Главная Обратная связь

Дисциплины:


Е. При негативному результаті бактеріологічного дослідження носоглоткового слизу346. У дитячому саду здійснене обстеження дітей і персоналу з метою виявлення менінгококового носійства. Підберіть метод мікробіологічного дослідження:

А. Бактеріологічний

В. Алергічний

С. Бактеріоскопічний

Д. Біологічний

Е. Серологічний

347. Бактеріолог при дослідженні слизу з носоглотки дотримувався визначених правил збереження збудників у матеріалі. При бактеріоскопічному дослідженні встановлена наявність грамнегативних коків, що нагадують кавові зерна і розташовані парами та тетрадами. Назвіть збудника, що був виділений бактеріологом.

А. Stаphyloсoссus аurеus

В. Neisseria menigitidis

С. Neisseria gonorroeae

Д. Morаxеllа lасunаtа

Е. Асinеtoвасtеr саlсoасеtiсus

348. При бактеріоскопічному дослідженні носоглоткового слизу дитини 2,5 років, хворої на назофарингіт, виявлені Гр- диплококи, схожі за формою на кавові зерна. Які органи дитини найбільш імовірно будуть уражені, якщо ці мікроорганізми проникнуть у кров?

А. Оболонки мозку

В. Серцеві клапани

С. Ниркові гломерули

Д. Сечостатеві шляхи

Е. Лімфатичні вузли

349. Від дитини, хворої на церебро-спинальний менінгіт, отримана мутна спиномозкова рідина, що містить велику кількість лейкоцитів. Якою серологічною реакцією варто скористатися для експрес-діагностики захворювання?

А. Реакцією преципітації

В. Реакцією аглютинації

С. Реакцією зв'язування комплементу

Д. Реакцією гемаглютинації

Е. Реакцією нейтралізації

350. Хворий 5 років скаржиться на сильний головний біль, блювоту. Об'єктивно: ригідність м'язів потилиці, безупинна блювота, нудота, герпетичний висип на обличчі, лихоманка. Який патологічний матеріал потрібний для бактеріологічного підтвердження попереднього діагнозу - цереброспинальний менінгіт?

А. Пункція спинно-мозкової рідини, що витікає під тиском і має неприємний запах

В. Виділення уринокультури Neisseria menigitidis з випорожнень

С. Виділення бактерій Neisseria menigitidis з мокротиння

Д. Дослідження блювоти

Е. Виділення бактерій Neisseria menigitidis зі слизової оболонки сечостатевої системи

351. Хворій на назофарингіт дитині лікар поставила діагноз “менінгококовий назофарингіт”. Який метод лабораторної діагностики найбільш доцільний для підтвердження діагнозу?

А. Алергічний

В. Біологічний

С. Серологічний

Д. Мікроскопічний

Е. Бактеріологічний

352. У дитини, що відвідувала дитячий садок, де був випадок менінгококової інфекції, виділена чиста культура грамнегативних диплококів. Які з навединних фактів свідчать, що даний мікроорганізм - Neisseria menigitidis?

А. Не росте при 300- С на сироватковому агарі

В. Росте при 370-С на сироватковому агаріС. Утворює пігмент

Д. Росте на МПА

Е. Ферментує сахарозу

353. На підставі проведеного обстеження та застосування мікробіологічного дослідження хворій дитині було поставлено діагноз: епідемічний цереброспинальний менінгіт. Який мікроорганізм спричинив це захворювання?

А. Neisseria menigitidis

В. Stаphyloсoссus аurеus

С. Strеptoсoссus pyogenes

Д. Neisseria gonorroeae

Е. Psеudomonas aeruginosa

354. У препараті, виготовленому з ліквора хворого на гнійний менінгіт, виявили Грам-

негативні диплококи розташовані у лейкоцитах. Що забезпечує незавершеність фагоцитозу Neisseria menigitidis?

А. Капсульні полісахаридні антигени

В. Капсульні білкові антигени

С. Пептидоглікани клітинної стінки

Д. Білки клітинної стінки

Е. Ферменти патогенності

355. У дитячому садочку одній дитині поставлено діагноз: менінгококовий назофарингіт. Яку вакцину може бути застосовано з метою екстренної специфічної профілактики менінгококової інфекції у контактуючих дітей?

А. Хімічну

В. Живу атенуйовану

С. З убитих мікроорганізмів

Д. Анатоксин

Е. Комбіновану

356. У молодої жінки раптово підвищилась температура до 39 °С і появився сильний головний біль. При огляді відмічено ригідність м’язів потилиці. Зроблено спінальну пункцію. У мазку із спинномозкової рідини, пофарбованому за Грамом, виявлено багато нейтрофілів і грамнегативних диплококів. Які з наведених бактерій могли бути причиною цієї хвороби?

А. Streptococcus pneumoniae

В. Neisseria menigitidis

С. Hаеmophilus influеnzае

Д. Stаphyloсoссus аurеus

Е. Psеudomonas aeruginosa

357. З осаду спинномозкової рідини хворого на менінгіт виділена культура менінгокока. Яку серологічну реакцію необхідно використовувати для визначення серогрупи?

А. РА

В. РП

С. РНГА

Д. РЗК

Е. Реакцию імунного лізису

358. В мазку з носоглоткового слизу лікар бактеріолог виявив дрібні попарно розташовані мікроорганізми бобовидної форми. За методом Грама забарвлені в рожевий колір. Назвіть виявлену бактерію.

А. Стрептококи

В. Стафілококи

С. Нейсерії

Д. Ентерококи

Е. Мікрококи

 

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...