Главная Обратная связь

Дисциплины:


За позовами прокурорів з питань захисту прав дітейПрокуратура України

ПРОКУРАТУРА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Одеса-26, вул. Пушкінська, 3, 731-47-47

  08-
на №   від  
       

 

  Міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам Прокурору м. Одеси для організації виконання прокурорами районів міста  
   

ЛИСТ

Про активізацію представницької діяльності

Та стану виконання судових рішень

за позовами прокурорів з питань захисту прав дітей

Вивчення стану організації роботи у сфері захисту прав і свобод дітей засвідчило розповсюдженість порушень вимог наказу Генерального прокурора України від 01.11.2012 № 16гн "Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей" при здійсненні представницької діяльності.

Так, відповідно до вимог пункту 5.2 галузевого наказу Генерального прокурора України прокурори, при здійсненні представництва інтересів дітей у судах, повинні вступати у справи про позбавлення батьківських прав, відібрання дитини від батьків або від одного з них без позбавлення батьківських прав, усиновлення дітей іноземними громадянами.

Однак, прокурорами Суворовського, Малиновського районів м. Одеси, Арцизького, Березівського, Комінтернівського, Кодимського, Роздільнянського, Тарутинського, Татарбунарського, Фрунзівського, Ширяївського районів, Білгород – Дністровським міжрайонним прокурором не у повному обсязі забезпечено участь у розгляді судами справ вказаної категорії.

Однією з причин такого становища є відсутність налагодженої взаємодії з судами та органами опіки та піклування.

Прокурори ще не відійшли від практики підміни органів державної виконавчої влади, на яких покладено функції здійснення соціального захисту дітей. Так, із загальної кількості пред’явлених прокурорами позовів, 69,6 % становлять позови про позбавлення батьківських прав. Зокрема, прокурорами Ананьївського, Балтського, Березівського, Болградського, Великомихайлівського, Комінтернівського, Красноокнянського, Любашівського, Миколаївського, Овідіопольського, Ренійського, Савранського, Саратського, Татарбунарського, Фрунзівського районів та Біляївським міжрайонним прокурором заявлялися лише позови такої категорії.

Знижено активність у застосуванні цивільно-правових заходів на захист житлових та майнових прав дітей. Упродовж I півріччя 2013 року позови у цій сфері пред’являлися лише прокурорами Київського, Приморського районів м. Одеси, Кодимського, Тарутинського районів, Білгород – Дністровським міжрайонним прокурором.Поряд з цим, підпорядкованими прокурорами при підготовці позовів та при забезпеченні участі у зазначеній категорії справ не враховуються вимоги ч.4 ст.17 Закону України "Про охорону дитинства", відповідно до яких, суд, у разі позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, одночасно накладає заборону на відчуження майна та житла дітей, про що повідомляє нотаріуса за місцем знаходження майна та житла. Вимоги про накладання заборони на відчуження майна та житла дітей з метою попередження його незаконного відчуження не заявляються.

У поточному році не виконано жодного постановленого за позовами прокурорів рішення суду, яке вступило в законну силу. Натомість на факти порушень вимог законодавства при виконанні судових рішень, постановлених на користь дітей, реагували лише прокурори Березівського та Ширяївського районів.

У порушення вимог наказу Генерального прокурора України від 01.11.2012 №16гн "Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей" прокурорами Кодимського, Красноокнянського, Миколаївського районів не надіслано копії позовів до прокуратури області.

Ураховуючи викладене, вимагаю вжити заходів до належної організації роботи у сфері захисту прав і свобод дітей у суді, забезпечити ефективний захист та реальне поновлення прав дітей із застосуванням усіх можливих форм реагування.

 

 

Додаток: Пам'ятка на_____арк.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...