Главная Обратная связь

Дисциплины:


Використання зол і шлаків ТЕС у виробництві силікатної цегли. Вимоги до зол і шлаків, особливості технології. Техніко-економічні показникиЗола і шлаки ТЕС є ефективним сировиною для виготовлення силікатної цегли. Застосування паливних зол і шлаків у виробництві силікатної цегли забезпечується сукупністю їх властивостей: хімічним взаємодією з вапном; дисперсністю; теплотворної спосіб ністю; здатністю давати силікатний розплав.

На частку виробництва силікатної цегли припадає приблизно 16% всього обсягу стінових матеріалів, що випускаються в нашій країні. Витрата умовного палива та електроенергії на виробництво силікатної цегли приблизно в 2 рази нижче, ніж керамічної.

У виробництві цього матеріалу зола ТЕС використовується як компонент в'яжучого або заповнювача. Оптимальне співвідношення вапна і золи у складі в'яжучого залежить від активності золи, вмісту в вапна активного оксиду кальцію, крупності і гранулометричного складу піску. При введенні вугільної золи витрата вапна знижується на 10 ... 50%, а сланцеві золи з вмістом (СаО + МgО) до 40 ... 50% можуть повністю замінити вапно в силікатній масі. Зола в ізвестковозольном в'яжучому є не тільки активної кремнеземистого добавкою, але також сприяє пластифікації суміші і підвищенню в 1,3 ... 1,5 рази міцності сирцю, що особливо важливо для забезпечення нормальної роботи автоматовукладчіков.

Вапняно-кремнеземистого в'язкого отримують спільним помелом комовой негашеного вапна з золою і кварцовим піском. Сумарний вміст активних СаО і МgO в в'язкому - 30 ... 40%, питома поверхня - 4000 ... 5000 см2 / г, залишок на ситі № 02 - не більше 2%.

Міцність сирцю і готового цегли можна підвищити частковою заміною кварцового піску золошлакова відходами, в результаті чого поліпшується гранулометричний склад суміші. При заміні в силікатних сумішах 20 ... 30% кварцового піску золою міцність сирцю підвищується на 30 ... 40%, запарених зразків - на 60 ... 80%. Ефективна також часткова заміна кварцового піску подрібненим до крупності не більше 5 мм паливним шлаком.

При заміні золою більше 30% кварцового піску можливе погіршення формувальних властивостей суміші в результаті залучення повітря в дисперсну вапняно-зольную масу при формуванні та розшаровуванні сирцю. Для формувань вапняно-зольних сумішей револьверні преси, застосовувані у виробництві силікатної цегли, замінюють колінно-важільними, використовуваними для пресування керамічної цегли і вогнетривів з напівсухий маси. Такі преси створюють двостороннє додаток зусиль, що забезпечує подовжене час пресування.

Оптимальний вміст золи та шлаку в силікатної суміші залежить від зернового складу і способу формування, зростаючи з модулем крупності і циклом пресування.

Силікатна цегла з добавками зол і паливних шлаків твердне в автоклавах при тиску насиченої пари 0,8 ... 1,6 МПа. Рекомендована витримка - 4 ... 8 ч. Одержуваний матеріал по водо-і морозостійкості перевершує звичайний силікатна цегла, має менші значення водопоглинання і водопроникності, кращий товарний вигляд.

Перевагою цегли з золосілікатной суміші оптималь-ного складу є більш низька, ніж у звичайного, середня щільність (1700 ... 1800 кг/м3 проти 1900 ... 2000 кг/м3).

Використовуючи золи ГЕС, отриманий пористий силікатна цегла з такими властивостями: щільністю 1250 ... 1400 кг/м3; міцністю 10 ... 17,5 МПа, пористістю 27 ... 28%, морозостійкістю 15 ... 35 циклів. Застосування його дозволяє зменшити товщину зовнішніх стін на 20%, а масу - на 40 і суттєво скоротити витрату тепла на опалення будівель.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...