Главная Обратная связь

Дисциплины:


Види та характеристика відходів хімічної промисловостіБільшість хімічних виробництв характеризуються виходом значної кількості побічних продуктів. Побічні продукти хімічної промисловості можна класифікувати за такими відмінних рис: змістом характерного хімічного компонента і технологічним призначенням у виробництві будівельних матеріалів.

За змістом характерного хімічного компоненту розрізняють такі побічні хімічні продукти: фосфор-і фторсодержащие шлаки, гіпсо-і ізвестьсодержащіе продукти, залізисті, кремнеземисті та інші мате ріали.

За технологічним призначенням побічні хімічні продукти ділять на такі групи:

1.Сирьевие матеріали (для отримання цементу, гіпсу, вапна та ін.)

2.Інтенсіфікатори технологічних процесів (як плавнів, знижувачів твердості, розріджувачів, гранулообразователей та ін.)

3.Добавкі-модифікатори властивостей матеріалів (як легуючі присадки, пластифікатори, прискорювачі твердіння і т. д.).

Для виробництва будівельних матеріалів найбільш цінною сировиною з побічних продуктів хімічної промисловості є шлаки електротермічного виробництва фосфору, Гіпсовмісткі, вапняні і залізисті відходи, полімерні продукти та ін.

 

Матеріали з дерев’яної тирси та мінеральних в’яжучих.

Опілкобетонниє - це матеріали на основі мінеральних в'яжучих і органічних заповнювачів (деревної тирси). До них відносяться ксилоліт, ксілобетон і деякі інші матеріали, близькі по складу і технології одержання.

Опілкобетонниє, містять крім тирси мінеральні наповнювачі, застосовують в монолітному будівництві або для виготовлення дрібних стінових блоків для зовнішніх стін при зведенні малоповерхових будівель, тваринницьких і інших сільськогосподарських споруд.

При виготовленні опілкобетонних сумішей цемент спочатку змішують з піском, а потім з тирсою, обробленими в розчині мінералізатора, і водою. Масу готують у звичайних растворосмесителях.

Опілкобетонниє при середній щільності 300 ... 700 кг/м3 і проч-ності на стиск 0,4 ... 3 МПа застосовують як теплоізоляційні матеріали, а при середній щільності 700 ... 1200 кг/м3 і міцності на стиск до 10 МПа - як конструкційно-теплоізоляційні ні.

Ксилолітом називається штучний будівельний матеріал, отриманий в результаті твердіння суміші, що з магнезіального в'яжучого і деревної тирси і зачиненої розчином хлориду або сульфату магнію. Цей матеріал в основному застосовується для влаштування монолітних або збірних покриттів підлоги. Перевагами ксилолітових підлог є їх невисокий коефіцієнт теплозасвоєння, гігієнічність, доста точна твердість, низька зношуваність.

Рекомендована ксилолітових суміш складається з каустичної магнезиту і тирси в такому співвідношенні за об'ємом: 1:1,5 ... 1:1,4. Витрата каустичної магнезиту на 100 м2 покриття тол щіной 10 мм - 410 ... 620 кг, а кристалічного хлориду магнію - 260 ... 400 кг.

Ксілобетони - це різновид легкого бетону, заповнювачем якого служать тирса, а в'яжучим - цемент або вапно і гіпс.

Для прискорення твердіння ксілобетона, зменшення його водопоглинання і збільшення водостійкості тирсу піддають мінералізації.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...