Главная Обратная связь

Дисциплины:


Виберіть необхідні умови, які забезпечать результативність досліджень при менінгококовій інфекціїТранспортування матеріалу в охолодженому стані (t = 0-4,5 °С).

Транспортування матеріалу в елективному середовищі (t = 37,5 °С, 1 год).

Транспортування матеріалу у транспортному середовищі (t = 20,5 °С).

+Висівання матеріалу біля ліжка хворого у МПБ з білком.

Транспортування матеріалу у селективному середовищі (t = 37,5 °С, 1 год).

У мікропрепараті, приготовленому зі спинномозкової рідини хворого, бактеріолог виявив грамнегативні диплококи, які були розміщені у лейкоцитах та поза ними. Під час пункції спинномозкова рідина була мутною і витікала струменем. Збудником якого інфекційного захворювання є виявлений мікроорганізм?

Піогенної інфекції, спричиненої Pseudomonas aeruginosa.

+Менінгококової інфекції.

Стафілококової інфекції.

Туберкульозу.

Пневмококової інфекції.

У 5-річної дитини температура тіла підвищилася до 40 °С, дитина була роздратованою, скаржилася на сильний головний біль, блювання, озноб. Через 4 дні на шкірі дитини з'явилась геморагічна висипка, відбулось ураження судинної оболонки очей та суглобів. Лікар у пацієнтки діагностував олігоурію. До комплексу порушень приєдналася надниркова недостатність, яка і стала причиною смерті дитини. Під час мікробіологічного дослідження матеріалу з глотки бактеріолог виявив менінгокок. Назвіть клінічну форму захворювання.

+Менінгококемія.

Гідроцефалія.

Менінгоенцефаліт.

Менінгококовий назофарингіт. Менінгококовий менінгіт.

У дитячу поліклініку до офтальмолога звернулася мати з місячною дитиною, яка помітила у дитини виділення гною з кон'юнктиви ока. При мікроскопії матеріалу з кон'юнктиви бактеріолог виявив велику кількість лейкоцитів та грамнегативних диплококів бобоподібної форми, які знаходилися у цитоплазмі лейкоцитів. Який збудник спричинив захворювання?

Streptococcus pyogenes.

Neisseria catarrhalis.

Staphylococcus epidermidis.

+Neisseria gonorrhoeae. Staphylococcus aureus.

Який збудник найчастіше спричиняє бактеріальний менінгіт у новонароджених?

Neisseria meningitidis.

Staphylococcus aureus.

Escherichia coli.

Streptococcus pyogenes.

+Streptococcus agalactiae.

У 30-річної жінки хронічне запалення яєчників. Під час серологічного дослідження матеріалу у реакції Бордé-Жангý бактеріолог отримав позитивний результат. Який мікроорганізм є найбільш імовірним збудником захворювання?

+Neisseria gonorrhoеae. Chlamydia trachomatis.

Treponema pallidum.

Ureaplasma urealiticum. Trichomonas vaginalis.

101. Для підтвердження діагнозу "хронічна гонорея" бактеріолог дослідив матеріал від хворого, застосувавши реакцію Бордé-Жангý. Для цього бактеріолог приготував такі реактиви: гонококовий антиген, розчин комплементу, гемолітичну сироватку та суспензію еритроцитів. Яку функцію у цій реакції виконує комплемент?+Адсорбується на комплексі "антиген - антитіло".

Блокує неспецифічні антитіла у досліджуваній сироватці.

Входить до складу гемолітичної системи.

Є індикатором.

Перетворює корпускулярний антиген на розчинний.

При бактеріоскопії осаду спинномозкової рідини хворого з підозрою на менінгіт бактеріолог виявив грамнегативні диплококи. Для підтвердження діагнозу досліджуваний матеріал бактеріолог посіяв на живильне середовище. Яке живильне середовище застосував бактеріолог?

+Сироватковий агар з ристоміцином.

МПА з лінкоміцином.

Кров'яний агар з пеніциліном.

Кров'яний агар з лінкоміцином.

МПА з ристоміцином.

У бактеріологічну лабораторію надійшов патологічний матеріал – гнійні відокремлення зі статевих шляхів хворого на гострий уретрит. Для виділення збудника бактеріолог приготував живильне середовище – сироватковий агар з ванкоміцином та ністатином. Який мікроорганізм передбачає виділити бактеріолог?

+Гонокок.

Treponema pallidum.

Гриби роду Candida.

Хламідії.

Staphylococcus aureus.

104. У молодої жінки раптово підвищилася температура тіла до 39 °С та з'явився сильний головний біль. Під час огляду хворої лікар відмітив ригідність м'язів потилиці, зробив спинальну пункцію, приготував мікропрепарат зі спинномозкової рідини, пофарбував його за методом Грама та виявив у мікропрепараті велику кількість нейтрофілів з грамнегативними диплококами. Який вид бактерії викликав захворювання у пацієнтки? +Neisseria meningitidіs. Streptococcus pneumoniaе. Haemophilus inluenzae.

Staphylococcus aureus.

Pseudomonas aeruginosa.

105. Дитині, яка відвідувала дитячий садок, педіатр поставив діагноз "менінгококовий назофарингіт". Якою вакциною будуть щеплені діти для екстреної специфічної профілактики менінгококової інфекції? +Хімічною.

Живою (атенуйованою).

Інактивованою.

Анатоксином.

Асоційованою.

106. У мікропрепараті з гною бактеріолог виявив велику кількість грамнегативних коків. Яке живильне середовище Ви застосуєте для бактеріологічного дослідження гною? +Кров'яний агар.

МПА.

Середовище Éндо.

Жовчний бульйон.

Середовище Плóскірєва.

107. В осаді спинномозкової рідини хворого на менінгіт бактеріолог виявив культуру менінгококу. Яку серологічну реакцію застосує бактеріолог для визначення серогрупи збудника? +РА.

РП.

РНГА.

РЗК.

Реакцію імунного лізису.

Малюк народився не у пологовому будинку без кваліфікованої медичної допомоги. У період вагітності мати новонародженого не проходила необхідних обстежень. На другу добу малюка госпіталізували у лікарню з діагнозом "гострий гнійний кон’юнктивіт". Під час мікроскопії виділень з очей дитини бактеріолог виявив грамнегативні диплококи, які були розміщені всередині лейкоцитів та поза клітинами. Який мікроорганізм є найбільш імовірним збудником захворювання?

+Neisseria gonorrhoеae. Chlamydia trachomatis.

Corynebacterium diphtheriae.

Staphylococcus aureus.

Pseudomonas aeruginosa.

109. У мікропрепараті з носоглоткового слизу бактеріолог виявив дрібні попарно розміщені мікроорганізми квасолеподібної форми. За методом Грама мікроорганізми пофарбувались у рожевий колір. Які мікроорганізми виявив бактеріолог? +Нейсерії.

Стафілококи.

Стрептококи.

Ентерококи. Мікрококи.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...