Главная Обратная связь

Дисциплины:


Контроль змістовного модулюЗАНЯТТЯ 5

Передопераційний період. Підготовка хворих до операцій

Догляд за хворими у післяопераційному періоді.

Контроль змістовного модулю

ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНА ПІДГОТОВКА.

Поняття про передопераційний період

Це час (термін) із моменту госпіталізації хворого в хірургічне відділення до виконання операції. В залежності від характеру прояву захворювання, він може тривати від декількох хвилин чи годин (поранення серця, великих судин, гострий апендицит і т. ін.) до декількох днів (пухлини шлунка, зоб, бронхоектатична хвороба та ін.).

Основною метою передопераційного періоду є проведення заходів для зменшення ризику операції і попередження післяопераційних ускладнень.

Основними завданнями передопераційного періоду є:

1) встановлення діагнозу;

2) визначення показів, терміновості виконання і характеру операції;

3) підготовка хворого до операції.

Весь передопераційний період поділяють на:

1. Діагностичний період, під час якого уточнюють діагноз, встановлюють покази до операції. У діагностичний період вивчають також стан, резервні можливості основних органів та систем хворого, що готується до операції.

2.Період власне передопераційної підготовки, що включає комплекс лікувальних заходів, спрямованих на зменшення важкості перебігу захворювання, покращання роботи основних органів і систем, підвищення реактивності організму.

При планових операціях тривалість передопераційної підготовки залежить від стану хворого і характеру наступної операції. У процесі передопераційної підготовки хворих всебічно обстежують, з'ясовують можливі протипокази до операції. Усім хворим обов'язково проводиться: визначення групи крові та резус-фактора, загальний аналіз крові, сечі, біохімічні дослідження: визначення рівня глюкози в крові, коагулограма, рівень білка, ЕКГ і рентгеноскопія органів грудної клітки.

Планові операції не можна робити при підвищенні температури, наявності гнійних захворювань (абсцеси, флегмони, піодермія, фурункули та ін.), тонзилітів, гострих захворювань верхніх дихальних шляхів. Обов'язково проводиться санація порожнини рота.

З метою скорочення терміну перебування в хірургічних відділеннях, хворі, які постіпають для планових операцій, проходять всебічне обстеження в амбулаторному порядку.

Хворі із супутніми захворюваннями серцево-судинної системи, легень, ендокринними захворюваннями та ін. потребують спеціального обстеження. Так, при цукровому діабеті досліджують вміст глюкози в сечі і крові, при порушеннях здатності крові зсідатися досліджують коагулограму (протромбін, тривалість і час кровотечі, число тромбоцитів та ін.).Тривалість передопераційної підготовки при звичайних планових операціях (видалення грижі, апендектомія і т. д.), якщо стан хворого задовільний, незначна (1—2 дні). При важкому стані хворого і значному обсязі наступного оперативного втручання передопераційна підготовка триваліша, у важкохворих — до 1-1,5 місяця.

Операцію виконують після необхідної нормалізації функцій внутрішніх органів, щоб забезпечити безпеку виконання операції і запобігти розвиток післяопераційних ускладнень.

Хворих, які поступають для термінових операцій, внаслідок обмеженості часу готують дуже швидко — протягом кількох годин, а при операціях за життєвими показами, наприклад, для трахеотомії, їх негайно доставляють в операційну.

Передопераційна підготовка має свої особливості залежно від обсягу операції, характеру захворювання, віку і стану хворого. Так, підготовка хворих до операцій на травному тракті відрізняється від підготовки до операцій у грудній порожнині. Є свої особливості в передопераційній підготовці урологічних, травматологічних, нейрохірургічних та інших хворих

 

ОЦІНКА РИЗИКУ МЕТОДУ ЗНЕБОЛЕННЯ.

Будь-яке супутнє захворювання, яке збільшує ризик анестезії, може бути виявлене при опитуванні і обстеженні пацієнта. Особливу увагу слід приділити обстеженню серцево-судинної, дихальної і сечовидільної систем. Так, у тих пацієнтів, які недавно (1-2 місяці тому) перенесли інфаркт міокарда, операція повинна бути відтермінована; ризик повторного інфаркту подвоюється, якщо операція виконується в перші 4-6 тижнів, але помітно знижується протягом наступних 6-12 місяців.

У день перед операцією хірург відвідує пацієнта, підтверджує покази до операції. Напередодні операції пацієнта відвідує анестезіолог.

Пацієнта зазвичай знайомлять з планом процедур, які будуть зроблені до введення його в наркоз, і попереджують про те, де він буде знаходитись після закінчення операції і пробудження після наркозу, тобто в загальній палаті або палаті інтенсивної терапії.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...