Главная Обратная связь

Дисциплины:


Збудник якого захворювання може передаватися через укуси бліх?+Збудник чуми.

Збудник лептоспірозу.

Збудник ендемічного висипного тифу.

Збудник бруцельозу. Збудник сибірки.

530. Необхідно зробити щеплення чоловіку, який їде у відрядження в ендемічний на туляремію район. Що являє собою вакцина для профілактики туляремії? +Живі (атенуйовані) мікроорганізми Francisella tularensis. Інактивовані формаліном Francisella tularensis. Інактивований формаліном ендотоксин.

Живі (атенуйовані) мікроорганізми Yersinia pestis.

Інактивований формаліном мишачий токсин.

531. Чоловік пішки подолав місцевість, на якій серед гризунів спостерігалася епізоотія чуми. Чим він міг бути інфікований? +Блохами.

Вошами.

Мухами.

Москітами. Кліщами.

У хворого з інфекційним захворюванням лікар виявив позитивну шкірно-алергічну пробу

Бюрнé. Який діагноз підтвердила ця проба? Q-гарячку.

Туляремію.

Черевний тиф.

Сальмонельоз. +Бруцельоз.

533. При перевірці взірців сировини від тварин (шкіри, шерсті) на наявність збудника сибірки бактеріолог з досліджуваного матеріалу приготував водно-сольовий екстракт термостабільного антигену. Яку реакцію застосував бактеріолог для перевірки досліджуваного матеріалу? Реакцію нейтралізації.

Реакцію преципітації в агарі.

Реакцію аглютинації.

Реакцію пасивної гемаглютинації.

+Реакцію термокільцепреципітації за Аскóли.

Для виявлення збудника чуми у мікропрепараті зі збільшеного лімфатичного вузла бактеріолог застосував реакцію імунофлуоресценції (РІФ): препарат обробив люмінесцентною протичумною сироваткою. Під час мікроскопії у люмінесцентному мікроскопі бактеріолог виявив бактерії, які світилися. Отриманий результат бактеріолог розцінив як наявність у мікропрепараті збудника чуми. Яким чином Ви поясните світіння збудника чуми?

+Протичумні антитіла, які мічені флуоресцентною міткою, зв'язалися з антигенами на поверхні збудника чуми і дали світіння.

Відбулася реакція антиген-антитіло на поверхні бактерій.

Люмінесцентна мітка пофарбувала бактерії у мікропрепараті.

Збудник чуми має власну люмінесценцію.

Комплекс антиген-антитіло на поверхні збудника чуми зв'язав комплемент.

535. Чоловік, який доглядав за худобою, помер з ознаками сепсису. У пацієнта під час аутопсії на шкірі правої верхньої кінцівки лікар виявив карбункул з серозно-геморагічним запаленням, діагностував регіонарний серозно-геморагічний лімфаденіт. Для якого інфекційного захворювання характерні ці ознаки? +Сибірки. Туляремії.

Бруцельозу.

Чуми.

Туберкульозу.

Патогенні спірохети

Хворий скаржиться на гарячку, яка періодично повторюється. У мікропрепараті з крові пацієнта ("товста крапля"), пофарбованому за Романовським-Гімзою, бактеріолог виявив звивисті мікроорганізми з гострими кінцями. Збудника якого захворювання виявив бактеріолог?+Поворотного тифу.

Черевного тифу.

Лептоспірозу.

Висипного тифу. Малярії.

537. У хворого на висоті чергового нападу гарячки лікар взяв кров, з якої бактеріолог приготував мікропрепарат та пофарбував його за методом Романовського-Гімзи. Під час мікроскопії мікропрепарату бактеріолог виявив бактерії звивистої форми з 3-8 глибокими нерівномірними завитками. Які бактерії виявив бактеріолог? +Борелії.

Вібріони.

Спірили.

Трепонеми.

Лептоспіри.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...