Главная Обратная связь

Дисциплины:


Зернами на їх кінцях, які були схожі на збудника дифтерії. Яке ще дослідження бактеріологу необхідно провести для остаточного з'ясування діагнозу?+Виділити чисту культуру і визначити її токсигенність.

Зробити реакцію Шúка[14].

Провести серологічне дослідження сироватки крові на наявність антитіл.

Виділити культуру дифтерійної палички та визначити її біовар.

Застосувати інші методи забарвлення.

416. 5-річного хлопчика доставили у лікарню у стані асфіксії. У гортані лікар виявив жовто-сірі плівки, які закрили простір гортані. Для якого захворювання характерні такі ознаки? +Дифтерії.

Скарлатини.

Кашлюку.

Кóру.

Менінгококової інфекції.

417. Який компонент повинна містити вакцина, яку застосує лікар з профілактичною метою для створення протидифтерійного антитоксичного імунітету?

+Дифтерійний анатоксин.

Малу дозу дифтерійного токсину.

Дифтерійний токсин разом з протидифтерійною сироваткою.

Атенуйованого збудника дифтерії.

Інактивованогозбудника дифтерії.

418. У лікарню госпіталізували хворого з попереднім діагнозом "ангіна". Лікар призначив пацієнту дослідження матеріалу із зіва. Досліджуваний матеріал бактеріолог посіяв на кров'янотелуритовий агар, на якому виросли великі (d = 3-4 мм) радіально-посмуговані колонії сірого кольору з хвилястим краєм (які нагадували квітку маргаритки). При мікроскопії мікропрепарату, приготовленого з матеріалу колонії, бактеріолог виявив грампозитивні палички з булавоподібними кінцями, які були розміщені у вигляді "розчепірених пальців рук". Бактерії якого виду виявив бактеріолог у досліджуваному матеріалі? Corynebacterium pseudodiphtheriticum.

Streptococcus pyogenes.

Bacillus anthracis.

+Corynebacterium diphtheriae. Clostridium botulinum.

 

Патогенні мікобактерії

У хворого на хронічну пневмонію при мікроскопії мікропрепаратів, приготовлених з харкотиння та пофарбованих за методом Ціля-Нільсена, бактеріолог виявив палички червоного кольору, які були розміщені поодинці або у вигляді скупчень. Який діагноз Ви поставите хворому?

+Туберкульоз легень.

Пневмококова пневмонія.

Актиномікоз легень.

Кандидоз легень. Грип.

У хворого менінгіт нез'ясованої етіології. Під час мікроскопії мікропрепаратів, приготовлених зі спинномозкової рідини та пофарбованих за методом Ціля-Нільсена, бактеріолог виявив палички червоного кольору. Який мікроорганізм є етіологічним фактором менінгіту?

+Mycobacterium tuberculosis.

Streptococcus pyogenes. Salmonella typhi.

Rickettsia prowazekii.

Neisseria meningitidis.

У лікарню госпіталізували хворого з попереднім діагнозом "туберкульоз". Який метод діагностики застосує бактеріолог для швидкого підтвердження діагнозу?

+Мікроскопічний (мікроскопію препаратів, пофарбованих за методом Ціля-Нільсена).

Бактеріологічний (виділення чистої культури збудника).

Серологічний (РНГА для виявлення специфічних антитіл).

Біологічний метод.

Туберкулінову пробу Мантý.

Дітям у дитячому садку зробили пробу Манту (внутрішньошкірну пробу). Який препарат застосував педіатр?

+Туберкулін.

Тулярин.

Токсоплазмін.

Бруцелін.

Антраксин.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...