Главная Обратная связь

Дисциплины:


Клінкеровмісні в’яжучі речовини з використанням відходів металургії 

Доменний шлак у виробництві цементів з урахуванням клінкеру застосовують як компонент сировинної суміші як і активну мінеральну добавку. Економічна ефективність застосування гранульованого шлаку як активної мінеральної добавки в цемент у кілька разів вище, ніж у ролі сировинного компонента. Як сировинної компонент доцільніше застосовуватиотвальние шлаки, ресурси дуже великі. По хімічним складом як компонентапортландцементной сировинної шихти придатні ще й сталеплавильні шлаки.

Щодо хімічного складу доменних шлаків дозволяє використовувати їх замість глинистого і завадило частинікарбонатного компонентів у складі сировинних сумішей під час виробництва клінкеру. Для доведення силікатного модуля сировинних сумішей до звичайних меж за низького вмісту вшлаках А1203 (5—7%) у яких вводять відповідні коригувальні добавки.

Високий рівень підготовки сировинної суміші при застосуванні доменних шлаків реформує з підвищення продуктивності печей і економію палива. Заміна глини доменним шлаком дозволяє знизити на 20% зміст вапняного компонента, зменшити при сухому способі виробництва клінкеру питома витрата сировини й палива на 10—15%, і навіть підвищити продуктивність печей на 15%.

Для заводів сухого способу виробництва, експлуатують грубні агрегати зциклоннимитеплообменними пристроями, найбільш раціональним видається використання шлаків як компонента сировинної суміші улаштуванням спільного подрібнення всіх вихідних матеріалів.

При застосуванні >маложелезистих шлаків — доменних іферро-хромових (різновид шлаків феросплавного виробництва) — під час створення відбудовних умов плавки в електропечах можливо отримання білих цементів. При окислюванні металевого хрому, що міститься вферрохромовихшлаках, отримуютьклинкери із рівною і стійкою зеленої забарвленням.

Упортландцемент з мінеральними добавками при подрібнюванніклин-кера припустимо запровадження до 35% доменного шлаку. У цьому практично без зміни активності цементу витрата клінкеру знижується на 14—16%, а витрати зменшується на 17—18%. У порівняні збездобавочним цементом спостерігається певне зниження міцності на стиснення і вигин вранці терміни тверднення, збільшується усадка і підвищуєтьсяводоотделение.Коррозионная стійкістьпортландцемента з добавкою шлаку вище, ніж длябездобавочного цементу як із нормальномутвердении, і післятепловлажностной обробки.

>Портландцемент з добавкою доменних шлаків має досить високоїморозостойкостью. Він надійно захищає сталеву арматуру в бетоні від корозії.

Використання добавки шлаку впортландцементе ефективне засобом запобігання шкідливого впливу лужних оксидів, що особливо важливо під час використанняреакционноспособних заповнювачів, і навіть для боротьби звисолообразованием. Хороші результати досягаються під час використання впортландцементе змішаної добавки, що містить доменний шлак та активнішу мінеральну добавку осадового походження.

>Шлакопортландцемент — це гідравлічне скорозшивач,твердеющее у воді й надворі, одержуване спільним тонким подрібненням клінкеру, необхідної кількості гіпсу і доменного гранульованого шлаку (35—80%) чи ретельним змішуванням тієї ж матеріалів, подрібнених роздільно.

 

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...