Главная Обратная связь

Дисциплины:


Бактеріологічне дослідження консервованого харчового продукту довело наявність у ньому бактерій, які утворили спори та були ідентифіковані бактеріологом як збудник ботулізмуОхарактеризуйте основні властивості Clostridium botulinum.

+Мікроорганізм має вигляд тенісної ракетки за рахунок субтермінального розміщення спори. C. botulinum за типом дихання є облігатним аеробом.

C. botulinum утворює капсулу у живому організмі.

C. botulinum не продукує екзотоксин.

C. botulinum – рухлива грамнегативна паличка.

Під час бактеріологічного дослідження взірців сметани бактеріолог ідентифікував культуру Staphylococcus aureus. Як довести етіологічну роль S. aureus як збудника харчового отруєння, яке виникло серед споживачів сметани?

+Визначенням фаготипу.

Виявленням коагулази.

Виявленням гемотоксинів.

Вивченням цукролітичних властивостей. Виявленням лецитовітелази.

Бактеріолог дослідив м'ясні консерви на наявність у них ботулінічного токсину. Для цього дослідній групі мишей бактеріолог ввів екстракт з досліджуваного матеріалу та антитоксичних протиботулінічних сироваток типів А, В, Е; контрольній групі мишей бактеріолог ввів тільки екстракт досліджуваного матеріалу. Яку реакцію застосував бактеріолог?

+Реакцію нейтралізації.

Реакцію преципітації.

Реакцію зв'язування комплементу.

Опсонофагоцитарну реакцію.

Реакцію подвійної імунодифузії.

299. 35-річний хворий скаржиться на прогресуючу м'язову слабість, погіршення зору, двоїння предметів, "сітку" перед очима, порушення ковтання твердої їжі, спрагу. За добу до початку хвороби пацієнт вживав алкоголь та консервовані гриби. Яка Ваша думка щодо попереднього діагнозу? +Ботулізм.

Сальмонельоз.

Отруєння грибами.

Отруєння метиловим спиртом. Ешерихіоз.

Хворому з ознаками харчової токсикоінфекції лікар поставив попередній діагноз "ботулізм". З анамнезу стало відомо, що отруєння відбулось під час святкування ювілею, на якому пацієнт вживав страви, приготовлені з грибних та рибних консервів. Який препарат лікар призначить хворому для екстреної профілактики ботулізму?

+Протиботулінову сироватку.

Протиботуліновий тетраанатоксин.

Протиботуліновий трианатоксин.

Еубіотики.

Гамма-глобулін.

Під час огляду хворого з підозрою на харчову токсикоінфекцію черговий лікар у пацієнта виявив симптоми, характерні для ботулізму. Хворий пригадав страви, які він вживав напередодні. Які продукти є найбільш імовірною причиною інфікування хворого збудником ботулізму?

+М'ясні консерви домашнього приготування.

Заварне тістечко приватного виробника.

Сметана з місцевого молокозаводу.

Полуниці з присадибної ділянки. Яєчня з дієтичних яєць.

302. Лікар госпіталізував хворого з попереднім діагнозом "ботулізм". Яку реакцію застосує бактеріолог для виявлення у досліджуваному матеріалі ботулінічного токсину? +Реакцію нейтралізації.Реакцію аглютинації.

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію преципітації.

Реакцію імунофлуоресценії.

303. 56-річного чоловіка доставили у лікарню з порушенням координації очних м'язів, ковтання та мови. Ці симптоми проявилися у хворого через 24 години після вживання овочевих консервів домашнього приготування. Який препарат необхідно терміново ввести хворому? +Полівалентну протиботулінічну сироватку.

Ботулінічний анатоксин типів А, В, Е.

Специфічну сироватку для реакції нейтралізації.

Антигістамінні препарати.

Донорський γ (гамма) - глобулін.

304. У бактеріологічній лабораторії дослідили в'ялену рибу домашнього приготування, яка стала причиною тяжкого харчового отруєння. Симптоми хвороби свідчать про дію сильного екзотоксину, який вражає ядра довгастого мозку. Який діагноз був зазначений у направленні до матеріалу? +Ботулізм.

Сальмонельоз.

Холера.

Дизентерія.

Черевний тиф.

305. Після вживання тістечок, які протягом доби зберігалися при кімнатній температурі, у хворого з'явилися ознаки гострого кишкового отруєння. З тістечок бактеріолог виділив чисту культуру грампозитивних коків. Виділена культура на кров'яному агарі утворила зону гемолізу, під час культивування на жовтково-сольовому агарі бактерія характеризувалася лецитиназною активністю, на молочно-сольовому агарі на світлі утворила пігментовані колонії та через 2 години спричинила коагуляцію плазми. Який вид бактерії викликав захворювання? +Staphylococcus aureus.

Staphylococcus epidermidis.

Staphylococcus saprophyticus. Salmonella typhimurium. Salmonella enteriса.

У бактеріологічну лабораторію лікар направив промивні води шлунка пацієнта, в'ялену рибу домашнього приготування з підозрою на наявність у них збудника ботулізму. Яке живильне середовище застосує бактеріолог для первинного посіву досліджуваного матеріалу?

+Середовище Кітта-Тароцці.

Цукрово-кров'яний агар.

Цукровий агар.

Цукровий бульйон.

Сироватковий агар.

Бактеріолог дослідив овочеві консерви, які у декількох людей спричинили ботулізм. Яких умов культивування повинен дотримуватися бактеріолог для виявлення збудника у досліджуваному матеріалі?

+Культивувати посів досліджуваного матеріалу за умов відсутності кисню.

Додати у середовище антибіотики, які пригнічують ріст грамнегативної мікрофлори.

Створити у живильному середовищі лужну реакцію.

Культивувати посів досліджуваного матеріалу при температурі не вище 35 0С. Додати у середовище вітаміни та амінокислоти.

З дитячого садка в інфекційну лікарню госпіталізували декількох дітей з блюванням, високою температурою, діареєю. Ознаки захворювання з'явилися у дітей через 3 години після обіду. На обід діти їли пюре з сосисками. З яким діагнозом діти були госпіталізовані в інфекційну лікарню?

+Харчова токсикоінфекція.

Дизентерія.

Холера.

Коліентерит.

Черевний тиф.

Учні молодших класів на перерві їли тістечка з кремом та цукерки. Через декілька годин у багатьох дітей з'явилися скарги на нудоту, біль у животі, пронос. Який збудник спричинив отруєння дітей?

+Staphylococcus aureus.

Pseudomonas aeruginosa.

Candida albicans.

Streptococcus pyogenes. Neisseria catarrhalis.

Хворому з підозрою на харчову токсикоінфекцію лікар поставив діагноз "ботулізм". Якими повинні бути перші дії лікаря? Які препарати необхідно призначити хворому для лікування?

+Промивання шлунка, протиботулінову сироватку, антибіотики.

Антибіотики, вакцину.

Промивання шлунка, вакцину, антибіотики.

Протиботулінову сироватку, антибіотики.

Промивання шлунка, протиботулінову сироватку, вакцину.

311. Харчове отруєння виникло у декількох людей, які святкували ювілей. Крем для торта був приготовлений з використанням качиних яєць. До якого роду найімовірніше належить бактерія, яка викликала захворювання? +Salmonella.

Shigella.

Clostridium.

Yersinia.

Corynebacterium.

312. Фекалії дитини, якій лікар поставив діагноз "ентерит", бактеріолог суспендував у фізіологічному розчині, а потім краплю суспензії посіяв на жовтковий агар. Який фермент патогенності бактеріолог повинен виявити у збудника на цьому середовищі? +Лецитиназу.

Коліцини.

Стрептокіназу.

Гемолізини.

Гіалуронідазу.

313. У 8-місячної дитини педіатр виявив дисфункцію кишечника. Якісний та кількісний аналіз кишкової мікрофлори дозволив бактеріологу діагностувати дисбактеріоз. Для лікування лікар дитині призначив колі-протейний бактеріофаг. Який механізм дії цього препарату? +Викликає лізис умовно-патогенних ентеробактерій.

Сприяє розмноженню біфідобактерій.

Посилює антагоністичну активність лактобацил. Стимулює синтез секреторного IgA (sIgA).

Підвищує бар'єрні властивості слизової оболонки кишки.

У матеріалі від хворого з харчовим отруєнням бактеріолог виявив культуру анаеробних грампозитивних споротвірних бактерій. Який вид бактерій найімовірніше спричинив харчове отруєння?

+Clostridium perfringens.

Proteus vulgaris.

Proteus mirabilis.

Vibrio parahaemolyticus. Esсherichia coli.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...