Главная Обратная связь

Дисциплины:


Види стамесок. Особливості використання та догляду стамесокДля зачистки гнізд, пазів, шипів, зняття фасок використовують плоскі стамески (див. рис. 15, а), а для зачистки заокруглених шипів і обробки вгнутих і опуклих поверхонь - півкруглі стамески (див. рис. 15, б).

Як і в долотах, полотна стамесок виготовляють з інструментальної сталі, ручки - з деревини тих самих порід що і в долотах. Ріжуча кромка (лезо) повинна бути гостро заточена. Форма і розмір бурта повинні забезпечити достатню опору для ручки.

В плоских стамесках полотно являє собою рівну гладку стальну полосу, яка закінчується гострим лезом. Лезо стамески в роботі працює як ніж, перерізає чи розділяє волокна деревини.

Рис. 15. Стамести

Різання стамескою виконують натисканням правою рукою на торець ручки, а лівою притискають лезо до матеріалу і спрямовують по наміченій лінії.

Прийоми роботи стамесками показані на рис. 16.

Рис.16. Прийоми роботи стамесками: а - підстругання; б - підчищення шипа; в - зачищування гнізда під завіси; г - різання по лінійці; д - зняття фаски на торці; е - зняття фаски на повздовжньому ребрі; є - прийоми зачищення увігнутого торця; ж - прийоми зачищування опуклого торця.

При роботі з стамесками необхідно дотримуватись таких правил безпеки праці та організації робочого місця:

1. Дерев'яні ручки повинні бути гладкими, без тріщин, довжиною, яка відповідає розмірам інструментів, але не менше ніж 150мм.

2. Оброблювальні заготівки слід міцно закріплювати у верстак або інший пристрій.

3. Передавати інструмент з рук в руки лише ручкою вперед.

4. Всі інструменти мають бути добре нагострені.

5. Користуватись інструментом без ручок забороняється.

6. Під час перенесення ручних інструментів леза їх мають бути закриті (в спеціальному чохлі).

7. Заточувати інструмент на точилі можна лише в захисних окулярах. Заточувальний інструмент надійно закріплювати.

8. Наждачний круг і різальні інструменти мають бути закритими захисними кожухами.

9. Інструмент необхідно зберігати в спеціально відведенх місцях.

10. Не можна залишати інструмент на краю верстака, настилу.

11. При роботі з стамескою неможна різати в напрямку підтримуючої руки на себе, з упором заготівки в груди і в тому випадку коли деталь лежить на колінах.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...