Главная Обратная связь

Дисциплины:


Повірки інструмента1. Циліндричний рівень

Приводимо прилад до горизонту. На панелі керування в головному меню натискаємо [НАКЛ] (нахил приладу), щоб вивести на екран зображення круглого рівня. Символ "•" відповідає бульбашці круглого рівня. Внутрішньому кругу відповідає діапазон відхилення вертикальної осі ±3', а зовнішньому ±6'. Величини кутів нахилу X і Y також виводяться на екран (рис 3.6).

 

 

Рисунок 5.1 – Приведення до горизонту

 

Приводимо "•" в центр зображення круглого рівня за допомогою підйомних гвинтів тахеометра. Повертаємо інструмент до тих пір, поки зорова труба не стане паралельна лінії, що проходить через два підйомних гвинта А і В, а потім затискаємо горизонтальний закріпний гвинт. Встановлюємо кут нахилу рівним 0° за допомогою підйомних гвинтів А і В для напряму Х, і за допомогою гвинта С - для напряму Y.

Повертаємо верхню частину тахеометра на 180º і перевіряємо положення бульбашки. Якщо бульбашка залишається на місці, то юстування не потрібне. Якщо ж бульбашка змістилася від центру більше ніж на половину її довжини, виконуємо юстування.

 

2. Круглий рівень

Перед повіркою круглого рівня необхідно виконати повірку і юстування циліндричного рівня.

Приводимо прилад до горизонту по циліндричному рівню. Перевіряємо положення бульбашки круглого рівня. Якщо бульбашка залишається в центрі, то юстування не потрібне. Якщо ж вона зміщується з центру, тоді виконуємо юстування.

 

3. Визначення колімаційної похибки

Колімаційною похибкою називається величина неперпендикулярності візирної осі приладу і осі обертання зорової труби.

В даному пункті описується порядок визначення колімаційної похибки. Завдяки цьому електронний тахеометр вносить поправку у виміряні кути при одному положенні круга. Для визначення величини колімаційної похибки, виконуємо кутові вимірювання при двох положеннях вертикального круга.

Вибираємо пункт «Константы прибора» в режимі Конфігурації, після чого вибираємо «Коллимация». Наводимось на ціль при крузі ліво і натискаємо [ДА]. Наводимось на ціль при крузі право і натискаємо [ДА]. Для встановлення поправки знову натискаємо [ДА].

 

 

4. Повірка перпендикулярності сітки ниток

Ретельно приводимо прилад до горизонту. Помістимо чітку візирну ціль (наприклад край даху будівлі) в точку А на вертикальній сітці ниток (рис 5.2). Використовуючи гвинт точного наведення зорової труби, переміщуємо ціль в точку В на вертикальній лінії сітки ниток.

Рисунок – 5.2 Методика наведення при виконанні повірки сітки ниток

 

Якщо ціль переміщується паралельно вертикальній лінії, юстування не потрібне. Якщо ж ціль відхиляється більше ніж на половину ширину бісектора, прилад необхідно юстувати. Виправлення похибок такого роду проводять в метрологічних центрах.5. Повірка оптичного виска

Ретельно приводимо прилад до горизонту і точно центруємо його над точкою стояння з допомогою сітки ниток оптичного виска. Повертаємо верхню частину приладу на 180º і перевіряємо положення точки відносно сітки ниток оптичного виска. Якщо точка знаходиться в центрі – повірка виконується. Якщо ж точка змістилася відносно сітки ниток, необхідно виконати юстування.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...