Главная Обратная связь

Дисциплины:


Робота відділу економічного розвитку маркетингу та залучення інвестицій апарату Тростянецької міської ради за 9 місяців 2014 рокуВідповідно до функцій та обов’язків, визначених Положенням про відділ у звітному періоді спеціалістами відділу проводилась робота з виконання рішень Тростянецької міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень, доручень міського голови та його заступників з питань, які віднесені до компетенції відділу, а саме:

В звітному періоді спеціалісти відділу приймали участь в розробленні на 2014 рік Програми соціально-економічного розвитку міста та його бюджету. При цьому, крім участі в розробленні вищезазначених документів, відділом по цим документам були підготовлені відповідні проекти рішень виконавчого комітету та сесії Тростянецької міської ради. До затвердження сесією міської ради був підготовлений звіт про виконання міського бюджету за 2013 рік.

Крім вищезазначених головних напрямків роботи відділу в звітному періоді також здійснювалась робота по забезпеченню в міській раді її структурних підрозділах, закладах та комунальних підприємствах режиму енергозбереження та економного і раціонального витрачання бюджетних коштів.

Так, спеціалістами відділу у звітному періоді були розроблені «Заходи щодо збільшення надходжень до міського бюджету, економного та раціонального використання бюджетних коштів у 2014 році. Даний документ затверджений рішенням виконкому міської ради від 19.03.2014 року №112 та доведений до виконавців.

За виконанням зазначених заходів встановлено щомісячний моніторинг з наданням звітності до фінансового управління Тростянецької РДА.

Також, спеціалістами відділу був розроблений «План заходів з енергозбереження по підприємствах та установах міської ради на 2014 рік». Виконання заходів щокварталу контролюється спеціалістами відділу. Інформація про хід виконання заходів направляється до управління економіки Тростянецької РДА.

В рамках забезпечення режиму енергозбереження відділом у звітному періоді також було підготовлено план заходів по зменшенню споживання природного газу в закладах, установах і підприємствах міської ради. Виконання цих заходів взято на постійний контроль.

У питаннях залучення інвестицій спеціалістами відділу у звітному періоді відповідно до Закону України «Про індустріальні парки» була розроблена нова Концепція створення промислового парку у місті. Також було підготовлено проект рішення сесії міської ради «Про створення промислового парку «Тростянець» та сформовано пакет документів необхідних для включення цього парку до національного реєстру індустріальних парків України. На даний час пакет документів про створення промислового парку «Тростянець» отримав позитивні висновки Сумської обласної державної адміністрації та Державної міжвідомчої комісії з підготовки рекомендацій про включення індустріального парку до Реєстру індустріальних парків України. За результатами засідання промисловий парк «Тростянець» отримав позитивні висновки щодо його Державної реєстрації. Крім зазначеного, також спеціалістами відділу у звітному періоді були розроблені презентаційні матеріали у вигляді інвестиційного паспорту міста. Були розроблені українськомовний та англомовний варіанти такого інвестиційного паспорту. Зазначені документи були оприлюднені на сайті міста, а також розповсюджувались серед можливих потенційних інвесторів.В звітному періоді відділом проводилась робота із забезпечення на території міста чіткої та прозорої тарифної політики щодо надання населенню міста та іншим споживачам житлово-комунальних та інших послуг. Так, в звітному періоді спеціалістами відділу були проведені перевірки розрахунків та надані пропозиції щодо затвердження в установленому порядку тарифів на автотранспортні послуги по комунальним підприємствам міської ради «Тростянецькомунсервіс», «Тростянецьке ЖЕУ» та їх дочірнім підприємствам «Екосервіс», «Енерголюкс» та «Чисте місто», зміни яких були обумовлені стрімким зростанням вартості паливо-мастильних матеріалів. Також було підготовлено проекти рішень виконавчого комітету міської ради по відшкодуванню експлуатаційних витрат по КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» та по наданню послуг з проживання у гуртожитку, що надається дочірнім підприємством «Комунжитло» КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ». Крім зазначеного, з метою подальшого чіткого формування прозорої бюджетної політики відділом у звітному періоді були підготовлені проекти рішень виконавчого комітету міської ради про затвердження нормативів втрат води та теплової енергії по підприємствах Сумське БМЕУ та «Райкомунгосп».

Поряд з головними вищезазначеними задачами і функціями відділу однією із основних функцій відділу є здійснення контролю за виконанням міського бюджету.

Так, при затвердженому показнику надходжень станом на 01.10.2014 року в сумі 9945,0 тис. грн. фактично до загального фонду міського бюджету надійшло коштів в сумі 9614,6 тис. грн., що складає 96,7 % до затвердженого показника. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду міського бюджету зросли на 1322,5 тис. грн.

По основному бюджетоутворюючому податку – податку з доходів фізичних осіб, затверджений на 9 місяців показник доходів до міського бюджету виконано на 96,6 %. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження по податку з доходів фізичних осіб в звітному періоді збільшились на 310,1 тис. грн. На 859,1 тис. грн. збільшились за звітний період надходження по платі за землю. Виконані у звітному періоді показники надходжень від державного мита (138,2%) та інших неподаткових надходженнях (194,7%). По спеціальному фонду міського бюджету за звітний період збільшились надходження по єдиному податку (на 249,7 тис. грн.) та збору за торгівлю паливо-мастильними матеріалами (на 3,6 тис. грн.)

Надзвичайно важливим для міського бюджету і відповідно для вирішення усіх соціально-економічних проблем міста є забезпечення відповідного рівня надходження плати за землю. У цьому напрямі спеціалістами відділу в звітному періоді була проведена наступна робота:

Станом на 1 жовтня 2014 року зареєстровано 255 діючих договори оренди землі, яка знаходиться в комунальній власності Тростянецької міської ради, із яких:

o 206 укладених з фізичними особами – використовується 2816939,84 м2 ;

o 49 укладений з юридичними особами – використовується 787031,3 м2 .

За цей період було надано 67 довідок про нарахування орендної плати за користування земель комунальної власності Тростянецької міської ради в 2014 році.

За 9 місяців 2014 року було підготовлено, підписано та зареєстровано:

- 51 угоду до договорів оренди землі (в тому числі 4 угоди до попередніх договорів оренди) щодо встановлення розміру орендної плати в зв’язку зі зміною ставок орендної плати (% від нормативної грошової оцінки землі) з 01.01.2014 року через реєстраційну службу управління юстиції у Тростянецькому районі Сумської області;

- 7 угод/договорів про розірвання договорів оренди через реєстраційну службу управління юстиції у Тростянецькому районі Сумської області;

- 16 попередніх договорів оренди з суб’єктами господарювання на загальну площу 40031,15 м2.

Окрім того, за 9 місяців 2014 було оформлено 118 витяги з державного земельного кадастру у відділі Держземагенства у Тростянецькому районі та 98 витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо оформлення права комунальної власності на земельні ділянки.

Основними результатами роботи відділу є оформлення попередніх договорів оренди землі з ПРАТ «ДВ Система», яке використовує земельні ділянки колишнього заводу мінеральних вод по вул. Червноармійській, 103 та вул. Франка, 40 загальною площею 19445 м2, з ПАТ «Сумигаз», яке використовує земельну ділянку під своєю виробничою базою по вул. Охтирська гора, 3 загальною площею 5000 м2., з гр. Погребняком А.М. та гр. Сасіним О.В., які використовують територію колишнього ВАТ «Тростянецький КХП» по вул. Горького, 58, загальною площею 13400 м2. Окрім того, в звітному періоді був укладений та зареєстрований в Реєстраційній службі ще один договір оренди землі по вул. Набережна, 31 (територія колишнього ВАТ «ТП Райагротехсервіс») на загальну площу 2914 м2 з гр. Сторожевим В.М. Відповідно даних договорів міський бюджет щомісяця отримує 15221 грн.

Так, в результаті проведеної роботи надходження за використання земель Тростянецької міської ради за 9 місяців 2014 року становили 2830,4 тис. грн., що складає 101,7 % від запланованих надходжень, або 143,58% від минулорічних надходжень, в розрізі ж можна побачити наступні цифри:

· надходження від сплати земельного податку юридичними особами склали – 254252 грн., що складає 91,6% від запланованих надходжень, або ж 213,97 % від минулого року;

· надходження від сплати орендної плати юридичними особами – 2150241 грн., що складає 97,7% від запланованих надходжень, або ж

130,2 % від минулого року;

· надходження від сплати земельного податку фізичними особами – 41074 грн., що складає 182,5% від запланованих надходжень, або ж 345,13 % від минулого року;

· надходження від сплати орендної плати фізичними особами – 384849 грн., що складає 136,1 % від запланованих надходжень, або ж 203,49% від минулого року.

Значне збільшення надходжень по платі за землю пов’язане з вступом в дію нової нормативної грошової оцінки землі з 01.01.2014 року.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...