Главная Обратная связь

Дисциплины:


Практичне заняття № 1. Мета заняття:закріпити і поглибити теоретичні знання студентів, отримані в процесі самопідготовки по вивченню теоретичних положень обрання запобіжних заходівЧас – 2 години.

Мета заняття:закріпити і поглибити теоретичні знання студентів, отримані в процесі самопідготовки по вивченню теоретичних положень обрання запобіжних заходів під час розслідування по кримінальній справі.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Поняття, сутність та значення заходів забезпечення кримінального провадження?

2. Види заходів забезпечення кримінального провадження?

3. Заходи, що застосовуються у зв’язку з невиконанням, або неналежним виконанням рішень слідчого, прокурора та суду (привід, грошове стягнення)?

4. Тимчасове обмеження користування спеціальним правом?

5. Тимчасовий доступ до речей і документів як захід забезпечення кримінального провадження?

6. Тимчасове вилучення майна. Арешт майна?

 

ВИРІШИТЬ ПИСЬМОВО НАСТУПНІ ЗАДАЧІ:

Задача № 1

Слідчий викликав Петрова повісткою для допиту як свідка на 10.00 год. 21.10.2012 року. Петров не прийшов у вказаний строк, а тому слідчий вирішив примусово доставивти Петрова. Однак Петров сам зателефонував слідчому і повідомив, що в день явки у нього помер батько і тому він не прийшов для допиту. Чи є вказана причина неявки свідка поважною. Як повинен діяти слідчий?

Задача № 2

Слідчого Ваніна було затримано за підозрою у вчиненні хабарництва. Які, на Ваш погляд, заходи забезпечення кримінального провадження, можна застосувати до Ваніна. Які з них є обов’язковими? Обгрунтуйте відповідь.

Задача № 3

За рішенням слідчого судді бухгалтерські документи приватного підприємства "Колос" підлягали тичасовому доступу для вивчення слідчим у зв’язку з кримінальним провадженням. Однак керівництво підприємства відмовилось видавати необхідні документи, мотивуючи це тим, що відсутній директор. Як слід діяти слідчому в цій ситуації. Обгрунтуйте відповідь.

Практичне заняття № 2

Час – 2 години.

Мета заняття:закріпити і поглибити теоретичні знання студентів, отримані в процесі самопідготовки по з`ясуванню суті заходів процесуального примусу, кола суб`єктів, які вправі застосовувати такі заходи і кола суб`єктів, стосовно яких такі засоби застосовуються.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Поняття і значення запобіжних заходів. Відмінність запобіжних заходів від інших заходів забезпечення кримінального провадження. Обставини, що враховуються під час обрання запобіжного заходу. Види запобіжних заходів.

2. Особисте зобов’язання в системі запобіжних заходів?

3. Особиста порука як запобіжний захід за участю третіх осіб?

4. Застава в системі запобіжних заходів?

5. Домашній арешт?

6. Тримання під вартою?

7. Затримання особи як тимчасовий запобіжний захід. Види затримання? 

Задача № 1

Під час розгляду судом клопотання про обрання в якості запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою захисник підозрюваного заявив, що останній хворіє рідкою хворобою судин і відповідно до висновку лікарів потребує особливого режиму, що не сумісний з обмеженням волі.

Яке рішення повинен прийняти суд? Обгрунтуйте відповідь.

Задача № 2

Відносно підозрюваного Павлова вирішувалось питання про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, оскільки із такою заявою звернувся друг підозрюваного, завідувач кафедри філософії університету, професор, Заслужений діяч науки і техніки, академік АН України. Однак слідчий відмовив поручителю і запропонував знайти ще одного поручителя.

Чи є обгрунтованими дії слідчого? Обгрунтуйте відповідь.

Задача № 3

Неповнолітній Никитенко вперше вчинив крадіжку. Слідчий прийняв рішення звернутися до суду з клопотанням про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки вважає, що останній буде перешкоджати встановленню істини у справі. Оцініть рішення слідчого. Яке, на ваш погляд, рішення повинен прийняти слідчий суддя?

 

ЛІТЕРАТУРА

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України - 1996. - № 30. - Ст. 141.