Главная Обратная связь

Дисциплины:


Порядок проведення нарахувань та утримань з заробітної платиРоботодавець несе відповідальність за своєчасне перерахування до відповідних органів утримань та нарахувань на заробітну плату.

 

Нарахування на зарплату

На фонд оплати праці нараховується єдиний соціальний внесок, розмір якого залежить від класу ризику підприємства та може складати від 36,76% до 49,7%. Для бюджетних організацій встановлена ставка ЄСВ в розмірі 36,3%, для працюючих за цивільно-правовими договорами – 34,7 %, на зарплату інвалідів нараховується 8,41 %. Крім того, на допомогу за період непрацездатності та по вагітності та пологах нараховується 33,2 %.

Цей вид податку сплачується за рахунок роботодавця.

 

Утримання із зарплати

З нарахованої заробітної плати найманого працівника до бюджету утримуються наступні податки:

- єдиний соціальний внесок в розмірі 3,6 % та 2 % з суми допомоги по лікарняним листкам;

- податок на доходи фізичних осіб (прибутковий податок) в розмірі 15/20% (базою для оподаткування є фонд оплати праці за вирахуванням суми ЄСВ) (ст.164.6 Податкового Кодексу України);

- військовий збір – 1,5%.

 

Податкова звітність банку

Банки, здійснюючи посередницьку діяльність на ринку фінансових послуг, є платниками податків та інших обов’язкових платежів і зборів до бюджету та позабюджетних фондів. Кожен банк при його створенні підлягає обов’язковій реєстрації у податковій інспекції та у відповідних державних цільових фондах за своїм місцезнаходженням як платник податків, обов’язкових зборів і платежів.

З метою впровадження в діяльність суб’єктів господарювання – банківських установ положень Податкового кодексу України на виконання пункту 46.5 статті 46 розділу ІІ Кодексу Державною податковою адміністрацією України розроблено форму Податкової декларації з податку на прибуток банку, за погодженням з Міністерством фінансів України, яка затверджена наказом Міністерством фінансів України від 21.12.2011 № 1683 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток банку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за № 16/20329.

Податкова декларація, розрахунок - документ, що подається банком контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання.

Останнім звітним (податковим) періодом для обчислення та сплати податку, яким залишається календарний квартал, за який подається Декларація № 98, є 1 квартал року.

Форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...