Главная Обратная связь

Дисциплины:


Охарактеризуйте механізм дії пеніциліну на гонококиПорушує синтез білків.

+Порушує синтез клітинної стінки.

Порушує синтез амінокислот.

Порушує проникність цитоплазматичної мембрани. Руйнує адгезини.

85. У дитячому садку лікарі обстежили дітей та персонал для виявлення бактеріоносія менінгококової інфекції. Назвіть метод мікробіологічного дослідження, який дозволить виявити бактеріоносія. Шкірно-алергічна проба.

+Бактеріологічний.

Бактеріоскопічний.

Біологічний.

Серологічний.

86. Під час бактеріоскопічного дослідження гнійних виділень з шийки матки бактеріолог виявив грам-негативні диплококи у вигляді кавових зерен, які були розміщені як у середині, так і поза лейкоцитами. Під час культивування у рідкому живильному середовищі бактерії на поверхні середовища утворили плівку. За біохімічними властивостями ці бактерії малоактивні, продукують ендотоксин. Який мікроорганізм викликав у пацієнтки гнійне запалення шийки матки? Chlamydia trachomatis.

Haemophilus vaginalis.

Trichomonas vaginalis.

+Neisseria gonorrhoeae.

Calymmatobacterium granulomatis.

87. Під час дослідження патологічного матеріалу (спинномозкової рідини, слизу з носоглотки, крові) бактеріолог дотримувався певних правил, враховуючи підвищену чутливість виділеного мікроорганізму до факторів навколишнього середовища (низьких температур), вимогливість до складу живильних середовищ. Під час бактеріоскопічного дослідження бактеріолог виявив грамнегативні коки, які нагадували кавові зерна і були розміщені парами або тетрадами. Назвіть збудника, якого виявив бактеріолог. +Neisseria meningitidis.

Staphylococcus aureus.

Neisseria gonorrhoeae.

Moraxella lacunata.

Acinetobacter calcoaceticus.

Під час бактеріологічного дослідження матеріалу від хворого з підозрою на хронічну форму гонореї бактеріолог не отримав росту мікроорганізмів на спеціальному живильному середовищі. Які дослідження бактеріологу необхідно було застосувати, щоб підтвердити або спростувати діагноз "хронічна гонорея"?

+Поставити РЗК та зробити шкірно-алергічну пробу з гонококовим алергеном.

Визначити титр антитіл у сироватці крові хворого, використовуючи РПГА.

Застосувати біологічний метод діагностики.

Застосувати імунну електронну мікроскопію.

Висіяти досліджуваний матеріал на диференціально-діагностичне середовище.

89. У дитини, хворої на цереброспінальний менінгіт, лікар взяв спинномозкову рідину. Ця рідина була мутною, містила велику кількість лейкоцитів. Якою із серологічних реакцій бактеріологу необхідно скористатися для експрес-діагностики захворювання? Реакцією аглютинації.

+Реакцією преципітації.

Реакцією зв'язування комплементу.Реакцією гемаглютинації. Реакцією нейтралізації.

У хворої дитини з явищами гнійного кератоз-кон'юнктивіту лікар-офтальмолог запідозрив бленорею (гонококовий кон'юнктивіт). Які методи лабораторної діагностики бактеріологу необхідно застосувати для підтвердження діагнозу?

+Мікроскопічний та бактеріологічний.

Серологічний та шкірно-алергічну пробу.

Біологічний та метод фагодіагностики.

Біологічний та шкірно-алергічну пробу. Мікроскопічний та серологічний.

Дитині, яка захворіла на назофарингіт, лікар поставив діагноз "менінгококовий назофарингіт". Який метод лабораторної діагностики застосував бактеріолог для підтвердження діагнозу?

Біологічний.

Серологічний.

Мікроскопічний.

+Бактеріологічний.

Шкірно-алергічну пробу.

Лікар хворому поставив попередній діагноз "гостра форма гонореї". З гною, який взяли з уретри пацієнта, бактеріолог приготував мікропрепарат, пофарбував його за методом Грама та виявив велику кількість коків. Які тинкторіальні властивості мікроорганізму та характер розміщення бактерій у мікропрепараті підтвердять поставлений діагноз?

Грампозитивні коки, які розміщені у лейкоцитах та поза ними.

Грампозитивні диплококи, які розміщені у лейкоцитах та поза ними.

Грампозитивні тетракоки, які розміщені у лейкоцитах та поза ними.

Грампозитивні коки, які розміщені у вигляді ланцюжків.

+Грамнегативні диплококи у вигляді кавових зерен, які розміщені у лейкоцитах та поза ними.

У хворого лікар діагностував гостру форму гонореї. З анамнезу стало відомо, що раніше він перехворів на гонорею, але повністю вилікувався. Якою формою інфекції є повторне інфікування пацієнта збудником гонореї?

Рецидив.

Вторинна інфекція.

+Реінфекція.

Аутоінфекція.

Суперінфекція.

Назвіть спільну ознаку патогенезу менінгококемії, гострого пієлонефриту, спричиненого клебсієлою, септичного стану, спричиненого Escherichia coli, тяжкої ранової інфекції, яку викликав протей, післяпологового ендометриту, спричиненого ентеробактерією нез'ясованого виду.

Інтоксикація білковими бактеріальними токсинами.

Септичний стан.

+Інтоксикація ліпополісахаридним ендотоксином.

Наявність у крові грамнегативних бактерій.

Септицемія з розвитком алергічних реакцій.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...