічне тлумачення терміна тощо), які складають шрифтом тогож кегля, гарнітури й накреслення, що й основний текст, і заключають у дужки.

Залежно від місця розміщення примітки бувають різної форми і в зв’язку з цим їх набирають порізному.

При наявності в книзі авторських і видапвничих приміток, які поміщаються у вигляді виносок у кінці полоси (колонки) чи у вигляді переліку приміток у кінці книги, в основному тексті застосовуються такзвані знаки виноски.


     
 
 
   

 

 


 

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...