Главная Обратная связь

Дисциплины:


З матеріалу від хворого бактеріолог виділив чисту культуру збудника шигельозу. Які дослідження необхідні для її остаточної ідентифікації?+ Поставити реакцію аглютинації зі стандартними сироватками.

Поставити реакцію аглютинації з сироваткою хворого.

Поставити реакцію непрямої гемаглютинації.

Поставити реакцію молекулярної гібридизації ДНК.

Виявити термостабільні антигени у реакції термокільцепреципітації.

160. Під час мікроскопічного дослідження фекалій хворого, який скаржиться на часті випорожнення, гострий біль у животі, гарячку, бактеріолог виявив грамнегативні палички. Під час посіву фекалій на середовищі Ендо виросли безбарвні колонії. Виділені бактерії ферментували лише глюкозу. Який збудник став причиною захворювання? +Shigella dysenteriae.

Escherichia coli.

Salmonella typhimurium.

Shigella sonnei.

Salmonella typhi.

161. На об'єктах довкілля та у харчових продуктах за допомогою реакції з використанням діагностичної тест-системи бактеріолог виявив шигелу Зонне. У набір тест-системи входить полістироловий планшет з адсорбованими на дні лунок специфічними антитілами. Дайте назву цій реакції. +ІФА.

РІФ.

РОПГА[11].

РПГА.

Реакція імуноелектрофорезу.

У дитячому садку епідеміолог зареєстрував спалах бактеріальної дизентерії. Хто найімовірніше, на Вашу думку, є джерелом інфекції?

+Робітник їдальні.

Улюблена собака, хазяїном якої є дитина з дитячого садка.

Кішка, яка мешкає на території дитячого садка.

Черепаха, яка мешкає в акваріумі.

Папуга, якого принесла дитина до дитячого садка.

Під час бактеріологічного дослідження випорожнень хворого бактеріолог виявив грамнегативні, нерухливі лактозонегативні палички. Якому збуднику кишкової інфекції притаманні такі властивості?

+Збуднику шигельозу (бактеріальної дизентерії).

Збуднику черевного тифу.

Збуднику коліентериту.

Збуднику холери.

Збуднику сальмонельозу.

164. У дитячому садку епідеміолог зареєстрував спалах шигельозу (бактеріальної дизентерії). Який препарат Ви призначите дітям для специфічної профілактики захворювання? +Бактеріофаг.

Антибіотики.

Вакцини.

Пробіотики. Вітаміни.

165. Хворому з проносом та субфебрильною температурою лікар поставив попередній діагноз "шигельоз (бактеріальна дизентерія)". Виділена культура ферментувала глюкозу та маніт з утворенням кислоти, повільно ферментувала лактозу, не ферментувала білок (реакція на індол була негативною). Якому збуднику шигельозу характерні ці властивості? +Shigella sonnei.

Shigella boydiі.

Shigella flexneri.

Shigella dysenteriae.

Plesiomonas shigelloides.

166. Під час розтину 46-річного чоловіка на слизовій оболонці прямої та сигмоподібної ободової кишок лікар виявив чисельні коричнево-зелені нашарування, крововиливи; у просвіті кишки – слиз, невелику кількість крові. Результат гістологічного дослідження – фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки бактеріолог ідентифікував Shigella sonnei. Який найімовірніший діагноз?+Шигельоз (бактеріальна дизентерія).

Хвороба Крона.

Холера.

Ієрсініоз.

Сальмонельоз.

 

 

Факультативно-анаеробні грамнегативні палички – сальмонели

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...