Главная Обратная связь

Дисциплины:






Робота за малюнками



— Розгляньте малюнки. Чим цікаві слова-підписи до них?

2. Опрацювання казки О. Ільченка «Про хлопчика Тоні, кашу і мудрого крука»

Читання тексту вчителем.

2) Аудіюванння.

• Як звали хлопчика?

□ Толя

□ Тоні

• Де він жив?

□ У старовинному замку

□ у старовинному місті•

Особливою іграшкою хлопчика була:

□ дитяча залізниця

□І ляльковий замок

• Цю іграшку подарувала

□королева

□ мама

• Хлопчик не любив

□вівсяну кашу

□манну кашу

• У замку мешкав:

□ крук

□ чорт

• Він був:

старий

хитрий

 

3) Словникова робота. Крук — великий птах, ворон.

4) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.

— Чому вередував Тоні?

— Що запропонував тато?

5) Робота в групах.

— Продовжіть закінчення казки.

7) Вибірковий переказ казки.

— Розкажіть частину казки, у якій йдеться про ображену кашу.

Виконання завдань

— Розгляньте малюнки. Чим цікаві слова-підписи до них? (Вівсянка, ві­всянка)

— Складіть речення з цими словами.

— Продовжіть речення.

Під горою височів красивий...

— Онучку,— попросила бабуся,— візьми ключ і відімкни, будь ласка... (замок).

IV. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Які нові слова запам'ятали?


 

Тема. Вимовляйте чітко звуки - читайте правильно. Виконання навчальних завдань на вдосконалення читацької навички За Г.Малик. У лісі.

 

Мета:вчити учнів чітко вимовляти звуки, правильно читати; навчати усвідомлено

сприймати зміст прочитаного на слух, запам'ятовувати зміст твору; виховувати ін­терес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою.

Будували дім бобри,

Замість дому дві діри.

Видра вдерлася у дім,

Буде жити видра в нім

Робота над чистомовкою.

Вітерець у лісі — ш-ш-ш,

Повзе вуж у траві — с-с-с,

Прилетів жук — ж-ж-ж,

Заспівав комарик — з-з-з,

Чайник пару випускає — к-к-к.

3) Робота над лічилкою.

Раз — метелик, два — жучок,

три — невтомний павучок,

а чотири — бабка спритна,

п'ять — то сонечко привітне,

шість — потішний світлячок,

сім — то джмелик-дивачок.

Вісім — бджілка-трудівниця,

дев'ять — мушка-танцівниця,

десять — коник-стрибунець

Тут лічилочці кінець!

Л. Вознюк

2. Читання казки О. Ільченка «Про хлопчика Тоні, кашу і мудрого крука»

Робота над загадками

• Не мотор, а гуде, не пілот, а летить, не гадюка, а жалить. (Бджола)



• Двічі народжується, а раз помирає. (Птах)

• По травичці він стрибає

І сюркоче, і співає,

Заливається, як дзвоник, Називають його... (коник).

• Прилетів малий комарик,

У руці тримав ліхтарик,

Щоб стежину відшукати

Та у лісі не блукати. (Світлячок)

Л. Вознюк

— Яка з відгадок «зайва».

III. Робота за «читанкою» (с. 74-75). Опрацювання тексту Г. Малик «У лісі»

Читання тексту вчителем

2. Гра «Так чи ні»

• Під горою стояла хатка. (Ні)

• Навколо ріс густий ліс. (Так)

• Хатка стояла на галявині. (Так).

• У хатці жив хлопчик Йой. (Ні)

• Його звали так тому, що він любив йойкати. (Так)

• Господарство у вуйка Йоя було велике. (Ні)

Словникова робота

Вуйко — дядько.

Ґанок — прибудова перед входом до будинку, сходи.

Дзумчать — дзижчать.

Носа задирає — зазнається.

4. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями

— Як звали дядька? Поясніть, чому так.

Фізкультхвилинка

5. Читання учнями тексту «ланцюжком»

— Що викликало захоплення в дядька Йоя?

6. Вибіркове читання

— Знайдіть і прочитайте слова з буквою й.

— Як сюрчали коники? Вимовляйте чітко звуки.

— Прочитайте слова, у яких позначено наголос.

— Чи знаєте ви, як пахнуть м'ята, липа і чебрець? Якого кольору ці па­хощі були для дядька Йоя? Знайдіть відповідь у тексті та прочитайте.

— Продовжіть речення, які говорило Мишеня.

Доповнення речень

Пташки — _.

Струмочок — _

Бджоли — _.

Зорі — _.

Коники — _.

Світлячки — _.

Листя — _.

IV. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Які нові слова запам'ятали?


 

Тема . Учіться визначати в тексті пригоду. Інтонаційне читання вірша Т.Пустогвар «Цуцик і ґудзик». Спостереження за значенням споріднених слів (без терміну). С.Шаповалов «Зозуляста курка», (с. 16-18)

Мета:сприяти розвитку в учнів усіх видів мовленнєвої діяльності (слухання-розуміння, аудіювання, говоріння); вчити визначати у тексті пригоду; виховувати любов до тварин.

Хід уроку .

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка





sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...