Главная Обратная связь

Дисциплины:


Лікар хворому поставив попередній діагноз "черевний тиф". Яке дослідження бактеріологу необхідно застосувати для ранньої (у перші дні) діагностики цього захворювання?Виділення збудника з пунктату лімфовузлів.

Виділення збудника з випорожнень.

Виділення збудника з жовчі.

Виділення збудника з сечі.

+Виділення збудника з крові.

Під час бактеріологічного дослідження блювотних мас, промивних вод шлунка хворих бактеріолог виділив рухливі грамнегативні палички середнього розміру із закругленими кінцями, які давали позитивну реакцію аглютинації з сальмонельозною аглютинуючою Осироваткою групи В. Ідентичні мікроорганізми бактеріолог виявив й у м'ясному салаті, який вживали всі хворі. Про збудника якого захворювання йде мова?

Ешерихію – збудника харчової токсикоінфекції.

Протея – збудника харчової токсикоінфекції.

+Сальмонелу – збудника гострого гастроентериту.

Сальмонелу – збудника паратифу А.

Сальмонелу – збудника черевного тифу.

Враховуючи скарги хворого, результати об'єктивного обстеження та епідеміологічну ситуацію, лікар пацієнту поставив попередній клінічний діагноз "черевний тиф" і направив матеріал від хворого на дослідження у бактеріологічну лабораторію. Пацієнт хворіє 2 дні. Який метод мікробіологічної діагностики застосує бактеріолог для підтвердження діагнозу?

+Бактеріологічний.

Серологічний.

Мікроскопічний.

Алергологічний. Біологічний.

У хворого з попереднім діагнозом "черевний тиф" упродовж двох тижнів діагноз захворювання не був підтверджений результатами мікробіологічного дослідження. Який матеріал лікар повинен направити до лабораторії для бактеріологічного дослідження на 34-му тижнях захворювання?

Слиз із носа.

+Фекалії та сечу.

Слиз із зіва.

Харкотиння.

Промивні води шлунка.

181. Для серологічної діагностики черевного тифу бактеріолог застосував реакцію Відáля. Який механізм взаємодії антигенів та антитіл покладено в її основу? Гемоліз.

Бактеріоліз.

Іммобілізацію бактерій.

Преципітацію.

+Аглютинацію.

Під час огляду пацієнта на 3-й день хвороби лікар поставив йому попередній діагноз "черевний тиф". Яке мікробіологічне дослідження необхідно застосувати для підтвердження діагнозу?

+Виділення гемокультури.

Метод біологічного експерименту.

Реакцію Відáля.

Зараження курячих ембріонів. Виділення уринокультури.

183. В інфекційну лікарню госпіталізували пацієнта з діагнозом "черевний тиф". У результаті проведеного лікування стан хворого значно покращився, у зв'язку з чим лікар відмінив антибіотикотерапію. На наступний день стан хворого знову погіршився: розвинулася інтоксикація, температура тіла підвищилася до 38,4 °С. Яка форма інфекції мала місце? Реінфекція.

Персистувальна інфекція.

Суперінфекція.

Хронічна інфекція. +Рецидив. 184. Лабораторія отримала набір для серологічної реакції, який містив: а) еритроцитарний діагностикум (стабілізовані еритроцити з адсорбованими на них Vi-антигенами збудника черевного тифу); б) буферний ізотонічний розчин; в) стандартну сироватку з антитілами до Vi-антигену збудника черевного тифу. Під час постановки якої серологічної реакції буде використаний цей набір?

Реакції нейтралізації.

РЗК.

Реакції гальмування гемаглютинації.

+Реакції пасивної (непрямої) гемаглютинації. Реакції гемаглютинації.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...