Главная Обратная связь

Дисциплины:


З крові хворого бактеріолог виділив культуру збудника черевного тифу. Які культуральні властивості характерні для цього збудника?На середовищі Ендо утворює колонії червоного кольору з металевим блиском.

На вісмут-сульфітному агарі утворює безбарвні колонії.

Спричиняє гемоліз на кров'яному агарі.

Утворює ніжну плівку на лужній пептонній воді.

+На середовищах Ендо та Плоскірєва утворює безбарвні або блідо-рожеві колонії.

Епідеміолог зареєстрував спалах харчового отруєння, пов'язаний із вживанням кондитерських виробів, які зберігались при кімнатній температурі та під час приготування яких були використані качині яйця. Який мікроорганізм міг викликати це захворювання?

Кишкова паличка.

+Сальмонела.

Стафілокок.

Легіонела.

Холерний вібріон.

Для серодіагностики черевного тифу ставлять реакцію, в якій до різних титрів сироватки хворого додають діагностикуми трьох видів мікроорганізмів і результат якої оцінюють за наявності аглютинату. Яку назву має ця реакція?

Реакція Бордé-Жангý.

Реакція Вассермáна.

Реакція Рáйта.

Реакція Аскóлі.

+Реакція Відáля.

Ефективна діагностика бактеріоносійства збудників кишкових інфекцій ґрунтується на виявленні антитіл до певних антигенів бактерій у реакції непрямої гемаглютинації. Який стандартний препарат необхідно застосувати у цій реакції?

+Еритроцитарний діагностикум з адсорбованими антигенами бактерій.

Антитіла проти імуноглобулінів основних класів.

Моноклональні антитіла.

Монорецепторну діагностичну сироватку.

Еритроцити барана та гемолітичну сироватку.

Хворого госпіталізували в інфекційну лікарню з попереднім діагнозом "черевний тиф". Пацієнт хворіє три дні. Дослідження якої культури дасть можливість бактеріологу підтвердити діагноз?

Дослідження копрокультури.

Дослідження уринокультури.

Дослідження білікультури.

Дослідження розеолокультури. +Дослідження гемокультури.

У лікарню госпіталізували 45-річного чоловіка з попереднім діагнозом "інкубаційний період черевного тифу". Під час мікробіологічного дослідження фекалій хворого бактеріолог виявив збудника кишкової інфекції з такими ознаками: на середовищі Ендо утворює прозорі червоні колонії з металевим блиском; на ВСА (вісмут-сульфітному агарі) – круглі опуклі колонії червоного кольору; спор та капсул бактерія не утворює; грамнегативні палички, перитрих; ферментує вуглеводи до кислоти та газу. На підставі яких ознак бактеріолог не ідентифікував ізольовану культуру як збудника черевного тифу?

Бактерія не культивується на середовищі Ендо.

Бактерія утворює спори.

Це нерухлива бактерія.

Це грампозитивна бактерія.

+Бактерія не ферментує лактозу, на середовищі Ендо колонії безбарвні.173. Під час планового обстеження на бактеріоносійство черевного тифу працівників харчового підприємства в одного з працівників за допомогою реакції пасивної гемаглютинації бактеріолог виявив титр антитіл до Н-антигену, який становив 1:80. Чи є ця людина бактеріоносієм збудника черевного тифу?

+Це бактеріоносій.

Ця людина хвора.

Це розпал хвороби.

Це не бактеріоносій.

Це гостра стадія черевного тифу.

174. Під час бактеріологічного дослідження випорожнень кухаря ресторану, у якого клінічні прояви захворювання відсутні, на вісмут-сульфітному агарі виросли дрібні колонії чорного кольору з металевим блиском. Який це може бути мікроорганізм? Шигела.

Ешерихія.

Стафілокок.

+Сальмонела. Стрептокок.

В інфекційну лікарню госпіталізували хворого з попереднім діагнозом "черевний тиф". Пацієнт хворіє 10 днів. Лікар отримав результат реакції Відáля. Назвіть, який результат цієї реакції відповідає розпалу захворювання?

Реакція аглютинації позитивна з антигеном збудника паратифу В у титрі сироватки 1:100.

Реакція аглютинації позитивна з антигеном збудника паратифу А у титрі сироватки 1:100. Реакція аглютинації позитивна тільки з Н-антигеном збудника черевного тифу у титрі сироватки 1:100.

Реакція аглютинації позитивна з О- та Н-антигенами збудника черевного тифу у титрах сироваток 1:100.

+Реакція аглютинації позитивна тільки з О-антигеном збудника черевного тифу у титрі сироватки 1:200.

176. У хворого після вживання м'ясного продукту з'явилися симптоми: зростаюча інтоксикація, підвищення температури тіла, озноб, головний біль, пронос. Який вид бактерії найімовірніше може бути збудником захворювання? Staphylococcus aureus.

+Salmonella typhimurium.

Proteus vulgaris.

Streptococcus faecalis. Escherichia coli.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...