Главная Обратная связь

Дисциплины:






Як розмовляють тварини



Робота над загадками

В лісі чути:

— Гайда в сніжки!

А з барлогу клишоніжка:

— Я без меду і малини

Тепле ліжко не покину! (Ведмедик)

Дивний звірок,

Круглий, мов клубок,

Голки стирчать,

Спробуй узять!

Хто це? (їжак)

2 Опрацювання казки С. Козлова «Звуки і голоси»

— Прочитайте назву нашого уроку. («Прислухайтеся до звуків — чи­тайте правильно»)

— Як ви вважаєте, про що йтиметься на уроці?

— Поміркуйте, про що можуть розмовляти їжачок і ведмедик. Уявіть їх.

1) Виразне читання першої частини казки вчителем.

— Про які звуки і голоси говорив ведмедик?

2) Словникова робота.

Дивився великими круглими очима — здивовано.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.

 

 

4) Аудіювання.

— Виберіть правильний варіант та доповніть відповідь.

• Хто головні герої казки? (їжачок і жабка; їжачок і ведмедик)

• Хто вмів слухати звуки й голоси? (Ведмедик, їжачок)

• Чий голос почув їжачок спочатку? (Жабки, зяблика)

• Що припас ведмедик для їжачка? (Меду, яблучка)

Фізкультхвилинка

5) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Чиї голоси чув їжачок?

— Чому їжачок чув, як співає жаба, а ведмедик — ні?

— Що було важливим у житті для їжачка і що — для ведмедика?

6) Гра « Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу­кують речення і читають його без помилки.

— І кого ти чув? — сказав (запитав) ведмедик.

— Зяблика,— відповів (сказав) їжачок.

— А тепер (вчора)? — Жабу.

— А що вона сказала?

— Вона кумкала (співала).

7) Робота за малюнком.

— Що намалював художник? Складіть речення.

— Розіграйте розмову головних героїв за змістом малюнка.

8) Гра «Слово в слові заховалось».

— Знайдіть у слові грибочки два слова.

Грибочки: гриб, бочки, боки, гори, риби, гриби, бик, бички.

9) Чому так говорять?

Очі найкраще передають, що відчуває та думає людина.

V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що було для вас найцікавішим, найлегшим, найскладнішим на уроці?

 

 


 

Тема. Читайте правильно - чітко вимовляйте звуки. Завдання на формування однієї з основних якостей читацької навички - усвідомленості. За Г.Малик «Казка про те, чому пагупа не навчився розмовляти» (с.6-8)

Мета:вдосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати мовлення, вміння працювати над текстом; виховувати найкращі риси особистості.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою.

Бегемот роззявив рот: Булку просить бегемот.



С. Маршах

Робота над чистомовкою.

Кошеня навкруг дивана

Ходить рано-рано-рано.

Сонні очі продира:

— Де нора-нора-нора?

А. Камінчук

2. Читання казки С. Козлова «Звуки І голоси»

3. Гра «Відгадай назви тварин»

Пагупа — Гебемоти — Чепераха — Тирг —

Робота в групах

— Придумайте свої назви тварин за поданим зразком.

III. Робота за «читанкою» (с. 6-8)

1. Опрацювання казки Г. Малик «Казка про те, чому папуга не навчився розмовляти»

1) Читання першої частини казки вчителем.

— Автор у словах переставив букви місцями. Здогадайтеся, про кого розпо­відається в казці?

2) Аудіювання.

Тестування

Кого спочатку зустрів папуга?

а)Черепаху б) бегемотав в) тигра

Що хвалили бегемоти?

а)Болото б)погоду в) бегемота

Що говорила черепаха?

а) Який чудовий папуга!

б) Який чудовий день!

в) Який чудовий панцир!

• Які були тигри?

а) Пухнасті б)смугасті в) великі

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки учнями.

— Чому в папуги не виходило розмовляти?

— Назвіть головних героїв казки.

— Утворіть правильні слова й прочитайте казку.

Фізкультхвилинка

4) Читання учнями тексту «ланцюжком».

— Пригадайте, до кого першого, другого, третього прилетів папуга вчитися говорити.

• — Чи правильно це показано на малюнку?

5^ Вибіркове читання.

— Чиї слова вивчив папуга? Прочитайте їх. Який звук найчастіше в них повторюється?

6) Робота в групах.

— Уявіть, що ви навчаєте папугу розмовляти. Як ви будете це робити?

7) Робота в парах.

— Відшукайте в заголовку запитання. Дайте на нього відповідь.

— Яка головна думка оповідання. (Треба вчити рідну мову.)

2. Цікаво знати!

Як розмовляють тварини

Учені вважають, що люди на землі розмовляють більш ніж двома тисячами мов. У тварин мов набагато більше. Мов у тварин стільки ж, скільки видів тварин на землі — майже в кожного виду своя азбука, свій спосіб спілкування.

Ось, наприклад, ти знаєш, що в кожного птаха своя пісня (навіть коли вона запозичена в іншого птаха). Але ж є птахи, які не вміють співати. Мало того, вони взагалі не мають голосу. І все-таки вони розмовляють. Вони знахо­дять перші-ліпші засоби, щоб поговорити.

Згадаймо лелеку. Усе гарне — й оперення, і зріст. А от голосу майже немає. Що ж робити? Треба ж вітати подругу як слід, коли вона прилітає на гніздо, або пристрахати нахабу, який підійде надто близько до гнізда. І ось лелека ляскає дзьобом: іноді голосно, іноді тихіше, іноді часто, іноді рідко.

Деякі птахи, завдяки спеціальним вирізам на крилах, під час польоту ви­дають особливий свист. Це розпізнавальний знак: «Ми летимо!», і родичі його розуміють.

Деякі птахи, хоч і мають голос, іноді теж розмовляють за допомогою різних пристосувань, інструментів. Наприклад, дятли. Вони нерідко, вибравши сухий сук, починають часто і сильно бити по ньому дзьобом. Але не для того, щоб ви­добувати комах, а для того, щоб повідомити родичів про себе. А щоб не «під­слухували» ті, кому не треба, кожен вид барабанить по-своєму.

До речі, барабанний дріб — досить поширений звуковий сигнал у багатьох тварин.

Барабанним дробом — ударами ніг та хвоста по землі — розмовляють зо­всім німі тварини — кенгуру.

Мова барабанів не така й погана, якщо нею користуються і зайці, і кро­лики, що володіють і іншими мовами.

За Ю. Дмитрієвим

IV. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Що найбільше сподобалося? здивувало?


Тема . Читайте, запам'ятовуйте. Побудова зв'язного висловлювання за поданим початком і малюнком. Відповідність заголовка змісту твору. За М.Богуславським «Бабуся вихідна». Інтонаційне читання вірша Г.Бойка «Сама бачила»

Мета:вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвива-

ти мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Ґава проґавила ґавеня.





sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...