Главная Обратная связь

Дисциплины:


Колі-індекс) – 3. Як бактеріолог оцінив якість водопровідної води? індекс БГКП+Вода придатна для вживання.

Вода сумнівної якості.

Вода дуже сумнівної якості.

Вода забруднена.

Вода дуже забруднена.

616. Під час санітарно-бактеріологічного дослідження води методом мембранних фільтрів на мембранному фільтрі (на середовищі Ендо), через який профільтрували 500 мл досліджуваної води, бактеріолог виявив дві колонії червоного кольору. Розрахуйте індекс БГКП та колі-титр досліджуваної води. +4 та 250.

2 та 500.

250 та 4.

500 та 2. 250 та 2.

617. Під час санітарно-бактеріологічного дослідження повітря в операційній перед операцією, застосувавши седиментаційний метод дослідження, бактеріолог виявив 5 дрібних круглих колоній, навколо яких було чітко видно зону гемолізу. Яке живильне середовище застосував бактеріолог для санітарно-бактеріологічного дослідження повітря? +Кров'яний МПА. МПА.

Середовище Ендо.

ЖСА.

Середовище Левіна.

У покупця виникли сумніви щодо якості м'ясного фаршу. Він вважає, що фарш виготовлений із собачого м'яса. Епідеміолог вилучив сумнівний продукт у продавця на базарі й направив його на дослідження. У лабораторії харчової гігієни обласної СЕС бактеріолог дослідив м'ясний фарш. Яку реакцію застосував бактеріолог для перевірки якості вилученого продукту?

+Реакцію преципітації.

Реакцію Кумбса.

Реакцію аглютинації.

Реакцію опсонізації.

Реакцію імунофлуоресценції.

619. При поточному контролі санітарно-епідеміологічного стану аптеки бактеріолог провів бактеріологічне дослідження повітря і виявив у ньому бацили, дріжджоподібні гриби, гемолітичний стрептокок та мікрококи. Який з виявлених мікроорганізмів вказує на пряму епідемічну небезпеку? +Гемолітичний стрептокок.

23 Індекс бактерій групи кишкової палички.

Мікрококи.

Бацили.

Дріжджоподібні гриби.

Повітря відповідає санітарним нормам.

Під час санітарно-бактеріологічного дослідження повітря з операційного блоку до проведення оперативного втручання бактеріолог отримав такі результати: на МПА виросло 356 колоній, на кров'яному агарі – 6 колоній золотистого кольору з чіткою зоною гемолізу навколо колоній. Чи відповідає таке повітря санітарним нормам?

+Ні, не відповідає; повітря забруднене золотистим стафілококом.

Відповідає санітарним нормам.

Не відповідає, повітря помірно забруднене.

Важко оцінити результат.

Ні, не відповідає; повітря забруднене грибами.

На вимогу покупця епідеміолог направив варену ковбасу на санітарно-бактеріологічне дослідження. Досліджуваний матеріал бактеріолог посіяв на живильні середовища: МПА, середовища Ендо та Уїлсона-Блера. Через дві доби на МПА бактеріолог виявив більше 250 колоній, на середовищі Ендо – 45 колоній, а на середовищі Уїлсона-Блера – 3 колонії. Як оцінив бактеріолог ступінь свіжості та якості м'ясного продукту?+Сильно забруднений продукт, непридатний для вживання.

М'ясний продукт чистий, бактеріальне обсіменіння в межах норми.

М'ясний продукт помірно забруднений, бактеріальне обсіменіння в межах норми.

М'ясний продукт забруднений кишковою паличкою, бактеріальне обсіменіння в межах норми.

М'ясний продукт забруднений клостридіями, непридатний до вживання.

Для оцінки санітарного стану пологового будинку епідеміолог обстежив повітря у родзалі, палатах для немовлят, застосувавши аспіраційний метод (посів повітря здійснив за допомогою апарата Крóтова). Який мікроорганізм свідчить про незадовільний епідеміологічний стан пологового будинку?

+Патогенний стафілокок.

Мікрококи.

Кишкова паличка.

Молочнокислі бактерії. Біфідумбактерії.

Дослідження питної води включає визначення санітарно-показових мікроорганізмів та їх кількість в 1 л води. Які мікроорганізми згідно з Держстандартом України є санітарнопоказовими для питної води?

+БГКП (бактерії групи кишкової палички).

Протей.

Ентерокок.

Сарцина.

Стафілокок.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...