Главная Обратная связь

Дисциплины:


Після вживання торта, який протягом доби зберігався на столі, у хворого через 8 годин з'явилися ознаки гострого кишкового отруєння. Який вид бактерії міг спричинити захворювання?Clostridiumperfringens.

Escherichia coli.

+Staphylococcus aureus.

Salmonella enteriса.

Clostridium botulinum.

284. Збудники інфекційних захворювань продукують екзотоксини з різними ефектами біологічної дії. Який з токсинів активується у шлунково-кишковому тракті? +Ботулотоксин.

Гемотоксин.

Гістотоксин.

Тетаноспазмін.

Холероген.

285. Хворого, 39 років, художника, госпіталізували у стаціонар через 10 годин після вживання консервованого продукту "Сніданок туриста". На бактеріологічне дослідження лікар направив блювотні маси, фекалії, кров, сечу пацієнта та залишки харчового продукту. Через 20 годин у мікропрепараті, приготовленому з культури, яка виросла у середовищі Кітта-Тароцці, бактеріолог виявив грампозитивні палички, які мали спору (бактерії мали форму тенісної ракетки). Бактерії також виросли (при t = 35 °С) на кров'яно-печінковому агарі в анаеробних умовах. Який вид бактерії ідентифікував бактеріолог? +Clostridium botulinum.

Fusobacterium nucleatum.

Clostridium novyi.

Bacillus subtilis. Bacillus cereus.

286. Під час дослідження неякісних харчових продуктів бактеріолог виявив рухливі грамнегативні палички, які після 18-годинного культивування на МПА дали характерний "повзучий" ріст у вигляді вуалеподібного напилення. Ізоляти не ферментували лактозу, маніт, ферментували глюкозу, мальтозу та сахарозу з утворенням кислоти та газу, утворювали сірководень та індол. До якого роду відносять бактерії, які бактеріолог виявив у харчових продуктах? Eschеrichia. +Proteus.

Pseudomonas.

Salmonella. Shigella.

287. Епідеміолог зареєстрував спалах харчової інтоксикації, яка виникла після вживання заварних тістечок. У тістечках бактеріолог виявив патогенні мікроорганізми. Який вид бактерії викликав харчову інтоксикацію? Clostridiumperfringens.

Escherichia coli.

Salmonella typhimurium. +Staphylococcus aureus. Salmonella enteriса.

288. У воді з озер Канади бактеріолог виділив велику кількість Clostridium botulinum. З'ясувалось також, що у цьому осередку неодноразово спостерігалася масова загибель водоплавних птахів. Який це тип інфекції? +Сапронозна.

Антропонозна.

Зоонозна.

Зооантропонозна. Нозокоміальна.

289. Під час дослідження блювотних мас, промивної води зі шлунка хворого та залишків їжі бактеріолог виявив грампозитивну із закругленими кінцями поліморфну малорухливу паличку, анаероба. Мікроорганізм на глюкозо-кров'яному агарі утворив колонії неправильної форми з відростками, спричинив гемоліз еритроцитів, продукував екзотоксин. Назвіть вид бактерії, який ідентифікував бактеріолог? Proteus vulgaris.Bacteroides fragilis.

Clostridiumperfringens.

+Clostridium botulinum.

Salmonella typhimurium.

Хворому після вживання інфікованого продукту необхідно провести екстрену профілактику ботулізму. Який препарат Ви призначите пацієнту?

Плацентарний γ (гамма) - глобулін.

Моновалентну ботулінічну антитоксичну сироватку.

+Полівалентну ботулінічну антитоксичну сироватку.

Анатоксин.

Інтерферон.

Після вживання овочевих консервів домашнього приготування епідеміолог зареєстрував отруєння двох членів родини. Отруєння характеризувалося ураженням ЦНС (двоїння в очах, біль під час ковтання, афонія). Назвіть вірогідного збудника харчової токсикоінфекції?

Стафілокок.

+Збудник ботулізму.

Шигела.

Сальмонела.

Кишкова паличка.

У дитячому садку після вживання сиру у дітей виникло захворювання, яке характеризувалось гострим початком, нудотою, блюванням, проносом. Під час мікроскопії мікропрепаратів, виготовлених з сиру та блювотних мас, бактеріолог виявив грампозитивні мікроорганізми, які були розміщені у вигляді скупчень, що нагадували грона винограду. Які будуть Ваші подальші дії для з'ясування етіології харчової інтоксикації?

+Провести додаткове бактеріологічне дослідження.

Додатково визначити антитіла у сироватці крові.

Додатково поставити шкірно-алергічну пробу.

Зробити висновок про те, що причиною захворювання став стафілокок.

Провести обстеження обладнання харчоблоку.

Під час ідентифікації збудника харчової токсикоінфекції бактеріолог з'ясував, що за своїми біохімічними властивостями бактерія належить до роду Salmonella. Яка ознака збудника дозволить найточніше визначити його видову належність?

+Антигенна структура.

Антибіотикограма.

Патогенність для різних видів лабораторних тварин.

Серологічний тип токсину збудника. Фаготип.

У дитячому садку через кілька годин після вживання сирної маси майже у всіх дітей раптово з'явилися симптоми гастроентериту. Під час бактеріологічного дослідження блювотних мас та залишків сирної маси бактеріолог виділив золотистий стафілокок. Яке дослідження бактеріологу доцільно застосувати для уточнення джерела інфекції?

+Провести фаготипування виділених штамів.

Визначити здатність штамів до токсиноутворення.

Провести дослідження обладнання харчоблоку.

З'ясувати наявність антитіл у хворих дітей. Зробити шкірно-алергічну пробу.

Хворого госпіталізували у лікарню зі скаргами на блювання, запаморочення, двоїння в очах, тяжкість під час ковтання. Лікар поставив пацієнту попередній діагноз "ботулізм". Які методи діагностики бактеріологу доцільно застосувати для підтвердження діагнозу?

+Біологічну пробу та бактеріологічний метод.

Шкірно-алергічну пробу та серологічний метод.

Бактеріологічний та мікологічний методи.

Протозоологічний та мікроскопічний методи. Бактеріологічний та мікроскопічний методи.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...