Главная Обратная связь

Дисциплины:


Мікробіологічна діагностика стрептококових інфекцій316. У хворого, що знаходиться на постільному режимі, підвищилася температура тіла до 390С, з'явився кашель з виділенням великої кількості мокротиння, біль в грудній клітці. При дослідженні мокротиння виявлені Гр+ коки, розташовані парами. Який мікроорганізм є найбільш ймовірним збудником захворювання?

А. Legionella pneumophilla

В. Stаphyloсoссus аurеus

С. Klebsiellа pneumoniaе

Д. Mycoplasma pneumoniaе

Е. Strеptoсoссus pneumoniaе

317. Інфекцію жовчного міхура спричинили мікроорганізми, що мають овоїдну форму, розміщуються попарно або короткими ланцюжками. На підставі результатів серологічких реакцій мікроорганізми віднесені до стрептококів групи Д. Яку вони мають назву?

А. Ентерококи

В. З зоною позеленіння стрептококи

С. Аерококи

Д. Бета-гемолітичні стрептококи

Е. Пневмококи

318. У дитячому садку 20 дітям, які контактували зхворим на скарлатину, ввели внутрішньошкірно токсин Діка. У трьох дітей на місці введення відзначена припухлість і почервоніння, у інших - реакції немає. Оцінити результати реакції.

А. Діти з позитивною реакцією Діка є носіями гемолітичного стрептокока

В. У дітей з позитивною реакцією Діка алергія до токсину гемолітичного стрептокока

С. Діти зпозитивною реакцією Діка в минулому перенесли скарлатину

Д. У дітей з позитивною реакцією Діка будуть відстуні антитіла до токсину гемолітичного стрептокока

Е. У дітей з позитивною реакцією Діка через декілька днів з'являться симптоми скарлатини

319. Після перенесеної інфекції верхніх дихальних шляхів дитина тривалий час страждає від болю у суглобах, що підсилюється в осінній період. Який мікроорганізм є найбільш ймовірною причиною перенесеного захворювання?

А. Stаphyloсoссus аurеus

В. Strеptoсoссus pyogenes

С. С. diphtheriae

Д. В. реrtussis

Е. Вірус грипу

320. У дитини 2 років з катаральними явищами і висипкою на шкірі лікар запідозрив скарлатину. Внутрішньошкірно дитині була введена невелика кількість сироватки до еритрогенного токсину стрептокока, на місці ін'єкції висипка зникла. Що означають результати реакції?

А. Клінічний діагноз підтвердився

В. У дитини підвищена чутливість до еритрогенного токсину

С. Захворювання викликав негемолітичний стрептокок

Д. Сироватку потрібно вводити внутрішньовенно

Е. Імунна система дитини дуже ослаблена

321. З ротоглотки хлопчика, що хворіє на хронічний тонзиліт, виділили культуру кокоподібних мікроорганізмів. У мазках вони розташовувалися у вигляді ланцюжків. Які це можуть бути мікроорганізми?

А. Вібріони

В. Стафілококи

С. Ешеріхії

Д. Клостридії

Е. Стрептококи

322. Кров, взяту від хворого з підозрою на сепсис, посіяли на цукровий бульйон. У цукровому бульйоні утворився придонний осад. У мазку, виготовленому з осаду, визначалися грампозитивні коки, що розташовуються у вигляді довгих ланцюжків. При пересіванні на кров'яний агар виросли дрібні, прозорі, круглі колонії, оточені зоною гемолізу. Які мікроорганізми присутні у крові хворого?А. Стрептококи

В. Мікрококи

С. Стафілококи

Д. Тетракоки

Е. Сарцини

323. У мазку слизу з мигдаликів хворого на ангіну знайдені кулястої форми мікроорганізми, що розташовуються короткими ланцюжками. Який з перерахованих мікроорганізмів знайдений у мазках з мигдаликів?

А. Стафілококи

В. Стрептококи

С. Мікрококи

Д. Диплококи

Е. Тетракоки

324. У хлопчика 12 років після перенесеної ангіни розвинулося ревматичне ураження серця. Кожна наступна стрептококова інфекція погіршувала стан хворого. Який препарат доцільно використовувати для профілактики ускладнень?

А. Аутовакцина

В. Стрептококовий анатоксин

С. Стрептококовий бактеріофаг

Д. Донорський гама-глобулін

Е. Пеніцилін

325. Від хворого на гломерулонефрит виділені стрептококи групи А. Які антигени стрептококів визначають типову специфічність і мають вирішальне значення в забезпеченні вірулентності збудників?

А. Vi – антиген

В. М – протеїн

С. Т – антиген

Д. Р – антиген

Е. OF – антиген

326. У дитини 7 років, хворої на ангіну був узятий патологічний матеріал (мазок з поверхні мигдаликів) і засіяний на кров'яний агар. Через добу виросли колонії стрептококів, навкруги яких середовище стало прозорим. Наявність якого чинника патогенності у збудника виявило це дослідження?

А. Гемолізина

В. Ендотоксину

С. Нейрамінідази

Д. Бета-лактамази

Е. Лейкоцидіна

327. Лікарем-бактеріологом після проведення мікроскопії харкотиння хворого виявлено

грампозитивні овальної форми мікроорганізми, які розміщуються переважно парами. Які мікроорганізми, найбільш вірогідно, виявлені у харкотинні?

А. Klebsiellа pneumoniaе

В. Neisseria meningitidis

С. Strеptoсoссus pneumoniaе

Д. Stаphyloсoссus аurеus

Е. Neisseria gonorrhoeae

328. У дитини 8 років, яка часто хворіє на ангіну, викликану стрептококами, лікар запідозрив розвиток ревматизму. Який метод мікробіологічної діагностики слід використати для підтвердження діагнозу?

А. Біологічний

В. Бактеріоскопічний

С. Бактеріологічний

Д. Алергічний

Е. Серологічний

329. При огляді дитини 2 років лікар виявив висипання на шиї та у верхній частині грудної клітини, а також ерітему язика (“малиновий язик”) та поставив діагноз: “Скарлатина”. Який мікроорганізм є збудником цього інфекційного захворювання?

А. Strеptoсoссus pyogenes

В. Еscherichia coli

С. Neisseria gonorroeae

Д. Mycobacteria tuberculosis

Е. Сorynebacterium diphtheriae

330. З ротової порожнини клінічно здорового чоловіка 25 років виділена культура Гр+ коків, що мають трохи видовжену форму, розташовані парами або короткими ланцюжками, утворюють капсулу, на кров'яному агарі дають альфа-гемоліз. Носієм якого патогенного мікроорганізму є цей чоловік?

А. Strеptoсoссus salivarius

В. Strеptoсoссus pyogenes

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...