Главная Обратная связь

Дисциплины:


Залишки товарів відвантажених, що знаходяться на відповідальному зберіганні у покупцяПерших два види залишків плануються та визначаються для них нормативи. Останніх два виникають внаслідок поганої роботи. Залишки готової продукції на складі (норматив) визначається в курсі "Планування виробництва".

Залишки товарів відвантажених, строк оплати яких не настав планові (розрахункові) визначаються за такою залежністю:

, де

,

- випуск продукції денний середній, відповідно плановий та фактичний.

Д - термін документообігу в днях.

Середні залишки товарів відвантажених, строк оплати яких не настав, визначаються за формулою середньої хронологічної.

Наприклад:

фактичні залишки цього виду продукції за місяці склали:

на 1.01 - А1

на 1.02 - А2

на 1.03 - А3

на 1.04 - А4

, де

n - кількість доданків в чисельнику.

Приклад: визначити планову величину залишку товарів відвантажених, якщо відомо, що обсяг виробництва в ІV кварталі звітного року складає 6000 тис.грн., в ІV кварталі року, що планується складає 5800 тис.грн. Середньоквартальний залишок товарів відвантажених в ІV кварталі звітного року складає 300 тис.грн.

Зал.тов.відв.стр.спл.яких. не настав, пл. = 5800 / 90 * 4,5 = 290 тис.грн.

Залишки готової продукції на складі (планові) необхідні для комплектації (докомплектації) товарних партій товару у випадку необхідності. Залишки товарів відвантажених, строк сплати яких не настав (планові), утворюються у випадку, якщо продукція замовнику відвантажена, але гроші за неї поки що ще не надійшли на розрахунковий рахунок підприємства. Цих два види залишків плануються, але фактичні можуть перевищувати планові.

Залишки товарів відвантажених, але не сплачених в строк, утворюються у випадку, якщо у замовника немає грошей розрахуватися за отриману продукцію. Вже всі терміни сплати пройшли, підприємство повинно отримати гроші за відвантажену продукцію, але їх немає. Таке може бути у випадку поганої роботи замовника продукції.

Залишки товарів відвантажених, що знаходяться на відповідальному зберіганні у покупця, виникає у випадку, якщо створилася нестандартна ситуація і до з’ясовування її продукція зберігається на складі замовника і який взяв її під свою відповідальність. Така ситуація - наслідок поганої роботи. Обсяг реалізованої продукції звичайно визначається в оптових цінах, але залишки нереалізованої продукції - за виробничою собівартістю, тому в розрахунках виникає необхідність використовувати коефіцієнт перерахунку.

Кпер. = Рв опт.цін.ф / Рвир.соб.ф

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...