Главная Обратная связь

Дисциплины:


ІV. Вивчення нового матеріалуУрок№9

 

Джерела електричного стру­му.

Мета:

Ознайомити учнів із джерелами електричного струму.

Розвивати логічне мислення учнів

Виховувати відповідальність

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Хід уроку:

І. Орг. момент

ІІ. Перевірка Д/з

Д/з: наявність, основні труднощі, відповіді.

2. Фронтальне опитування.Робота з підручником с 32,35 (контрольні запитання)

ІІІ. Мотивація П.Д.

Навіть першокласник знає, що для того, щоб працював мобільний телефон треба, щоб був заряжен акумулятор, а для того щоб працював ліхтарик, плеєр або годинник, треба батарейки. Сьогодні ми будемо вести мову про те, як працюють ці пристрої.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Проблемна ситуація

1.Ознайомлюємося з джерелами електричного струму

Джерела струму бувають різними, але у кожному з них відбувається робота з поділу позитивно і негативно заряджених частинок. Робота ця відбувається так званими сторонніми силами. Такі сили не можуть мати електричного походження. У джерелах струму в процесі роботи з поділу заряджених частинок відбувається пе-

ретворення механічної, внутрішньої чи якої-небудь іншої енергії на електричну.

Джерелами електричного струму - пристрої, що створюють і тривалий час підтримують електричне поле.

У джерелах електричного струму електричне поле створюється й підтримується завдяки поділу різнойменних електричних зарядів. У результаті цього на одному полюсі джерела струму накопичуються частинки, що мають позитивний заряд, а на іншому частинки з негативним зарядом. Між полюсами встановлюється електричне поле. Під дією цього поля в провіднику, що з'єднує полюси, відбувається спрямований рух частинок, тобто виникає електричний струм.

2.Типи джерел електричного струму

Усі джерела електричного струму можна розділити на фізичні й хімічні.

До фізичних джерел електричного струму належать пристрої, у яких поділ зарядів відбувається за рахунок механічної, світлової чи теплової енергії. Прикладами таких джерел можуть бути електрофорна машина, турбогенератори електростанцій, фото - і термо- елементи тощо.

Робота з підручником с. 37 рис.7.4, 7.3, 7.2

До хімічних джерел електричного струму належать пристрої, у яких поділ зарядів відбувається за рахунок енергії хімічних реакцій. Прикладами таких джерел можуть бути гальванічні елементи й акумулятори.

Створення схеми

 

3.Створюємо гальванічний елемент

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...