Главная Обратная связь

Дисциплины:


Використання текстових умовІмовірно, найпоширенішим видом умов, що включаються в запити, є текстові. При створенні текстової умови в рядокУсловия отбора (Criteria) відповідної графи запиту необхідно ввести рядок тексту, згідно з яким Access буде відбирати записи. Access допускає використання різних способів введення текстових виразів. Можна вводити будь-який з наступних виразів:

ЛондонабоLondon

"Лондон"або"London" =Лондонабо=London

="Лондон"або=''London''

В текстових умовах можна використовувати операторLike і символ шаблона (зірочку), яка означає довільну послідовність символів. Наприклад, у рядкуУсловия отбора (Criteria) поля Назва продукції (NP) можна ввести оператор Like "П*р" для пошуку продукції, назва якої починається з букви П і закінчується буквою р (наприклад, Папір, Принтер).

Використання числових умов

Для полів, які вміщують числові або грошові значення, у виразах можна використовувати математичні оператори. Такі вирази, як=20.00 або between 5 and 12, є типовими числовими умовами. В табл. 3.7 подані оператори, яки можна використовувати в числових виразах.

Таблиця 3.7

Оператори, що використовуються в числових виразах

Використання умов для дат

Математичні оператори також можна використовувати у виразах, що застосовують поля дат. Дати можна вводити в будь-якому з прийнятих форматів. В Access припускається будь-який з наступних форматів дат:

#23/6/97#23/6/97

Июн-97

Поміщення дат між символами # не обов'язкове (якщо ці символи відсутні, Access додасть їх автоматично). Наприклад, якщо ввести умову(between 1/1/96 and 31/12/96), то будуть відібрані записи, в яких у полі, куди введено умову, стоять дати від 1 січня 1996 р. до 31 грудня 1996 р.

Примітка.В умовах для дат можна використовувати функцію Date() для відбору записів, які вміщують поточну дату або потрапляють у визначений часовий проміжок відносно поточної дати. Наприклад, при введенні виразу Date() в рядок Условия (Criteria) поле записів матиме значення, яке відповідає поточній даті. Можна використовувати такі вирази, як between 15/6/94 and date(), для включення всіх записів з датами між 15 червня 1994 р. і поточною датою, а також такі вирази, як between date() and date()+30 для відбору всіх записів зі значенням дати між поточною датою і 30 наступними днями.

3.3.3.4. Використання умов з логічними операціями

И (AND) та ИЛИ (OR)

Для відбору підмножини даних, які задовольняють кілька умов, у відповідні поля бланку запиту необхідно ввести умови у визначеному форматі. Такі запити використовують логічну операцію И (AND), оскільки для відбору запису має задовольнятисяперша і друга умови.В багатьох випадках, коли відбираються записи, які задовольняють хоча б одну умову з кількох, потрібен інший підхід. Такі запити використовують логічну операціюИЛИ (OR), оскільки для відбору запису мають задовольнятисяпершаабо друга умова.

Щоб здобути потрібні результати в одному й тому самому запиті, можна використовувати комбінацію логічних операцій И (AND) та ИЛИ (OR).

 

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...