Главная Обратная связь

Дисциплины:


Дитині, яка не контактувала з тваринами, лікар поставив діагноз "бруцельоз". Як дитина могла інфікуватися збудником цього захворювання?+Споживаючи сире молоко.

Під час ін'єкції.

Через брудні руки.

Споживаючи інфіковані овочі та фрукти. Споживаючи інфіковану воду.

У селищі епідеміолог зареєстрував випадки масової загибелі гризунів. До лабораторії ОНІ (особливо небезпечних інфекцій) для підтвердження загибелі тварин від чуми доставили загнилі трупи тварин. Який метод дослідження застосує бактеріолог для з'ясування причини загибелі тварин?

+Бактеріологічний.

Бактеріоскопічний.

Експрес-метод (реакцію імунофлуоресценції).

Серологічний (реакцію преципітації). Біологічний.

480. Територію старого скотомогильника, яка не використовувалася більше 50 років, планується відвести під будівництво житла. Однак під час дослідження ґрунту бактеріолог виявив життєздатні спори збудника особливо небезпечної інфекції. Спори якого мікроорганізму найбільш імовірно могли зберігатися у ґрунті протягом такого тривалого часу?

Yersinia pestis.

Mycobacterium bovis.

Brucella abortus.

+Bacillus anthracis.

Francisella tularensis.

481. В одному з гірських селищ епідеміолог зареєстрував масову загибель гризунів та підвищену захворюваність мешканців селища. Захворювання, яке було виявлене у хворих, характеризувалося швидким підвищенням температури тіла до 40 °С, вираженою інтоксикацію, збільшенням пахвинних лiмфовузлiв. У мікропрепаратах з трупного матеріалу бактеріолог виявив грамнегативні палички овоїдної форми з характерним біполярним забарвленням. Назвіть збудника інфекційного захворювання? Стафілокок.

Збудник сибірки.

Клостридії.

Збудник туляремії. +Збудник чуми.

Досліджуючи матеріал від хворого з попереднім діагнозом "сибірка", для швидкого підтвердження діагнозу бактеріолог використав прямий варіант реакції імунофлуоресценції. Який компонент необхідний для постановки цієї реакції?

+Люмінесцентна сироватка.

Імунна антибактеріальна сироватка.

Імунна антитоксична сироватка.

Анатоксин.

Протективний антиген.

483. У деяких господарствах селища епідеміолог зареєстрував масову загибель щурів (епізоотію). Виникло припущення, що причиною загибелі тварин міг бути збудник чуми. Яку серологічну реакцію застосує бактеріолог для швидкого визначення виду збудника епізоотії? +Реакцію преципітації.

Реакцію аглютинації.

Реакцію пасивної гемаглютинації.

Реакцію зв'язування комплементу. Реакцію нейтралізації.

484. З інформації розвідувальної служби стало відомо, що в арсеналі країни Z. є бактеріологічна зброя (збудник чуми). Який препарат необхідно ввести солдатам сусідньої держави N., які будуть вести бойові дії на території країни Z.? +Вакцину EV76. Вакцину СТІ[18]. Вакцину BCG.Вакцину АКДП.

Протичумну сироватку.

В інфекційну лікарню доставили чоловіка, який, за його словами, отримав поштою листівку з підозрілим порошком. Чоловіка госпіталізували до ізолятора, а порошок з конверта епідеміолог направив у лабораторію для з'ясування наявності у порошку спор збудника сибірки. Яке дослідження дасть можливість бактеріологу якнайшвидше виявити збудника?

+Реакція імунофлуоресценції.

Реакція зв'язування комплементу.

Реакція преципітації в гелі.

Виділення чистої культури. Біопроба на мишах.

486. В інфекційну лікарню госпіталізували лікаря-ветеринара з підозрою на бруцельоз. На підставі якого серологічного дослідження бактеріолог підтвердить або спростує діагноз? +Реакції аглютинації Райта.

Реакції аглютинації Відаля.

Реакції термокільцепреципітації за Аскóлі.

Реакції аглютинації Вейгля. Реакції Вассермана.

487. Мисливець був госпіталізований в інфекційну лікарню на 5-ту добу захворювання. Яке дослідження лікар повинен призначити пацієнту для експрес-діагностики "туляремії"? +Алергічну пробу.

РА.

РНГА.

РЗК.РІФ.

488. Які дослідження лікар призначив хворому чабану для підтвердження діагнозу "бруцельоз"? +Серологічні (реакцію Рáйта та Хáддльсона).

Виділення збудника з крові.

Виділення збудника з сечі.

Виділення збудника з випорожнень.

Виділення збудника зі спинномозкової рідини.

489. При плановому обстеженні доярок їм була зроблена шкірно-алергічна проба Бюрнé. Який препарат лікар використав як алерген для перевірки пацієнтів на гіперчутливість? +Бруцелін.

Туберкулін.

Альт-туберкулін.

Тулярин.

Антраксин.

Чисту культуру збудника чуми бактеріолог посіяв "газоном" на живильне середовище у чашці Петрі. Після культивування посіву на живильному середовищі з'явилися ділянки округлої форми діаметром 1-1,5 мм, на яких був відсутній ріст культури. Як Ви можете пояснити отриманий результат?

+Наявністю у культурі бактеріофагу.

Недостатньою кількістю матеріалу для посіву.

Неякісним живильним середовищем.

Недостатньою кількістю вітамінів у живильному середовищі. "Старінням" культури.

Хворому, який був госпіталізований до інфекційної лікарні з попереднім діагнозом "бруцельоз", для підтвердження діагнозу лікар призначив найбільш поширений метод лабораторної діагностики цього захворювання. Який це метод діагностики?

+Серологічний (реакція аглютинації Рáйта).

Серологічний (реакція аглютинації Хáддльсона на склі).

Серологічний (реакція пасивної гемаглютинації).

Експрес-метод (реакція імунофлуоресценції).

Серологічний (реакція Кумбса для виявлення неповних антитіл).

При діагностиці чуми достовірність бактеріологічного дослідження можна підвищити за допомогою реакції імунофлуоресценції. Охарактеризуйте результати мікроскопії, які отримав бактеріолог, працюючи з досліджуваним матеріалом.

+Дрібні палички овоїдної форми з яскраво-зеленим світінням.

Дрібні бактерії рожевого кольору кокоподібної форми.

Великі палички з обрубленими кінцями фіолетового кольору.

Дрібні палички з закругленими кінцями рожевого кольору.

Дещо зігнуті червоні палички, які розміщені під кутом.

Ветеринар, який працює на тваринницькій фермі, звернувся до лікаря зі скаргами на біль у суглобах, гарячку, нежить, пітливість уночі. Пацієнт хворіє близько місяця. Лікар запідозрив у пацієнта "бруцельоз". У селищі є районна лікарня, але в ній немає лабораторії для діагностики особливо небезпечних інфекцій. Який матеріал від хворого необхідно дослідити у мікробіологічній лабораторії?

+Сироватку крові.

Спинномозкову рідину.

Блювотні маси.

Сечу.

Випорожнення.

У хворого на бруцельоз бактеріолог виявив позитивну шкірно-алергічну пробу Бюрнé. Який фактор імунної системи пацієнта мав вирішальну роль у розвитку запальної реакції в місці введення бруцеліну?

+Сенсибілізовані Т-лімфоцити. IgA.

IgE.

IgG. IgD.

У лабораторію надійшов матеріал (витяжка з сировини від тварин) з району, де епідеміолог зареєстрував випадки захворювання тварин на сибірку. Яку серологічну реакцію необхідно застосувати бактеріологу для виявлення у досліджуваному матеріалі антигенів збудника сибірки?

+Реакцію термокільцепреципітації за Аскóлі.

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію непрямої гемаглютинації.

Радіоімунний аналіз.

Реакцію преципітації в агарі.

Тридцятирічний хворий звернувся до лікаря з приводу утворення на обличчі карбункулу. Результати огляду карбункулу: нещільний, без болю, характеризується набряком підшкірної клітковини, у центрі карбункулу – чорний струп, по периферії – везикулярна висипка. При бактеріологічному дослідженні матеріалу бактеріолог виявив нерухливі стрептобацили, які синтезували макрокапсулу. Який вид бактерії є збудником цього захворювання?

+Bacillus anthracis.

Staptylococcus aureus.

Bacillus anthracoides.

Bacillus subtilis.

Bacillus megaterium.

У міську інфекційну лікарню госпіталізували пацієнта з симптомами, на підставі яких лікар хворому поставив діагноз "туляремія". Який метод дослідження застосує бактеріолог для ранньої діагностики захворювання?

+Шкірно-алергічну пробу.

Біологічний.

Серологічний (реакцію аглютинації).

Бактеріологічний (виділення чистої культури).

Мікроскопічний.

Мікробіологічна лабораторія отримала завдання підготуватися до дослідження матеріалу, оскільки виникла підозра, що матеріал інфікований спорами збудника сибірки. Який діагностичний препарат необхідно мати для виявлення цього збудника?

+Люмінесцентну протисибіркову сироватку.

Протисибірковий імуноглобулін.

Стандартний сибірковий антиген.

Ензиммічений імуноглобулін.

Моноклональні антитіла проти збудника сибірки.

У лабораторії для експертизи шкіри тварин бактеріолог застосував реакцію термокільцепреципітації за Аскóлі. Під час обліку реакції (через декілька хвилин) після поєднання імунної сироватки з екстрактом шкіри утворилося білувате кільце. Про що свідчить отриманий результат?

Про наявність токсину анаеробної інфекції.

Про наявність збудника бруцельозу.

Про наявність поверхневого антигену ешерихій.

Про наявність антигену вірулентності сальмонел. +Про наявність антигенів сибірки.

Під час розпалу епідемії грипу доярка звернулася до лікаря зі скаргами на високу температуру тіла, загальну слабість, відсутність апетиту, біль у суглобах. Упродовж 10 діб пацієнтка лікувалася з приводу грипу, але лікар-інфекціоніст поставив хворій попередній діагноз "бруцельоз". За допомогою якої реакції бактеріолог діагностує бруцельоз?

+Реакції Райта.

Реакції Хаддльсона.

Реакції імунофлуоресценції.

Реакції Відáля.

Реакції Оухтерлóні.

501. У фермера, який займається вирощуванням кіз, лікар відмітив гарячку нез'ясованої етіології. Який вид бактерії викликав гарячку? +Brucella melitensis. Clostridium novyi.

Treponema pallidum.

Histoplasma capculatum.

Mycobacterium tuberculosis.

Під час постановки біологічної проби у мазках-відбитках з органів тварини бактеріолог виявив стрептобацили, які були оточені макрокапсулою. Який діагноз лікар поставив хворому за результатами мікроскопічного дослідження?

Туляремія.

+Сибірка.

Чума.

Бруцельоз.

Крупозна пневмонія.

503. Двадцятивосьмирічна пацієнтка, яка працює на бойні з обробки туш, була госпіталізована у стаціонар на 4-ту добу захворювання з такими симптомами: набряк правої кисті, виразка вкрита кіркою темного кольору з гіперемією. По периметру виразки лікар виявив декілька пухирів. У мікропрепаратах з патологічного матеріалу після фарбування за методами Грама та Дроботька бактеріолог виявив нерухливі грампозитивні палички з обрубленими кінцями, які були розміщені парами або ланцюжками і оточені макрокапсулою. Який вид бактерії виявив бактеріолог при мікроскопії мікропрепарату? Clostridium histoliticum.

+Bacillus anthracis.

Bacillus megaterium.

Bacillus mycoides.

Clostridium perfringens.

504. Двадцятирічна пацієнтка, дератизатор санепідстанції, була госпіталізована в інфекційну лікарню зі скаргами на сильний озноб, високу температуру тіла (39 °С), головний біль, запалення пахового лімфатичного вузла, який утруднював рух ноги. Гній з лімфатичного вузла та кров пацієнтки лікар направив на мікробіологічне дослідження. На щільному живильному середовищі через 8 годин ріст збудника нагадував скупчення безкольорових мікроколоній з нерівними краями (стадія "битого скла"). Через 18-24 години культивування збудник утворив ніжні плискуваті колонії з фестончастим краєм та опуклим каламутнобілим центром (стадія "мереживної хусточки"), а на поверхні МПБ мікроорганізм сформував ніжну плівку зі спущеними донизу ниткоподібними утвореннями, подібними до сталактитів. Який вид бактерії бактеріолог виявив у матеріалі від хворої? Clostridium tetani.

Chlamydia psittaci.

Bacillus anthracis.

+Yersinia pestis.

Trichophyton verrucosum.

Для остаточного підтвердження попереднього діагнозу бактеріолог провів такі дослідження: 1) посів патологічного матеріалу у печінковий та цукровий бульйони; 2) перевірку чутливості ізолятів до дії анілінових барвників; 3) серологічні реакції Райта та Хаддльсона. Лікар пацієнту поставив шкірно-алергічну пробу Бюрнé. Який діагноз підтверджують проведені мікробіологічні дослідження?

Туляремію.

Черевний тиф.

Сальмонельоз.

Q-гарячку.

+Бруцельоз. 506. Під час розслідування спалаху бруцельозу серед працівників фермерського господарства у польових умовах за допомогою прискореної пластинчастої реакції Хаддльсона бактеріолог отримав 5 позитивних результатів. Яка реакція повинна бути поставлена у мікробіологічній лабораторії з сироваткою крові цих людей для остаточного підтвердження діагнозу?

Реакція Мідлбрука-Дюбо.

Проба Шика.

Реакція Фóгеса-Проскáуера.

Реакція Кана.

+Реакція Райта.

Сорокарічному пацієнту з гострою гарячкою нез'ясованої етіології на восьму добу хвороби лікар призначив серологічне дослідження крові. Під час постановки реакції аглютинації з різними діагностикумами бактеріолог з'ясував, що реакція Відаля позитивна з титром сироватки 1:100, а реакція Райта позитивна з титром сироватки 1:400. Який діагноз можна поставити пацієнту на підставі результатів серологічних досліджень?

Лептоспіроз.

Паратиф А.

Черевний тиф.

+Бруцельоз. Паратиф В.

Під час мікроскопії харкотиння хворого з попереднім діагнозом "гостра пневмонія" бактеріолог виявив хаотично розміщені бактерії овоїдної форми довжиною до 2 мкм з біполярним забарвленням. Який попередній діагноз можна поставити пацієнту на підставі отриманих даних?

Стафілококова пневмонія.

Пневмококова пневмонія.

Дифтерія.

Пневмонія клебсієльозної етіології.

+Легенева форма чуми.

Сорокадворічний чоловік, який працює м'ясником, звернувся до лікаря зі скаргами на припухлість, почервоніння та різкі болі в ділянці тильної поверхні правого зап'ястка. Під час зовнішнього огляду зап'ястка лікар виявив конусоподібний інфільтрат яскравочервоного кольору з різко вираженим набряком тканин. Який попередній діагноз лікар поставив пацієнту?

Абсцес.

Чума.

Фурункульоз.

Флегмона кисті. +Сибірка. 510. Для контролю залишкової вірулентності вакцинного штаму збудника сибірки необхідно визначити його LD50. Яке дослідження бактеріологу найбільш доцільно застосувати для вирішення поставленого завдання?

Кількісний облік бактерій при культивуванні їх на живильному середовищі.

Виявлення ферментів патогенності.

Вивчення біохімічної активності.

+Зараження лабораторних тварин.

Визначення серотипу токсину, який виділяє бактерія.

Хворому з тяжкою формою пневмонії бактеріолог провів бактеріоскопічне дослідження харкотиння. У мікропрепараті, пофарбованому за методом Грама, бактеріолог виявив грампозитивні стрептобацили з обрубаними кінцями. Який вид бактерії виявив бактеріолог?

+Bacillus anthracis.

Yersinia pestis.

Streptococcus pneumoniae.

Klebsiella pneumoniae. Bacillus anthracoides.

В одному з сільських районів після 20-річного благополуччя серед ховрашків епідеміолог виявив епізоотію чуми. Щеплення населення проти чуми проводилося 5 років тому. Були щеплені особи старше 7 років. Якою буде Ваша тактика у проведенні специфічних профілактичних заходів?

+Зробити щеплення медичним працівникам та мисливцям за гризунами.

Зробити щеплення особам, старшим 12 років.

Зробити щеплення особам 12-15 років.

Не щеплювати населення.

Зробити щеплення всьому населенню.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...