Главная Обратная связь

Дисциплины:


Збудники мікозів людиниПід час мікроскопії епідермісу з міжпальцевих проміжків та підошов міколог виявив септований галужений міцелій та артроспори прямокутної форми, які були розміщені у вигляді ланцюжків. Збудник якого мікозу спричинив захворювання?

+Збудник епідермофітії.

Збудник кандидозу.

Збудник трихофітії.

Збудник мікроспорії.

Збудник фавусу (парші).

У дитини на слизовій оболонці щік педіатр виявив білуваті плями, які нагадували скипіле молоко. У мікропрепаратах міколог виявив видовжені псевдогіфи, хламідоспори (двоконтурні великі спори овальної форми) та бластоспори (клітини, які брунькуються). Який мікроорганізм спричинив ураження слизової оболонки щік дитини?

+Гриби роду Candida.

Corynebacterium diphtheriae.

Фузобактерії.

Актиноміцети.

Staphylococcus aureus.

671. У клініку госпіталізували дитину, у якої на слизовій оболонці щік, піднебінні та язику педіатр виявив наліт білого та жовтуватого кольору, характерний для кандидозу. Який матеріал Ви направите на дослідження для підтвердження кандидозу? +Плівковий наліт з різних ділянок ротової порожнини.

Сечу.

Волосся та нігті.

Слиз із носоглотки. Кров.

У робітника хімічного комбінату (стаж роботи 15 років) лікар виявив контактний дерматит шиї та обличчя, який характеризувався гіперемією, висипом, пастозністю. До якої групи станів відносять це захворювання?

+Гіперчутливість сповільненого типу.

Гіперчутливість негайного типу.

Імунодефіцит за B-системою.

Пізня γ (гамма) - гіпоглобулінемія. Імунодефіцит за Т-системою.

Домінуючим дерматомікозом у людини є мікоз стопи - "стопа атлета". Який вид гриба викликає це захворювання?

+Trichophyton mentagrophytes або Trichophyton interdigitale.

Trichophyton violaceum або Candida albicans.

Microsporum canis або Epidermophyton floccosum.

Microsporum gypseum або Microsporum audouinii. Microsporum audouinii або Microsporum canis. 674. У дитини педіатр діагностував кандидоз ротової порожнини. Який препарат Ви призначите дитині для лікування кандидозу? +Ністатин.

Гентаміцин.

Бензилпеніциліну натрієву сіль.

Тетрацикліну гідрохлорид. Цифран.

675. Під час мікроскопії зіскрібка з язика, який був пофарбований за методом Грама, міколог виявив ланцюжки великих овальних дріжджових клітин темно-фіолетового кольору, що брунькувалися. Для збудника якого захворювання характерні такі особливості морфології? +Збудника кандидозу.

Збудника актиномікозу.

Збудника стафілококової інфекції.

Збудника стрептококової інфекції. Збудника дифтерії.

Під час мікроскопії мікропрепарату з виділень хворої на хронічний кольповагініт лікар виявив бластоспори (бруньки) – клітини діаметром 3-6 мкм, що брунькувалися, та хламідоспори – двоконтурні великі спори еліпсоїдної форми. Для збудника якого захворювання характерні такі особливості морфології?+Збудника кандидозу.

Збудника кокцидіоїдозу.

Збудника епідермофітії.

Збудника мікроспорії.

Збудника криптококозу.

677. У хворого лікар виявив ураження волосяного покриву голови, а також шкіри пальців та нігтів. При мікроскопії волосся лікар з'ясував, що міцелій гриба проник всередину волосин і розміщується по всій її довжині. Яке захворювання у пацієнта викликав цей гриб? +Трихофітію.

Мікроспорію.

Епідермофітію.

Фавус.

Кандидоз.

Річна дитина тривалий час страждає на хронічну пневмонію з частими рецидивами та кандидозом. У неї лікар діагностував γ (гамма) - гіпоглобулінемію. У крові та бронхолегеневому ексудаті дитини міколог виявив фагоцити, у цитоплазмі яких містився незруйнований міцелій грибів роду Candida та ентеробактерії. Порушення функції яких клітин організму дитини призвело до такої патології?

+Макрофагів та нейтрофілів.

Т- та В-лімфоцитів.

В-лімфоцитів.

Т-лімфоцитів.

Тучних клітин.

Пацієнт зі СНІДом був госпіталізований у лікарню з дисфагією. Під час обстеження ротоглотки хворого лікар виявив почервоніння слизової оболонки, а при фіброезофагогастродуоденоскопії – товсті білі бляшки. Матеріал з бляшок бактеріолог посіяв на середовище Сабурó та приготував мікропрепарат, у якому побачив овальні клітини темно-фіолетового кольору, що брунькувалися. Який мікроорганізм був виявлений бактеріологом?

+Гриби роду Candida.

Цитомегаловірус.

Вірус простого герпесу I типу.

Золотистий стафілокок. Актиноміцети.

Під час мікроскопії волосся, яке взяли на дослідження у хворого з уражених ділянок, лікар виявив фрагменти міцелію гриба, спори, пухирці повітря та краплі жиру. Для збудника якого грибкового захворювання характерні такі ознаки?

+Збудника фавусу.

Збудника мікроспорії.

Збудника трихофітії.

Збудника епідермофітії.

Збудника споротрихозу.

681. Хворий тривалий час приймав імунодепресанти. У матеріалі зі слизових оболонок та у харкотинні лікар виявив бластоспори – клітини у вигляді бруньок та ланцюжки видовжених псевдогіф. Який мікроорганізм виявив бактеріолог? +Гриби роду Candida.

Актиноміцети.

Стрептококи.

Стрептобактерії. Ієрсінії.

682. Вагітна скаржиться на свербіж та виділення зі статевих органів. При бактеріоскопії виділень з піхви бактеріолог виявив псевдоміцелій темно-фіолетового кольору. Який мікроорганізм спричинив захворювання у пацієнтки? +Гриби роду Candida.

Стафілококи.

Стрептококи.

Диплококи. Сарцини.

683. Педіатр під час огляду 3-місячної дитини помітив, що слизова оболонка рота та язик дитини вкриті щільним білим нальотом. У матеріалі, який лікар взяв з уражених ділянок, бактеріолог виявив овальні дріжджоподібні клітини, які брунькувалися та запідозрив мікоз, який найчастіше спостерігається у немовлят. Який мікоз запідозрив педіатр? +Кандидоз.

Актиномікоз.

Фавус.

Епідермофітію. Трихофітію.

У хворого на слизовій оболонці ротової порожнини лікар виявив білуватий наліт і зіскрібки з цього нальоту направив на дослідження. Бактеріолог посіяв досліджуваний матеріал на середовище Сабурó і отримав колонії сметаноподібної консистенції. Під час мікроскопії матеріалу з колонії бактеріолог виявив овальні дріжджоподібні клітини, які брунькувалися. Збудника якого захворювання виявив бактеріолог?

+Збудника мікозу.

Збудника спірохетозу.

Збудника рикетсіозу.

Збудника мікоплазмозу. Збудника хламідіозу.

685. У чоловіка, мешканця сільської місцевості, у шийно-щелепному відділі лікар виявив твердий флегмоноподібний інфільтрат, шкіра навколо якого була синьо-багряного кольору. У центрі – некротизований гнійний інфільтрат з неприємним запахом. Для підтвердження діагнозу "актиномікоз шийно-щелепної відділу" бактеріолог провів мікроскопічне дослідження гною. Що повинен виявити бактеріолог для підтвердження діагнозу? +Друзи[19].

Грампозитивні стрептококи.

Грамнегативні диплобактерії.

Палички, які є кислоторезистентними. Грамнегативні диплококи.

686. У пацієнтки на голові лікар виявив ділянки ураженої шкіри та волосся: волосся було надламане на поверхні шкіри та пошкоджене у волосяних фолікулах. Під час мікроскопії волосин бактеріолог з'ясував, що збудник розміщений за типом "endothrix" – артроконідії однакові, крупні, овальні, знаходяться усередині кореня волосини у вигляді довгих ланцюжків. Який збудник спричинив захворювання? +Trichophyton violaceum.

Trichophyton schoenleinii.

Trichophyton mentagrophytes.

Epidermophyton floccosum. Microsporum canis.

Під час мікроскопії мікропрепаратів зі слизових оболонок та мигдаликів 5-річної дитини лікар виявив велику кількість дрібних темно-фіолетових клітин овоїдної форми. Для деяких клітин характерним було брунькування. Який мікроорганізм викликав ураження у дитини?

+Дріжджі.

Стрептококи.

Стафілококи.

Вейлонели.

Дифтероїди.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...