Главная Обратная связь

Дисциплины:


Дитина, яка відвідувала дитячий садок, захворіла на дифтерію. Який імунологічний препарат потрібно застосувати у колективі для екстреної специфічної профілактики дифтерії?+Антитоксичну сироватку.

Тетрациклін.

Інтерферон.

Еритроміцин. АКДП.

У хворого протягом 10 днів тримається підвищена температура. Лікар у пацієнта відмітив напади характерного спазматичного кашлю та назначив посів слизу з носоглотки на казеїново-вугільний агар (КВА). Який мікроорганізм лікар передбачає виявити у досліджуваному матеріалі?

+Збудника кашлюку.

Клебсієлу.

Haemophilus influenzae.

Стафілокок. Лістерію.

363. У токсигенних штамів Corynebacterium diphtheriae наявний профаг, який містить tox+-ген.

Дайте характеристику профагу.

+ДНК фагу, яка інтегрувала у ДНК бактерії.

Профаг, який здатний до реплікації разом з бактеріальною клітиною.

ДНК профагу, який реплікується самостійно.

Профаг, який викликає руйнацію бактеріальної клітини.

Фаг, який може перебувати в автономному стані.

У хлопчика з катаральним запаленням слизових оболонок трахеї та бронхів лікар відмітив періодичні напади кашлю. Яке середовище бактеріологу необхідно застосувати для отримання чистої культури збудника кашлюку?

+Середовище Бордé-Жангý.

Середовище Ендо.

Середовище Плоскірєва.

Середовище Туманського[13]. Середовище Бýчина.

Під час обстеження на бактеріоносійство працівників дитячого закладу у виховательки бактеріолог виділив Сorynebacterium diphtheriae. Дослідження бактерії на токсигенність показало, що цей штам не продукує екзотоксин. Яку реакцію застосував бактеріолог для визначення у культури токсигенності?

Реакцію аглютинації.

Реакцію термокільцепреципітації.

Реакцію імунофлуоресценції.

+Реакцію преципітації в агаровому гелі. Реакцію зв'язування комплементу.

366. У дитячому садку планується проведення щеплення дітей проти кашлюку. Який препарат Ви призначите дітям для щеплення? Вакцину BCG.

Типоспецифічну сироватку.

АДП-вакцину.

Донорський γ (гамма)- глобулін. +Вакцину АКДП.

367. Лікар-отоларинголог під час огляду хворого відмітив гіперемію та значний набряк мигдаликів з жовто-сірим нальотом. При мікроскопії мікропрепарату, приготовленого з нальоту, бактеріолог виявив грампозитивні палички, які були розміщені під кутом одна до одної. Який попередній діагноз Ви поставите хворому? +Дифтерія.

Ангіна.

Скарлатина.

Менінгококовий назофарингіт. Епідемічний паротит.

У клініку доставили хворого з тяжким загальним станом, високою температурою, затрудненим диханням. Бактеріоскопічне дослідження матеріалу з зіва та дихальних шляхів дозволило лікарю попередньо діагностувати дифтерійний круп. Який метод фарбування застосував бактеріолог?

+Метод Найссера.

Метод Ціля-Нільсена.Метод Буррі-Гінса.

Метод Пєшкова. Метод Ожешки.

У дитини, хворої на дифтерію, через 10 днів після введення антитоксичної протидифтерійної сироватки на шкірі з'явився висип, який супроводжувався сильним свербінням. Дитина також скаржилася на біль у суглобах та високу температуру тіла (38 °С). Що, на Вашу думку, є причиною цих ознак?

+Сироваткова хвороба.

Анафілактична реакція.

Атопія.

Гіперчутливість сповільненого типу. Контактна алергія.

370. У хворого з попереднім діагнозом "дифтерія" бактеріолог взяв матеріал та приготував мікропрепарат, у якому виявив палички жовто-коричневого кольору з темно-синіми потовщеннями на кінцях. Який метод фарбування застосував бактеріолог? +Метод Найссера.

Метод Леффлера.

Метод Ціля-Нільсена.

Метод Козловського.

Метод Романовського.

У хворого з попереднім діагнозом "дифтерія" бактеріолог взяв матеріал із зіва та приготував мікропрепарати, в яких виявив тонкі палички жовто-коричневого кольору, які на кінцях мали потовщення темно-синього кольору (фарбування за Найссером) та блакитні палички з синіми потовщеннями на кінцях (фарбування за Леффлером). Палички розміщувалися під кутом одна до одної. Який висновок бактеріолог може зробити на підставі результатів бактеріоскопії досліджуваного матеріалу?

+Виявлені патогенні коринебактерії.

Патогенні коринебактерії відсутні. Наявність Corynebacterium xerosis.

Наявність Corynebacterium рseudodiphtheriticum. Наявність Mycobacterium tuberculosis.

372. У хворої дитини з попереднім діагнозом "дифтерія" лікар на дослідження взяв слиз із зіва, з якого бактеріолог приготував мікропрепарат. При мікроскопії бактеріолог виявив палички жовто-коричневого кольору з темно-синіми потовщеннями на кінцях. Який структурний елемент мікробної клітини виявив бактеріолог?

+Зерна волютину.

Плазміди.

Капсулу.

Спору.

Джгутики.

Дворічній дитині, яка була у контакті з хворим на дифтерію, внутрішньошкірно у ділянку передпліччя лікар ввів дифтерійний токсин у дозі 1/40 Dlm для морської свинки. З якою метою дитині було введено дифтерійний токсин?

+Для перевірки наявності протидифтерійного антитоксичного імунітету.

Для створення активного імунітету.

Для створення пасивного штучного імунітету.

Для з'ясування стану алергії.

Для перевірки наявності протидифтерійного антибактеріального імунітету.

У зв'язку з випадком захворювання на дифтерію виникла необхідність проведення запобіжного щеплення студентів проти дифтерії. Який препарат лікар застосує для створення штучного активного імунітету?

+Дифтерійний анатоксин.

Протидифтерійну сироватку. Специфічний імуноглобулін.

Вакцину АКДП.

Інактивовану вакцину.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...