Главная Обратная связь

Дисциплины:


Московські РюриковичіРоманови -монарша династія в Московській державі та Російській імперії, яка не мала великокнязівського походження, імператорський дім Романових. Романови правили в Московській державі як царі та великі князі з 1613 року і по 1721-й. З 1721-го року їх титул був змінений на імператорів всеросійських. На монаршому престолі, ця династія протрималась до 5 січня 1762 року, монарший рід перервався після смерті Єлизавети Петрівни

 

Романови (Голштейн-Готторп) – гілка Ольденбурзької династії - Гольштейн-Готторпи — німецька герцогська династія, правила у, так званій, герцогській частині Шлезвіг-Гольштейну в період 1544—1773. Молодша лінія датського королівського дому Ольденбургів.

В 1751—1818 Готторпи займали королівський престол у Швеції. У 1761 р. готторпський герцог Карл Петр Ульріх став російським царем під ім'ям Петра III (правив у 1761—1762). У 1773 р. син Катерини II готторпський герцог Павло I обміняв володіння Готторпів у Шлезвіг-Гольштейні на Ольденбург та Дельменхорст, що належали Данії.

 

Вітчизняна війна - одна з кількох воєн, проведених Францією в період Консульства (1799–1804) і імперії Наполеона (1804–1814, 1815). Закінчилася майже повним знищенням наполеонівської армії і перенесенням військових дій на територію Польщі та Німеччини в 1813 році

Бородінська битва -найбільша битва Франко-російської війни 1812 р. між російською і французькою арміями. Відбулася 26 серпня (7 вересня) 1812 біля села Бородіно (125 км на захід від Москви).

Дашнаки -члени партії «Дашнакцутюн», заснованої в 1890 р. вірменськими націоналістами. Домагалися автономії Західної Вірменії у складі Туреччини за допомогою європейських держав і царської Росії. Після 1917 р. прагнули відірвати Вірменію від Радянської Росії. У травні 1918-листопаді 1920 рр.. при владі в буржуазній республіці. Організатори антирадянського виступу в лютому 1921 р., в якому були розгромлені. Після цього брали участь в роботі антирадянських організацій у ряді країн.

Кримська війна -1853-1856, також Східна війна - війна між Російською імперією і коаліцією в складі Британської, Французької, Османської імперій і Сардинського королівства. Бойові дії розгорталися на Кавказі, в Дунайських князівствах, на Балтійському, Чорному, Білому і Баренцевому морях, а також на Камчатці. Найбільшої напруги вони досягли в Криму.

Куликовська битва -битва між військами на чолі з московським князем Дмитром Донським і армією темника Золотої Орди Мамая, яке відбулося 8 вересня 1380 на території Куликова поля між ріками Дон, Непрядва і Красива Меча.

Литвини- в деяких слов'янських мовах етнонім, що застосовувався до різних народів — литовців, слов'ян Великого князівства Литовського в цілому, білорусів — аж до XX століттяЛитовці -європейський народ, більша частина якого проживає в Литві.

Мусаватисти -

Опричнина (опричники) -система заходів (репресії, страти, конфіскація земель), що здійснювались у Московській державі в XVI столітті царем Іваном IV з метою зміцнення царської влади, для боротьби з опозицією, залишками удільного сепаратизму.

РКП(б), ВКП(б), КПРС - Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС) рос. Коммунистическая партия Советского Союза (КПСС) — єдина легальна політична партія (з середини 1920-х років до 1991) в Радянському Союзі. Попередні назви: РСДРП(б), РКП(б), ВКП(б). Творцем партії і її вождем був В. І. Ленін.

Саюдіс -широкий громадський рух на чолі з Вітаутасом Ландсберґісом, створений як «Литовський рух на підтримку перебудови» на установчому з'їзді в червні 1988 року. Невдовзі після створення почав виступати за незалежність Литви.

 

Держави та періоди (хронологія):

Князівство Ростово-Суздальське -X ст. в межиріччі Оки та Волги

Князівство Володимирське -творилося на землі волинян. Із Х ст. входило до складу Київської Русі. Центром князівства був Володимир

Велике князівство Московське -починає виділятися з Володимиро-Суздальського в XIII столітті. Велике князівство Московське було правонаступником Володимиро-Суздальського князівства у складі Золотої Орди, столиця якого була перенесена до Москви у 1328 році. Проіснувало до 1721 року, до офіційного проголошення Російської імперії.

Московське царство -назва централізованої російської держави у період кінця XV—XVII століть

Російська імперія- назва державного утворення, що виникло на основі земель колишнього Московського царства, цю назву вона отримала у процесі петровських реформ 1708-1721 рр, відомих також як «прорубування вікна в Європу».

РСФСР- (рос. Росси́йская Сове́тская Федерати́вная Социалисти́ческая Респу́блика) — офіційна назва російської комуністичної держави, яка була утворена в наслідок збройного повстання більшовиків проти Тимчасового Уряду демократичної Російської республіки в листопаді 1917

Російська Федерація (РФ) - держава в північній Євразії, федеративна змішана республіка з 83 суб'єктами федерації. Визнана як держава-правонаступник СРСР і отримала офіційну назву «Російська Федерація» у 1991 р.

 

Правління Олексія Михайловича (Тішайшего) -1645 — 1676

Петровська епоха -1696 - 1725.

Період "Палацових переворотів" –часовий проміжок у політичному житті Росії XVIII століття, коли перехід вищої державної влади відбувався шляхом вчинення гвардійцями або придворними палацових переворотів. Чіткі часові межі даного явища відсутні.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...