Главная Обратная связь

Дисциплины:


Будова та характеристика апаратів, що відтворюють рухи нижньої щелепиПісля визначення центральної оклюзії моделі з восковими базисами і прикусними валіками фіксують в приладах, що відтворюють рухи нижньої щелепи. Апарати, в яких відтворюються тільки вертикальні (шарнірні) рухи нижньої щелепи, називаються оклюдаторами. Апарати, які відтворюють усі рухи нижньої щелепи - анатомічними артикуляторами.

Оклюдатор складається з двох рам, з'єднаних між собою шарніром. Нижня рама вигнута під кутом 100-110 градусів, верхня рама розташована в горизонтальній площині і має вертикальний штифт для фіксації міжальвеолярної висоти. В оклюдаторі неможливо виготовляти складні конструкції протезів, а тим більше неможна правильно змоделювати анатомічну форму і оклюзійну поверхню зубів, тому що:

- оклюдатор не відтворює передні і бокові рухи нижньої щелепи;

- оклюдатор не дає можливості створити раціональне змикання зубних рядів протезів;

- при використанні оклюдаторів неможливо попередити виникнення передчасних контактів в центральному співвідношені щелеп;

- оклюдатори небажано також використовувати при дослідженні діагностичних моделей, тому що неможливо вивчити функціональну оклюзію, внаслідок обмежених рухів в оклюдаторі.

 

Артикулятори складаються з верхньої і нижньої рами. Верхня рама має три точки опори: дві в суглобах і одна на різцевому майданчику. Перший артикулятор був сконструйований Бонвілем. В основу його будови покладено так званий трикутник Бонвіля. Досліджуючи черепа, Бонвіль встановив, що відстань між головками нижньої щелепи і різцевою точкою дорівнює 10 см. Поєднуючи ці точки отримують трикутник. В основу артикуляторів з середньою установкою нахилу суглобових шляхів покладені середньо анатомічні дані про величину кутів суглобових і різцевих шляхів. Для сагітального суглобового шляху цей кут дорівнює 33°, для бокового - 17°, для сагітального різцевого - 120°. До артикулятора такого типу відносяться артикулятор Сорокіна і Гізі 'Симплекс Н'.

Типи артикуляторів.

Нерегульовані. Середньоанатомічний артикулятор – має фіксовані суглобові і різцеві кути. Це прилади з фіксованими вузлами, які не можна регулювати. Мають спрощений фіксований механізм, що відтворює суглобовий шлях. Цей механізм забезпечує імітацію обмежених рухів нижньої щелепи вперед і вбік.

Напіврегульовані артикулятори мають регульовані механізми, що дозволяють відтворити суглобовий і різцевий шляхи. Механізми, які відтворюють суглобовий шлях, можуть бути відрегульовані так, щоб досить точно імітувати природний суглобової шлях.

Універсальні артикулятори - це складні прилади, які з великою точністю можуть відтворювати всі рухи нижньої щелепи. Вони застосовуються при виготовленні складних видів протезів. На відміну від середніх анатомічних артикуляторів універсальні дозволяють встановити кути різцевого та суглобового ковзання згідно з індивідуальними даними, які отримують при обстеженні хворого.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...