Главная Обратная связь

Дисциплины:


Бактерії роду Clostridium – збудники правця та ранової анаеробної газової інфекціїХворий перебуває на лікуванні у хірургічному відділенні. Бактеріолог дослідив шматочки тканин хворого та виділення з рани. Рана у пацієнта тривалий час не загоюється, характеризується набряком тканин та газоутворенням. Збудником якого захворювання є виявлені грампозитивні палички?

+Ранової анаеробної газової інфекції.

Правця.

Дифтерії шкіри.

Сибірки. Бешихи.

Лікар хворому з приводу травми ноги з профілактичною метою за методом Безредки ввів 3000 МО протиправцевої сироватки. На дев'ятий день захворювання у пацієнта з'явилися ознаки сироваткової хвороби. За яким типом алергічної реакції найбільш імовірно проходить це захворювання?

+ІІІ типом – імунокомплексним.

Як аутоалергічне захворювання.

І типом – анафілактичним.

ІІ типом – цитотоксичним.

ІV типом – гіперчутливістю сповільненого типу.

У хірургічне відділення госпіталізували пацієнта з гнійним ураженням глибоких тканин кінцівки. З якою метою бактеріолог повинен дослідити матеріал від хворого?

Для виявлення токсигенних властивостей збудника.

+Для з'ясування етіології гнійного процесу та визначення чутливості збудника до антибіотиків. Для виявлення патогенного стафілокока.

Для підтвердження анаеробної інфекції.

Для виявлення збудника, щоб попередити внутрішньо-лікарняне інфікування хворих.

У хірургічне відділення госпіталізували хворого з рановою анаеробною газовою інфекцією. Етіологія захворювання ще не з'ясована. Який препарат лікар призначив пацієнту для лікування?

+Полівалентну протигангренозну сироватку.

Протиправцеву антитоксичну сироватку.

Адсорбований секстаанатоксин.

Типову протигангренозну сироватку.

Протиботулінову антитоксичну сироватку.

У хворого глибока рана, яка загноїлася. У мікропрепараті, який був приготовлений з гною, бактеріолог виявив клостридії та стафілококи. Який препарат лікар призначить хворому для екстреної профілактики захворювання?

+Донорський γ (гамма) - глобулін.

Стафілококовий анатоксин.

Правцевий анатоксин.

Секстаанатоксин.

Стафілококовий бактеріофаг.

Після ДТП (дорожньо-транспортної пригоди) у клініку доставили постраждалого з чисельними ранами, які були забруднені ґрунтом. Який препарат лікар призначив хворому для специфічної профілактики?

+Правцевий анатоксин та протиправцеву антитоксичну сироватку чи γ (гамма) - глобулін. Бактеріофаг.

Антибіотики.

Антибактеріальну сироватку.

Антисептик для обробки рани.

321. Фермер, працюючи у полі, лопатою пошкодив ногу. Через 2 тижні у нього розвинулися ознаки клінічної картини ранової анаеробної газової інфекції. Який фактор відіграв основну роль у патогенезі захворювання? +Екзотоксин.Ентеротоксин.

Гіалуронідаза.

Нейрамінідаза. Ендотоксин.

322. У травматологічний кабінет звернувся хворий з травмою ступні. На руках він має карту повного курсу планових щеплень. Який препарат лікар призначить пацієнту для профілактики правця?

+Антитоксичну сироватку.

Сульфаніламіди.

Антибіотики.

Корпускулярну вакцину. Імуноглобулін.

323. Під час невдалої операції з розмінування вибухового пристрою один з солдатів-саперів отримав поранення стегна. Через два дні після хірургічної обробки рани на шкірі постраждалого лікар виявив пухирі, які були наповнені сукровичною рідиною, відмітив напруженість шкіри, яка набула бронзового відтінку. Хворий перебуває у стані зростаючої інтоксикації. Який мікроорганізм спричинив таку клінічну картину? +Клостридія.

Дріжджоподібні гриби.

Кишкова паличка.

Стафілокок.

Синьогнійна паличка.

Чоловіку з глибокою "забрудненою" раною гомілки для профілактики правця лікар призначив препарат. Через декілька хвилин після ін'єкції у хворого з'явилися біль за грудиною, задишка, тахікардія, артеріальний тиск почав знижуватися. На який препарат виникла така реакція?

+Протиправцеву антитоксичну сироватку.

Правцевий анатоксин.

Протиправцевий імуноглобулін.

Антибіотик.

Протикоровий γ (гамма) - глобулін.

У хворого, який отримав травму під час дорожньо-транспортної пригоди, через 7 днів з'явилися перші симптоми правця: судомні скорочення жуйних м'язів та травмованої кінцівки. Лікар хворому призначив курс лікування протиправцевою сироваткою і хворий почав одужувати. Через два тижні у хворого підвищилася температура, збільшилися лімфатичні вузли, з'явився набряк суглобів, висип, свербіж та порушення роботи серцевосудинної системи. Як називається стан, який виник у хворого?

+Сироваткова хвороба.

Кропивниця.

Анафілактичний шок.

Дисбактеріоз.

Набряк Квінке.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...