Главная Обратная связь

Дисциплины:


Під час дослідження сироватки крові хворого лікар виявив підвищений вміст фракцій системи комплементу. Для яких захворювань найбільш характерні дефекти системи комплементу?+Тиреоїдит, ревматоїдний артрит.

Системний червоний вовчак (СЧВ) з ураженням нирок.

Комбінований імунодефіцит.

Первинний імунодефіцит. Вторинний імунодефіцит. 229. Частота виникнення певних захворювань у людини асоційована з наявністю певних антигенів гістосумісності. Назвіть антиген, з яким найчастіше пов'язують схильність індивідуума до певної хвороби?

+HLA-DR[2].

ABO.

HLA-B[3].

Rh+.

HLA-A. 230. Молодій жінці з групою крові II (А), яка постраждала під час дорожньо-транспортної пригоди, випадково перелили донорську кров групи III (В). У пацієнтки розвинулась посттрансфузійна реакція, провідним механізмом якої є імунопатологічна реакція. До якого типу алергічних реакцій відноситься посттрансфузійна реакція?

+Цитотоксичного.

Анафілактичного.

Імунокомплексного.

Клітинного.

Стимулюючого.

Під час обстеження у алерголога хворому був поставлений діагноз "поліноз". Який спосіб необхідно застосувати для специфічної десенсибілізації організму пацієнта?

+Дробне введення алергену.

Застосування антигістамінових препаратів.

Введення фізіологічного розчину. Введення глюкокортикоїдів.

.

232. Який стан може розвинутись у пацієнта через 15-30 хвилин після повторного застосування антигену за умов підвищеного рівня антитіл, переважно IgЕ, які адсорбувались на поверхні клітинмішеней – тканинних базофілах (тучних клітинах) та базофілах крові? +Анафілаксія.

Імунокомплексна гіперчутливість.

Гіперчутливість уповільненого типу.

Сироваткова хвороба.

Антитіло-залежна цитотоксичність.

Річна дитина перехворіла на ангіну, збудником якої був бета-гемолітичний стрептокок. Через 10 діб після хвороби педіатр виявив у пацієнта симптоми гломеруронефриту. Який механізм ураження клубочків нефронів найбільш вірогідний у цьому випадку?

Атопія.

+Імунокомплексний.

Анафілаксія.

Антитіло опосередкований клітинний цитоліз. Клітинна цитотоксичність.

У однорічної дитини лікар діагностував агаммаглобулінемію "швейцарського типу", яка характеризувалась відсутністю клітинних імунних реакцій. Яке лікування дасть можливість подовжити життя пацієнту?

+Трансплантація тимусу та грудини від мертвонародженої дитини.

Постійне введення імуноглобулінів донора.

Лікування рекомбінантним інтерлейкіном-2.

Трансплантація стовбурових клітин від батьків з попереднім введенням антитіл проти антигенів гістосумісності батьків. Трансплантація тимусу.

235. У хворого лікар виявив аутоімунний тиреоїдит. Який імунологічний тест лікар призначить пацієнту для підтвердження діагнозу? +Визначення вмісту антитіл до тиреоїдного та мікросомального антигенів щитоподібної залози.Визначення вмісту антитіл до ДНК.

Визначення вмісту антитіл до РНК.

Визначення вмісту антитіл до антигенів щитоподібної та слинних залоз.

Визначення вмісту антитіл до еритроцитів та тромбоцитів.

236. Який різновид імунодепресивної терапії буде найменш перешкоджати відновленню імунної реактивності хворого після припинення лікування? +Введення кортикостероїдів та антилімфоцитарної сироватки.

Введення антиметаболітів пуринового, піримідинового та білкового синтезів типу імурана або метотрексата.

Алкіруючі агенти типу циклофосфаміду.

Антибіотики типу хлорамфеніколу. Тотальний радіаційний вплив.

Місячна дитина останнім часом стала частіше хворіти на респіраторні захворювання, а виліковування було тривалим. Під час вивчення імунного статусу у крові дитини лікар виявив відсутність всіх класів імуноглобулінів. Який діагноз Ви поставите дитині?

+Первинний імунодефіцит, агамаглобулінемія.

Вторинний імунодефіцит, гіпогамаглобулінемія.

Первинний імунодефіцит, гіпогамаглобулінемія.

Вторинний імунодефіцит, агамаглобулінемія.

Первинний імунодефіцит, недостатність Т-лімфоцитів.

Дитині 1 рік. Вона часто хворіє на інфекції вірусної та бактеріальної етіології, які повільно піддаються лікуванню. Під час вивчення імунного статусу дитини у крові пацієнтки лікар виявив відсутність лімфоцитів, які забезпечують клітинну імунну відповідь. Який імунодефіцит та за якою системою лікар виявив у дитини?

+Первинний імунодефіцит за Т-системою.

Вторинний імунодефіцит за Т-системою.

Первинний імунодефіцит за В-системою.

Первинний імунодефіцит за макрофагальною системою. Первинний імунодефіцит за мікрофагами.

У 30-річного хворого з хронічним неспецифічним запаленням легень під час лабораторного обстеження лікар виявив зниження окремих показників імунного статусу. До якої групи імунодефіцитів та за якою системою, частіше за все, відноситься ця патологія?

+Вторинний імунодефіцит за Т-системою.

Первинний імунодефіцит за Т-системою.

Вторинний імунодефіцит за В-системою.

Первинний імунодефіцит за В-системою.

Первинний імунодефіцит за макрофагальною системою.

240. Дитина народилась з вовчою пащею. Під час обстеження лікар у дитини виявив вади аорти, а у крові – зниження Т-лімфоцитів. Який імунодефіцитний синдром педіатр діагностував у новонародженого? Швейцарський тип.

Луі-Барp.

+Ді Джорджі.

Чедіака-Стейнбринка-Хігасі. Віскотта-Олдрича.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...